Всеукраїнська громадська організація
"Українське Реєстрове Козацтво"

До міцної держави та добробуту народу України через духовність і патріотизм кожної людини

Новини козацтва

Головна
Новини УРК
Фото та відеосюжети

Документи УРК

Статут
Положення
Присяга
Гімн УРК
Однострій
Законодавство
Накази, розпорядження
Угоди

Організація УРК

Генеральна старшина
Керівництво
Умови прийому
Газета "Україна Козацька"
Козацька музика
Діаспора
Історія
Наша адреса

Посилання

ВПДП
Інститут проблем
штучного інтелекту
МОН і НАН України
Сайти організацій та
представництв УРК
Наші колеги

Печать
  
 з Новим 2011 роком, зі світлим, вічним святом - Різдвом Христовим!
з  Новим 2011 роком, зі світлим, вічним святом - Різдвом Христовим!
  
    Вельмишановні земляки-українці! Дорогі співвітчизники! Вірні козаки-побратими! Надійні наші берегині! Щиро вітаю вас усіх
 > читати далі

Анатолій ШЕВЧЕНКО, Гетьман Українського Реєстрового Козацтва, член-кореспондент НАН України, доктор технічних наук, доктор богослов’я, заслужений діяч науки і техніки України















  
 У КРАЮ КОЗАЦЬКІМ, БОГДАНОВІМ
У КРАЮ КОЗАЦЬКІМ,
БОГДАНОВІМ
  
    У Лисянці коштом Українського Реєстрового Козацтва встановлено пам’ятний знак на честь Богдана Хмельницького
 > читати далі
















  
 Ой діду мій, дідуху, заклич добро в хату
Ой діду мій, дідуху, заклич
добро в хату
  
    Із глибини тисячоліть прийшла до нас традиція робити на Різдво із жита чи пшениці дідуха - «хлібне дерево», або ж «дерево життя, роду». Дідух - дід, родоначальник, пращур, що разом із предками, які колись жили, береже й охороняє від усього лихого свою сім’ю, родину, що їй він дав початок, дарував життя і яка його за це шанує.
 > читати далі
















  
 П’ЯТЬ ХРАМІВ отця Михаїла Бобика
П’ЯТЬ ХРАМІВ 
отця Михаїла Бобика
  
    Нещодавно, після освячення нового храму у селі Демічі, архієпископ Мукачівський і Ужгородський Феодор за заслуги перед церквою вручив організатору будівництва - протоієрею Михаїлу Бобику - Орден Святого Рівноапостольного Великого князя Володимира.
 > читати далі
















  
 Козаки-реєстровці - депутати місцевих рад
Козаки-реєстровці  -  депутати  місцевих  рад
  
    «Україна козацька» продовжує друкувати списки тих козаків-реєстровців, які нещодавно були обрані депутатами обласних, міських, селищних і сільських рад. Кращі представники реєстрового козацтва, заручившись довірою і підтримкою місцевого населення, отримали депутатські мандати. Це зобов’язує їх ще активніше працювати в ім’я незалежної України, її національного відродження і державницького утвердження. Ще раз щиро вітаємо новообраних депутатів із лав Українського Реєстрового Козацтва. Переконані, що свою плідну депутатську роботу вони будуть успішно поєднувати зі своїми козацькими обов’язками.
 > читати далі
















  
 Прибалтійські побратими - на донецькій землі
Прибалтійські побратими - 
на донецькій землі
  
    На початку весни минулого року Естонія стала першою країною на теренах Прибалтики, де офіційно розпочало свою діяльність Українське Реєстрове Козацтво. За цей порівняно короткий часовий термін у двосторонніх стосунках між УРК та естонською організацією «Кайтселійт» відбулося чимало подій, що мають сприяти зміцненню співпраці між Україною та Естонією, їх народами, патріотичними і культурологічними товариствами двох країн.
 > читати далі

