|
Берестечко. Українські реєстрові козаки під час церемонії закладання капсули з козацьким реєстром у фундамент монастиря. |
У місті Берестечку Волинської області козаки Українського Реєстрового Козацтва заклали капсулу з реєстром своєї громадської організації у фундамент місцевого монастиря як своєрідне послання наступним поколінням козаків.
Цією хвилюючою подією завершила роботу Рада генеральної старшини УРК, що відбулася нещодавно у м. Дубно Рівненської області. Засідання проходило у центральному залі історичного комплексу старовинного замку.
У виступі Гетьмана УРК, доктора богослов’я, доктора технічних наук, члена-кореспондента НАН України, професора Анатолія Шевченка була дана розгорнута оцінка актуальних проблем державного будівництва, визначені цілі УРК, методи нашої діяльності у складних умовах сьогоднішньої економічної, соціальної, політичної обстановки, за відсутності національної програми розвитку козацтва України.
Про конкретні результати роботи округів, обласних організацій УРК за останні місяці доповіли керівники структур УРК.
|
З великим інтересом учасники засідання прослухали інформацію генерал-лейтенанта УРК Володимира Карпова про створення у рамках нашої організації спеціалізованого господарсько-комерційного управління.
Потім роботу Ради було продовжено у Берестечку. Тут у ХVI столітті відбулася трагічна битва українських козаків з регулярною армією польського короля. На місці загибелі козаків стоїть монастир, у церкві якого пройшла хвилююча церемонія прийому у наше козацтво великої групи студентської молоді. Посвячення провів Гетьман УРК Анатолій Шевченко.
Знаменним є те, що до складу УРК увійшли також досвідчені, відомі в Україні люди, зокрема головний редактор Української телекомпанії «Ера» пан Білоус.
Ми щиро вітаємо наших нових товаришів по козацтву.
З розумінням поставилися реєстровці до створення Центру соціальної безпеки та протидії екстремізму і тероризму УРК - наказ Гетьмана з цього питання було оголошено на Раді. Керівником Центру призначено полковника УРК, доктора філософії, кандидата соціологічних наук, доцента Ігоря Дубровського.
Рада відзначалася організованістю, змістовністю, що стало наслідком серйозної підготовчої роботи центрального й територіальних штабів Українського Реєстрового Козацтва.