|
То були повоєнні 1951-1955 роки, але Донбас уже повнокровно жив, жило все навкруги, ось і він навчається, спортом займається, має багато друзів. Серед них і гімнастка Поля Астахова!
Це вже потім, 1960 і 1964 років, Поліна стане олімпійською чемпіонкою із спортивної гімнастики, а Віктор, мабуть-таки, не без її впливу, залишив бокс і перейшов в акробатику, став майстром спорту Радянського Союзу, чотириразовим чемпіоном Білорусі у групових акробатичних вправах. Навчався в інституті фізичної культури сусідньої республіки, після технікуму отримав ще й вищу освіту, диплом викладача фізичного виховання.
Акробатику полюбив усім своїм єством, завжди був надійним і вірним партнером у команді, тому й став чемпіоном України, срібним призером першості СРСР, членом збірної команди Союзу РСР... На Спартакіаді Всесоюзного добровільного спортивного товариства “Трудові резерви” теж серед чемпіонів. Почесним гостем змагань була легендарна людина, льотчик-космонавт СРСР Павло Попович.
“Одразу помітно, що хлопець із Донбасу, - поплескав його по плечу підкорювач космосу. – Тебе так і тягне, правда, не вниз, а вгору, до висоти. Міцно тримаєш партнерів. Я до акробатики теж небайдужий”.
Доля ж Віктора склалася так, що 1960 року став спортивним керівником. Спочатку в Ясинуватському технікумі транспортного будівництва, де навчався майбутній віце-прем’єр-міністр України Володимир Рибак, потім очолив Ясинуватську райраду спортивного товариства “Локомотив”, Ясинуватський міський комітет фізкультури і спорту...
Аж ось пропозиція ректора Донецького державного інституту штучного інтелекту Анатолія Шевченка організувати у вузі кафедру фізичного виховання і спорту.
Минуло 11 років. Віктор Григорович виховав десятьох майстрів спорту України, Надія Чижевська стала чемпіонкою світу із шашок, а Роман Бураков – чемпіоном Універсіади України з боксу! Сам не реалізувався боксером, так чемпіона з боксу видав на-гора!
На-гора Віктор Толстих видав не лише свої 70 років (25 листопада), а й реалізував чимало сміливих проектів: традиційними стали науково-практичні конференції “Фізичне виховання – здоров’я студентів”, що здобули статус міжнародних, легкоатлетичні кроси, спартакіади із професійно-прикладної фізичної підготовки.
Студенти ДонДІШІ, учні ліцеїв мають бути міцними, дужими, спритними, бо це – резерв Українського Реєстрового Козацтва. Так думає Віктор Толстих – радник Гетьмана УРК, генерал-лейтенант УРК, який опікується питаннями фізичного виховання і спорту.
У всіх започаткованих на кафедрі змаганнях беруть участь і спортсмени інших вузів – вони справді масові.
Та Віктор Григорович і його наступник на посаді завідувача кафедри обласний отаман УРК, генерал-майор УРК Віктор Столяр, до речі, кандидат у майстри спорту з класичної боротьби, прагнуть долучити до інститутських перегонів представників, скажімо, вузів Одеси, Севастополя, Тернополя, Львова. Одне слово, вийти на всеукраїнські масштаби.
Так, вкоренилася у свідомості Віктора Толстих заповітна мрія – організувати і провести Спартакіаду Українського Реєстрового Козацтва – яскравий парад гарту, сили, спритності, витривалості тих, хто продовжує справу козацьких дідів-прадідів!
А що? Звернемося до історії, без якої, власне, нема сьогодення. Як відомо, 5 червня 1572 року було реалізовано проект створення реєстрового козацтва. Отже, наступного 2007 року від того дня виповниться 435 років! Привід? Привід!
А мрії збуваються...