Юрій ДОЦЕНКО, власний кореспондент «УК», м.Донецьк















  
 КОЗАЦЬКОМУ РОДУ НЕМА ПЕРЕВОДУ
КОЗАЦЬКОМУ РОДУ 
НЕМА ПЕРЕВОДУ
  
    Під такою назвою в Естонії, у місті Валга, пройшов День української культури. У рамках заходу - презентація України й українських традицій, виставка української книги, творів народних майстрів: рушників, герданів, оберегів з природних матеріалів, петриківського розпису, виробів із дерева, а також велика концертна програма.
 > читати далі

Прес-служба УРК, м.Валга, Естонія















  
 З РОДУ ДРЕВНЬОГО, козацького
З РОДУ ДРЕВНЬОГО, козацького
  
    Лінія долі козаків Вовченків із Вінниччини, традиції яких продовжує вже в XXI столітті заступник отамана Київського міського товариства Українського Реєстрового Козацтва, генерал-майор УРК Василь Вовченко, пролягла через Запорозьку Січ, через Хортицю і Брацлавщину, шляхами Національно-визвольної війни 1648-1654 років, змагань за незалежність Української держави пізніших часів - аж до сьогодення.
 > читати далі

Ганна ГОЛУБ, власний кореспондент «УК», м. Київ















  
 НАГОРОДЖЕННЯ
НАГОРОДЖЕННЯ
  
    «Золотий козацький хрест» Борисович, президент ВГО «Союз Чорнобиль-Україна», генерал-майор УРК Мотренко Олег Петрович, Генеральний інспектор ВГО УРК, генерал-лейтенант УРК
 > читати далі
















  
 Про переведення до діючого резерву УРК
Про переведення 
до діючого 
резерву УРК
  
    Згідно з наказом Гетьмана УРК №452 від 14 грудня 2010 року «Про переведення до діючого резерву УРК окремих осіб вищого офіцерського складу Івано-Франківського обласного козацького товариства ВГО УРК», на підставі подання отамана Івано-Франківського обласного козацького товариства УРК, генерал-полковника УРК Гриніва Василя Михайловича
 > читати далі

Прес-служба УРК















  
 Про скликання Великої ради УРК
Про скликання Великої ради УРК
  
    На порядку денному - звіт Гетьмана УРК про діяльність Українського Реєстрового Козацтва у 2010 році, а також звіти наказного гетьмана УРК Миколи Гніденка, начальника Генерального штабу УРК Валерія Блідара, головного редактора газети «Україна козацька» Світлани Чорної, Генерального інспектора УРК Олега Мотренка.
 > читати далі

Прес-служба УРК, м.Киів















  
 Козацтво і влада: ГРАНІ СПІВПРАЦІ
Козацтво і влада: 
ГРАНІ СПІВПРАЦІ
  
    Важливою віхою в історії розвитку козацтва на Полтавщині стала зустріч Гетьмана Українського Реєстрового Козацтва, члена-кореспондента НАН України, ректора Державного університету інформатики і штучного інтелекту, доктора технічних наук, доктора богослов’я, заслуженого діяча науки і техніки України Анатолія Шевченка та отамана Лубенської Гетьманської окремої дивізії УРК імені Северина Наливайка, генерал-полковника УРК Олексія Лапка з головою Лубенської райдержадміністрації, кандидатом сільськогосподарських наук Віктором Алексєєнком та головою Лубенської райради, заслуженим працівником сільського господарства України Олексієм Дядечком.
 > читати далі

Прес-служба УРК, Полтавська область















  
 На вірність – БОГУ, УКРАЇНІ, КОЗАЦТВУ
На вірність – БОГУ, УКРАЇНІ, КОЗАЦТВУ
  
    Здається, зовсім недавно у складі Українського Реєстрового Козацтва з’явився новий елітний підрозділ - окрема ордена «Бронзовий козацький хрест» Чорнобильська дивізія «Україна». Та за порівняно короткий часовий термін козаки-реєстровці під орудою свого отамана, генерал-майора УРК Анатолія Віслого уже зробили чимало добрих справ, що відгукнулися щирою людською подякою далеко за межами рідної Донеччини. Про це наочно свідчать численні листи-звернення до редакції «УК», штабу дивізії, на ім’я Гетьмана УРК Анатолія Шевченка від вдячних земляків, співвітчизників.
 > читати далі

