Українське Реєстрове Козацтво постійно поглиблює взаємодію з місцевими органами влади та органами правопорядку.
Надійними помічниками правоохоронців зарекомендували себе мелітопольські реєстровики, лави яких нараховують понад 600 активних членів: студентів, заводчан, підприємців, представників інтелігенції. Саме вони й стали на захист громадського порядку в населених пунктах області.
Ще у грудні 2005 року перший заступник командувача Запорізького округу УРК, генерал-лейтенант УРК Іван Королевич уклав угоду з тодішнім начальником Мелітопольського міського відділу міліції Сергієм Коломійцем про співпрацю. Метою цієї угоди є допомога правоохоронцям у здійсненні охоронної діяльності, боротьба зі злочинністю та правопорушеннями. Козаки УРК шляхом створення власних підрозділів проходитимуть підготовку в школах козацького вишколу із залученням офіцерів міліції.
Подібна угода 11 лютого цього року укладена з начальником обласного Управління МВС України в Запорізькій області Віктором Ольховським. Отже, відтепер на теренах області українські реєстрові козаки допомагатимуть у підтримці громадського спокою.
Напередодні Нового року козаки УРК уже провели рейд на стихійному ринку, що знаходиться у Новому Мелітополі. Така планомірна робота і в інших районах міста стане початком упорядкування торгівлі та ліквідації «блошиних» ринків. На жаль, міській владі, яка за останній рік кілька разів намагалась дати лад у цій сфері, так і не вдалося позбутися рядів торговців-нелегалів на вуличних тротуарах та убезпечити покупців від неякісних продуктів харчування, що продаються з землі.
Ще одним важливим питанням реєстрові козаки вважають упорядкування пасажирських перевезень. Місто, де проживають кілька десятків тисяч пенсіонерів та людей пільгових категорій, не має муніципального транспорту. Таким чином, приватні автоперевізники відчувають себе в Мелітополі справжніми «господарями життя», намагаючись встановити власні «правила гри».
Адже не секрет, що кілька сотень маршрутників працюють без укладення угоди з міськвиконкомом, тобто - незаконно і лише на власну кишеню. Цікаво, а якщо будь-кому заманеться одного дня перекрити шлях і заявити: мовляв, відтепер тут проїзд платний, тут я господар?.. І відповідно всі зібрані кошти - моя власність. Саме так чинять автоперевізники-нелегали, які не лише не платять податків за підприємницьку діяльність, але й обкрадають міську казну, а відтак, і кожного з нашої громади. Тому й наші міські дороги такі порепані, а проїзд вулицями часом перетворюється на «американські гірки».
Козаки в усі часи виступали за справедливість і чесність - а цього у нашому сучасному житті, на жаль, зараз так мало! Отже, козаки УРК мають твердий намір допомогти правоохоронцям навести порядок на теренах області - щоб люди не боялися ввечері повертатися з роботи, а перевезенням пасажирів займалися відповідальні та чесні підприємці.