|
Козаки і берегині з Луганської школи №7 |
У Луганській школі №7, яка у жовтні цього року майже у повному складі ввійшла до дитячої козацької організації УРК, пройшов конкурс на кращий курінь.
У конкурсі взяли участь усі класи - з першого по одинадцятий. Власне, у структурі навчального закладу, що носить ім’я Богдана Хмельницького, вже не класи, а курені. На чолі кожного куреня - отаман, який обирається учнями на зборах. Діє у школі і рада куренів. До неї входять курінні отамани та педагоги. Очолює раду - директор школи, отаман Луганської міської організації УРК Дмитро Землянський.
Кожен шкільний курінь має свій козацький девіз, гімн, знамено. І хоч шкільна козацька організація створена не так давно (до жовтня тут діяли лише кілька куренів), кожен з учнів має свою козацьку посаду - хорунжі відповідають за фізкультурно-оздоровчу роботу, бунчужні - за козацьку символіку та оформлення шкільних кімнат, судді допомагають вирішувати конфлікти чи спірні питання, якщовони виникають. Є в кожному курені і писар.
На першому етапі змагань учні показали неабиякі знання з історії України, рідного краю та історії сучасного козацтва.
А ще в програмі конкурсу - спортивні змагання, козацькі розваги, вікторини.
Журі особливо складно було визначитися, у якого куреня кращий козацький куточок, де відображена національна та козацька символіка.
Та все ж кращих названо. Переможцями конкурсу на кращий курінь стали козачата 7-А та 9-А класів.
Як відзначає директор школи Дмитро Землянський, переможці є, а переможених немає, бо всі учасники конкурсу збагатилися новими знаннями, знайшли нових друзів, адже ніщо так не об’єднує, як спільна робота, спільна мета.
Можливо, хтось скептично поставиться до нововведень у Луганській школі №7. Та безсумнівне одне: спільна робота учнівсько-педагогічного колективу школи та Всеукраїнської громадської організації «Українське Реєстрове Козацтво» з патріотичного виховання дасть свої вагомі результати. Адже вже сьогодні учні школи з гордістю говорять: «Ми козачата й берегині реєстрового козацтва».