Всеукраїнська громадська організація
"Українське Реєстрове Козацтво"

До міцної держави та добробуту народу України через духовність і патріотизм кожної людини

Новини козацтва

Головна
Новини УРК
Фото та відеосюжети

Документи УРК

Статут
Положення
Присяга
Гімн УРК
Однострій
Законодавство
Накази, розпорядження
Угоди

Організація УРК

Генеральна старшина
Керівництво
Умови прийому
Газета "Україна Козацька"
Козацька музика
Діаспора
Історія
Наша адреса

Посилання

ВПДП
Інститут проблем
штучного інтелекту
МОН і НАН України
Сайти організацій та
представництв УРК
Наші колеги

Печать
Святі крила над Україною

21 листопада православний люд святкує світле свято – Собор Архистратига Михаїла та інших Небесних Сил безплотних.

Нажмите для увеличения

Архангела Михаїла здавна називають ангелом-охоронцем усіх християн, а українці вшановують його як покровителя Руси-України та її столиці – золотоверхого Києва. Цікавою є історія цього християнського свята. Його було встановлено на початку ІV століття на честь усіх Ангельських сил – безплотних істот духовного світу, які провіщають нам волю Божу й виконують її у матеріальному світі. Відзначається це свято у листопаді не випадково, адже це дев’ятий місяць від березня (з якого у давнину починався рік) – відповідно до числа дев’яти чинів Ангельських. Усі вони поділяються на три ієрархії – вищу (куди входять Серафими, Херувими і Престоли), середню (сюди входять чини Панування, Сили і Влади) й нижчу ( тут також три чини – Начала, Архангели та Ангели).

Над усіма дев’ятьма чинами поставлений святий Архистратиг Михаїл, вірний служитель Божий, переможець занепалих духів – демонів, або бісів. Вже третю тисячу літ переказують історію цього найпершого подвигу Архистратига. Кажуть, що Сьомого дня Бог довірив правити світом небесним янголам, але один з них виявився нечестивцем і наважився підняти бунт стихійних сил. Михаїл, зібравши небесні сили, зумів скинути уособлення Зла у безодню. Відтоді, хоч би де сховався Злий дух, Архистратиг знищує його вогненною стрілою. Лише кущ ліщини здатен надійно сховати нечистого. Звідси вірування у те, що у ліщину ніколи не влучає блискавка.

Святий Михаїл здійснив чимало й інших подвигів. Вважають, що Архангел Михаїл ходив грішною землею, несучи їй спасіння на всіх важливих пунктах історії. Він захищав Ізраїль, у вигляді вогненного стовпа очоливши ізраїльтян під час виходу з Єгипту. Захист руських міст здійснювався Пресвятою Богородицею з Воїнством Небесним на чолі з Архистратигом Михаїлом. Він є святим небесним покровителем Києва, де відразу після прийняття християнства було споруджено Архангельський собор і монастир.

Служіння Архангелів обіймає усі устремління людини. Найчастіше віруючі звертаються з молитвою до святого Михаїла (про порятунок у небезпеці, від біди, усіляких напастей, а ще від мани, причини та інших впливів бісівських сил), до Архангела Рафаїла (цілителя душевних і тілесних хвороб) та до Архангела Гавриїла (служителя чудес, вісника того, що Бог змінює закони єства і творить усе, що забажає, на славу Свою і заради спасіння людей).

Існує повір’я, що рушниця, освячена у день Святого Михаїла, стріляє напрочуд влучно. Можливо, що саме через подібність гороху, бобів і квасолі до куль і дробу страви із названих злаків вважаються обрядовими на Михаїла.

Архангел Михаїл – командувач Воїнства Небесного, борець проти диявола і всякого беззаконня. Звідси його церковне найменування – Архистратиг, тобто старший воїн.

Він і зараз на сторожі нашої планети. Йому заповідано останню битву (Армагеддон) з князем світу й перемогу над дияволом та його воїнством. Архангел Михаїл та його Ангели захисту можуть відповісти на ваші молитви, якщо ви молитеся щоденно. Багато хто пережив чудеса, які стали можливими, як вони вірять, завдяки їхньому міцному зв’язку з Небесними Силами Господніми.

Контакти

НАША АДРЕСА:
01001, Україна, Київ,
вул. Мала Житомирська,
буд. 11 офiс 5а
Тел./факс:
+38 (044) 2783759
Vodafone:
+38 (050) 0710120
НАШ E-MAIL:
urk.ukraine@gmail.com
Вiдвiдувачiв сьогоднi 28.05.2022 : 8
Вiдвiдувачiв з 17.03.2003 : 2236962

Copyright © 2003-2022 Українське Реєстрове Козацтво

Усi права на матерiали, якi знаходяться на сайтi Українського Реєстрового Козацтва, захищаються у вiдповiдностi до Законодавства України. Використання матерiалiв дозволяється у випадку посилання (для iнтернет-видань - гiперпосилання) на www.kozatstvo.org.ua. <

Проблеми/коментарiї? Пишiть