Юрій ДОЦЕНКО, власний кореспондент «УК», м.Київ















  
 В Ужгороді радилися отамани
В Ужгороді радилися отамани
  
    Нещодавно проведено позачергове засідання ради отаманів Закарпатського обласного осередку ВГО УРК. З-поміж низки питань, що виносилися на обговорення козацької старшини, чільне місце було відведено визначенню завдань, які випливають із Наказу Гетьмана УРК № 420 від 12 листопада 2010 р. «Про завдання органів управління ВГО УРК щодо забезпечення виконання вищим офіцерським складом УРК ста¬тутних зобов’язань, підведення підсумків роботи, проведеної у 2010 році, та результати передплати на газету «Україна козацька».
 > читати далі

Прес-служба Закарпатської обласної організації ВГО УРК















  
 У КОЗАЦЬКОМУ СТРОЮ - Кагарлик
У КОЗАЦЬКОМУ СТРОЮ - 
Кагарлик
  
    Символом відродження українського духу й народних традицій стало встановлення у Кагарлику на Київщині, на Пасківському схилі, з якого видно все колись козацьке містечко, Козацького хреста. У його освяченні взяли участь заступник голови Кагарлицької райдержадмі¬ністрації Світлана Муковоз, керівник апарату цієї ж адміністрації Надія Черничко, отаман Київської обласної організації УРК Олександр Карпенко, реєстровики Кагарлицького товариства УРК, представники громадськості, школярі.
 > читати далі

Микола КУПРІЙЧУК, отаман Кагарлицького районного товариства УРК, полковник УРК















  
 «Сорочинський ярмарок» на… Дніпропетровщині
«Сорочинський ярмарок» 
на… Дніпропетровщині
  
    Не дивуйтеся: «Сорочинський ярмарок», який уже традиційно проводиться у кінці літа у Великих Сорочинцях на Полтавщині, набув такої великої популярності в Україні, що аналогічні (звичайно ж, не за масштабом) заходи проводять у нашій країні як дорослі, так і діти. Причому, попри широку географію, назва дійства залишається сталою.
 > читати далі

Прес-служба УРК, м.Кривий Ріг, Дніпропетровська область















  
 Ще одна козацька сотня!
Ще одна козацька сотня!
  
    У Рівному за ініціативи декана юридичного факультету Міжнародного економіко-гуманітарного університету, голови Північно-Західної Адміністрації Гетьмана УРК, генерал-лейтенанта УРК Валерія Цимбалюка відбулася зустріч студентів цього вишу з курсантами Рівненського вищого професійного училища міліції.
 > читати далі

Прес-служба УРК, Рівненська область















  
 Виховуємо патріотів
Виховуємо патріотів
  
    У сотні імені Івана Богуна, що є структурною одиницею Бахмутсько-Торського полку УРК і діє в загальноосвітній школі №77 м.Горлівка, постійно відбуваються заходи з вивчення історії рідного краю.
 > читати далі

Олена НЕНЬКО, Олена БОРИСЮК, учениці 5-б класу ЗОШ № 77, м.Горлівка















  
 ЗА ПОКЛИКОМ ПАМ’ЯТІ
ЗА  ПОКЛИКОМ ПАМ’ЯТІ
  
    Генерал-лейтенанта УРК Володимира Подгорецького, начальника штабу Закарпатського обласного осередку ВГО «Українське Реєстрове Козацтво», кавалера орденів «Козацький хрест» усіх ступенів, навіть найближчі друзі вважають корінним закарпатцем. Народився у Мукачевому, навчався в Ужгородській СШ №3 та місцевому державному університеті. Тут-таки більше двадцяти років служив в органах внутрішніх справ.
 > читати далі

Іван МІЛЬЧЕВИЧ, полковник УРК, Закарпатська область















  
 П’ЯТЬ ХРАМІВ отця Михаїла Бобика
П’ЯТЬ ХРАМІВ отця Михаїла Бобика
  
    …Уже з перших хвилин розмови з о. Михаїлом Бобиком вражає його щира й цілком природна довіра до співбесідника, наповнена глибинним духом віри й по-особливому приязної світлості. Він народився у глибоко віруючій багатодітній родині Марії та Михайла Бобиків у селі Вільхівка Іршавського району.
 > читати далі

