Всеукраїнська громадська організація
"Українське Реєстрове Козацтво"

До міцної держави та добробуту народу України через духовність і патріотизм кожної людини

Новини козацтва

Головна
Новини УРК
Фото та відеосюжети

Документи УРК

Статут
Положення
Присяга
Гімн УРК
Однострій
Законодавство
Накази, розпорядження
Угоди

Організація УРК

Генеральна старшина
Керівництво
Умови прийому
Газета "Україна Козацька"
Козацька музика
Діаспора
Історія
Наша адреса

Посилання

ВПДП
Інститут проблем
штучного інтелекту
МОН і НАН України
Сайти організацій та
представництв УРК
Наші колеги

Печать
ЛЯЛЬКОВА ФЕЄРІЯ ГАЛИНИ ПАВЛІВ

Унікальну можливість познайомитися з надзвичайною колекцією заслуженого майстра народної творчості Галини Павлів надав Донецький художній музей. На виставці представлені 75 робіт відомої художниці.

Колись у давнину в садибах вирощували грушоподібні гарбузики, потім їх висушували, розмальовували, вирізали або випалювали малюнок. Цими ляльками й гралася сільська дітвора.

Саме це забуте, а колись традиційне народне мистецтво вирішила відродити майстриня. Форму гарбузика вона перенесла на дерево - більш довговічний та надійний матеріал. Кожну ляльку Галина Павлів «одягає» в народні костюми, характерні для різних областей України, а також з урахуванням історично-часових відмінностей. Досконале володіння розписом дозволяє художниці не лише відтворювати у роботах тонкі візерунки, фактуру тканини і матеріалів, а й людські характери.

До власної колекції Галини Павлів входить понад 100 робіт, і це - не враховуючи ляльок, що були подаровані чи продані в музеї, власні колекції. Художниця, з притаманною їй майстерністю, створювала фігури таких історичних постатей, як князь Володимир, князь Ярослав Мудрий, Роксолана, Анна Ярославна та інші. Жанрові сценки «Закохані», «Сусідки», «Різдвяна вечеря», «Колядники», «На Великдень» загалом творять цілісну і водночас різноманітну експозицію. І, звісно ж, Галина Павлів, як справжня українка, не могла обійти увагою такий важливий період в історії України, як період козацтва. В колекції з’явилися фігури Богдана Хмельницького і Ганни, козака з баклагою, бандуристів, козацької старшини і навіть цілої козацької родини.

Роботи Галини Павлів сприяють популяризації і пропаганді історії та культури України. За свідченням мистецтвознавців та істориків, етнографічна іграшка є унікальною в Україні та за її межами.

Контакти

НАША АДРЕСА:
01001, Україна, Київ,
вул. Мала Житомирська,
буд. 11 офiс 5а
Тел./факс:
+38 (044) 2783759
Vodafone:
+38 (050) 0710120
НАШ E-MAIL:
urk.ukraine@gmail.com
Вiдвiдувачiв сьогоднi 28.05.2022 : 37
Вiдвiдувачiв з 17.03.2003 : 2236991

Copyright © 2003-2022 Українське Реєстрове Козацтво

Усi права на матерiали, якi знаходяться на сайтi Українського Реєстрового Козацтва, захищаються у вiдповiдностi до Законодавства України. Використання матерiалiв дозволяється у випадку посилання (для iнтернет-видань - гiперпосилання) на www.kozatstvo.org.ua. <

Проблеми/коментарiї? Пишiть