Всеукраїнська громадська організація
"Українське Реєстрове Козацтво"

До міцної держави та добробуту народу України через духовність і патріотизм кожної людини

Новини козацтва

Головна
Новини УРК
Фото та відеосюжети

Документи УРК

Статут
Положення
Присяга
Гімн УРК
Однострій
Законодавство
Накази, розпорядження
Угоди

Організація УРК

Генеральна старшина
Керівництво
Умови прийому
Газета "Україна Козацька"
Козацька музика
Діаспора
Історія
Наша адреса

Посилання

ВПДП
Інститут проблем
штучного інтелекту
МОН і НАН України
Сайти організацій та
представництв УРК
Наші колеги

Печать
Козацька і старшинська генеалогія

Нажмите для увеличения
Портрет козацького отамана Івана Підкови. Невідомий художник. 1587 рік

Історії козацьких полків періоду Гетьманщини нібито присвячено чимало наукових досліджень відомих істориків. Водночас поки що відсутня монографія, яка б узагальнила досягнення попередників, показала б історичне значення козацьких формувань у становленні державності України, у захисті її від посягань ворогів. Мабуть, це важливе завдання неможливо поки що найкраще реалізувати безгрунтовного вивчення багатьох складових вказаної теми.

Полковий устрій колишньої Гетьманщини як унікальне явище у цьому зв’язку активно досліджують сучасні вчені. Помітних успіхів у цій справі досягнув історик В. Кривошея, який у позаминулому році у київському видавництві “Стилос” опублікував книги “Генеалогія українського козацтва: Нариси історії козацьких полків”, “Генеалогія українського козацтва: Білоцерківський полк”. Нещодавно з’явилися дослідження О. Дана “Козацтво Брацлавщини у боротьбі за свободу і незалежність (1648 – 1676 рр.)” і П. Аброскіна, В. Кривошеї, О. Стасенка “Київщина козацька: люди і долі” (обидві – видавничий дім “Стилос”).

Відразу відзначимо, що згадані книги дають багатий матеріал для створення певних уявлень про епоху Гетьманщини, великий фактаж для генеалогічних досліджень, вивчення біографічного шляху відомих старшин. Опубліковані видання також рясніють тисячами прізвищ козаків, отаманів, сотників, полкових чиновників, зафіксованих у документах. Мабуть, з цих причин практично кожному читачеві вдасться віднайти якусь деталь, сюжетну лінію, які б стали поштовхом для заповнення “білої плями” у власному родоводі. Видання складено за простою схемою – автори подають знайдений ними матеріал у формі переліку полкової, сотенної старшини, конспективних фрагментів про ту або іншу особу, викладають власні версії родоводу окремих старшин.

Стосовно названих книжок, звичайно, можна зробити чимало доповнень, зауважень. Адже вони не претендують на якусь остаточність, це – швидше ескізи до майбутньої картини. Але приємно, що робота у цьому напрямку наполегливо ведеться. Вона стає серйозною основою майбутніх узагальнень.

Контакти

НАША АДРЕСА:
01001, Україна, Київ,
вул. Мала Житомирська,
буд. 11 офiс 5а
Тел./факс:
+38 (044) 2783759
Vodafone:
+38 (050) 0710120
НАШ E-MAIL:
urk.ukraine@gmail.com
Вiдвiдувачiв сьогоднi 21.05.2022 : 79
Вiдвiдувачiв з 17.03.2003 : 2235304

Copyright © 2003-2022 Українське Реєстрове Козацтво

Усi права на матерiали, якi знаходяться на сайтi Українського Реєстрового Козацтва, захищаються у вiдповiдностi до Законодавства України. Використання матерiалiв дозволяється у випадку посилання (для iнтернет-видань - гiперпосилання) на www.kozatstvo.org.ua. <

Проблеми/коментарiї? Пишiть