Іван МІЛЬЧЕВИЧ, спецкор «УК», м.Ужгород















  
 Як нищили народ, його історію і мову. Найпідступніші методи нищення українського осердя
Як нищили народ, 
його історію і мову. Найпідступніші методи нищення українського осердя
  
    (Закінчення. Початок в №№ 13-24 за 2009 рік та №№11-18, 21-22 за 2010 рік) 1951 р. За вироком закритого судового засідання розстріляли 33 студентів Харківського університету за відмову складати іспити російською мовою, 800 - репресували. Ось у який спосіб Харків ставав «русским городом».
 > читати далі

Василь ЛИЗАНЧУК, доктор філологічних наук, професор, м.Львів















  
 Біля Михайлівського Золотоверхого постав апостол Андрій Первозванний
Біля Михайлівського Золотоверхого 
постав апостол Андрій Первозванний
  
    Андрій Первозванний - один із дванадцяти апостолів, учнів Ісуса Христа. Походив із Віфсаїди, брат Симона, який після зустрічі з Ісусом Христом став апостолом Петром. Учень самого Іоанна Хрестителя. Первозванним його називають у православній церкві тому, що, згідно з Євангелієм від Іоанна, він став одним із тих двох перших мешканців Галілеї, яких Христос покликав із собою і проповідував їм своє вчення. Ім’я другого чоловіка залишилося невідомим, а про Андрія сказано, що він розповів про Ісуса своєму братові Симону і привів його до Сина Божого. Проте в Євангеліях від Матвія та від Марка подано іншу версію: буцімто Ісус Христос зустрів одночасно і Петра, й Андрія, коли брати ловили рибу на Галілейському озері, і покликав їх за собою. Через такі розбіжності в біблійних текстах католики однозначно визнають першим і головним серед апостолів Петра, а у православних особливою повагою користується апостол Андрій.
 > читати далі

Кость КУЗЬКО, спеціально для газети «УК», м.Київ















  
 Мощі Андрія Первозванного – у Львові
Мощі Андрія Первозванного – у Львові
  
    Коли попередній матеріал уже був готовий до друку, стало відомо, що із Ватикану до Львова були привезені мощі святого Андрія Первозванного.
 > читати далі

Прес-служба УРК, м.Львів















  
 У КРАЮ КОЗАЦЬКІМ, БОГДАНОВІМ
У КРАЮ КОЗАЦЬКІМ, БОГДАНОВІМ
  
    Фестиваль, у рамках якого відкриття пам’ятника на честь славетного гетьмана Богдана на місці родинного маєтку його батька Михайла Хмельницького у Монастирку, посвята учнів лисянських шкіл у реєстрові козачата, виставка новинок козацької літератури, пісенний марафон за участі творчих колективів із Шполи, Таращі, Катеринополя, Жашкова, став справжнім святом для мешканців Лисянки, оспіваної у легендах і думах, самим батьком Тарасом.
 > читати далі

Світлана ФЕДОРЕНКО, смт. Лисянка Черкаської області















  
 СИЛА ДУХУ УКРАЇНЦІВ
СИЛА  ДУХУ  УКРАЇНЦІВ
  
    Про українців як прадавній народ ідеться в багатьох історичних розвідках та документах, але цю інформацію не надто розповсюджували, а частенько робили все, щоб вона навіки канула в Лету. Про роками й віками замовчуване нині начебто говорять на повну силу, а подеколи - навіть аж занадто. Та річ у тім, що найчастіше обходяться патріотичними закликами, палкими гаслами, далі яких наш історичний віз ніяк не може зрушити з місця. Все-таки мало ми шануємо прадідів, навіть знаменитих. Часом, безмовно й не заперечуючи, віддаємо іншим народам свою славу й гордість.
 > читати далі

Віра КУЛЬОВА, Людмила СУЛИМА, власкори газети «УК», м. Київ















  
 Оновимось при вашім джерелі
Оновимось при вашім джерелі
  
    Понад тисячу портретів із Національної портретної галереї, яка донедавна експонувалася в «Українському домі», виставлено у головному корпусі Національного педагогічного університету ім.Михайла Драгоманова.
 > читати далі

Ілля ЙОЩЕНКО, м.Київ















  
 «Реліквія» – роман про українського князя-просвітителя
«Реліквія» –  роман 
про українського 
князя-просвітителя
  
    Художній роман «Реліквія», присвячений видатній постаті української історії - князеві Василю-Костянтину Острозькому, - презентували у Національному університеті «Острозька академія». Написанню одного з перших інтелектуальних романів в Україні передувало дослі¬дження архівів багатьох країн світу.
 > читати далі

Валентина ОДАРЧЕНКО, м.Рівне















  
 Історія України, написана Геродотом у V столітті до нашої ери
Історія України, написана  Геродотом у V столітті до нашої ери
  
    Батько історії Геродот, який народився у 484 році Старої ери, багато подорожував світом - був у малій Азії, Африці і Європі. Він відвідав і докладно описав Персію (Іран), Ассирію, Вавилон, Єгипет, Грецію і Скитію. Геродот записав все те, що бачив під час подорожей сам, і те, що йому розповідали. Із цих записок батько історії уклав 9 книжок, які тепер зібрані в одну книгу, в котрій понад 620 сторінок.
 > читати далі

Кость Кузько















  
 Заходьте в храм, беріть духовний крам
Заходьте в храм, 
беріть духовний крам
  
    У Києві відкрився Третій Великий Антикварний салон, на якому представлено шедеври світового мистецтва, унікальні приватні та галерейні зібрання, зокрема, колекцію „Шедеври сакрального мистецтва України XVI-XVIII століть” із зібрань провідних українських музеїв, унікальні експонати, що досі перебували в музейних сховищах Чернігівського обласного історичного музею ім. В.В. Тарновського, Нікопольського краєзнавчого музею, Національної галереї мистецтв у Львові, Львівського музею історії релігії, Музею книги і друкарства України, Національного заповідника „Софія Київська” та музею „Духовні скарби України”.
 > читати далі

Людмила СУЛИМА, м. Київ















  
 БУЛА ТАКА РЕСПУБЛІКА…
БУЛА  ТАКА  РЕСПУБЛІКА…
  
    Часто ми, українці, самі себе терзаємо і жаліємося на важку долю. Цей традиційний український мазохізм убиває свідомість, притуплює тягу до нормального буття. Але ж було всього у нашій Україні. Як казав батько Тарас, «ревіли гармати». І в доленосні моменти історії ми таки були на висоті. Підтвердження цьому - нечуване монолітне зрушення народу на Майдан до Києва в 2004 році і далекі-далекі вже події патріотичних змагань на самому краю Вітчизни, краю, що кількасоткілометровою смужечкою простягнувся берегом Дністра від Проскурова до моря і в ширину до залізниці Проскурів - Жмеринка - Одеса. Це і були кордони проголошеної у 1919 році Ямпільської республіки. Мало хто знає про село Кетроси Ямпільського району на Вінниччині - його просто немає на сучасній мапі України. Замість нього в 1956 році з’явилося село Довжок. Причину цього простодушні селяни пояснюють просто - якийсь голова сільради десь у якоїсь коханки напився і згубив печатку сільської ради, що й послужило офіційною зміною назви села.
 > читати далі

Микола СЛІД, реєстровий козак, Вінницька область















  
 У селах – голодомор, у містах – голод
У селах – голодомор, 
у містах – голод
  
    Книга, яка тільки-но побачила світ у видавництві „Львів-2010”, - це спільна робота Галузевого державного архіву СБУ, Інституту історії України НАН України, Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України та Центру досліджень визвольного руху. Вона вміщує документи, знайдені в архівах СБУ, в тому числі й документи таємного діловодства: інструкції Верховного Суду СРСР, витяги із протоколів засідання політбюро, службові та доповідні записки, директиви, інструкції, донесення та повідомлення секретних співробітників, архівно-кримінальні справи та звинувачувальні вироки.
 > читати далі

Антін БОБИР, власний кореспондент «УК»















  
 ЧИГИРИНСЬКИМИ ШЛЯХАМИ
ЧИГИРИНСЬКИМИ ШЛЯХАМИ
  
    «Є місце на карті України, одна лиш назва якого сповнює серця українців гордістю і любов’ю. Піднімає національний дух і гідність, пробуджує історичну пам’ять. Вимовиш два слова – «Чигирин», «Чигиринщина» - і в уяві постануть козаки і гетьмани: Богдан Хмельницький, Іван Виговський, Петро Дорошенко. Виринуть з туману віків гайдамаки та їх ватажки: Йосип Шелест, Максим Залізняк, Семен Неживий. Піднімуться з глибин Холодного Яру повстанці отамана Василя Чучупака, партизани Петра Дубового». Такими словами розпочинається краєзнавчий фотопутівник «Чигиринськими шляхами» відомої журналістки з Черкащини Лідії Титаренко, виданий у рамках туристично-краєзнавчого проекту «Від краю - до краю».
 > читати далі

За матеріалами фотопутівника «Чигиринськими шляхами»















  
 На узбережжі ЧОРТОМЛИКУ
На узбережжі ЧОРТОМЛИКУ
  
    Славетну Чортомлицьку Січ, яка існувала в один із найяскравіших періодів козацької доби, засновано у1652 році. Вона суттєво впливала на політичні події у той складний, але героїчний час (друга половина XVII – початок XVIII ст.) і зникла з політичної карти за часів гетьманування Івана Мазепи. Саме з цією Січчю пов’язані імена визначних кошових отаманів Івана Сірка та Костя Гордієнка.
 > читати далі

Ірина ПОЛЯНСЬКА, власний кореспондент “УК”, Дніпропетровська область















  
 ПОЛІСЬКІ реєстровці-богатирі
ПОЛІСЬКІ реєстровці-богатирі
  
    Козацтво - не лише наше минуле. Про те, що ця духовна сила стала частиною сьогодення, у тому числі і нашого краю, свідчить створений у 2006 році Звягельський реєстровий козацький полк. І хоча, слава Всевишньому, теперішні козаки не мають потреби проливати кров, проте їхня мета - боротьба за духовне відродження нації, за міцну державу, за відтворення славних українських звичаїв і традицій. Серед спортивних змагань - богатирське багатоборство, або, як кажуть у народі, «Богатирські ігри», а серед школярів - фізкультурно-оздоровчий патріотичний комплекс «Козацький гарт».
 > читати далі

Олександр ДРОЗДЮК, отаман Житомирського обласного козацького товариства УРК, генерал-майор УРК















  
 «Козаки» завжди на висоті
«Козаки» завжди на висоті
  
    Козаки Авдіївського міського товариства УРК, де отаманом полковник УРК Володимир Плєшков, у своїй роботі з молоддю велику увагу приділяють не лише патріотичному й духовному вихованню свого потенційного поповнення, а також його спортивному, фізичному гарту.
 > читати далі

Ірина ВІННИЦЬКА, м.Авдіївка















  
 Як козачки у футбол грали
Як козачки у футбол грали
  
    дним із кращих осередків УРК у Харківській області по праву вважається організація Шевченківського району, яку очолює генерал-майор УРК Геннадій Шапошніков. Складовими успішної роботи реєстровців є тісна співпраця первинних товариств з органами місцевого самоврядування, участь шевченківських реєстровців в усіх сферах суспільного життя.
 > читати далі

Володимир ЖАДАН, майор УРК, с.Новомиколаївка, Харківська область















  
 Ой діду мій, дідуху, заклич добро в хату
Ой діду мій, дідуху, заклич
добро в хату
  
    Щороку з початком зимових святок в’яжуть дідухи і радіють їм від Різдва до Різдва у Переяслав-Хмельницькому педагогічному університеті імені Григорія Сковороди. Виготовлення пшеничного, повного сонця й пахощів щедрої ниви древа роду розпочинається з майстер-класу для студентів, який проводить старший викладач педагогічного факультету, член Спілки дизайнерів України Ольга Стрілець.
 > читати далі

Марина ЧОРНА















Контакти

НАША АДРЕСА:
01001, Україна, Київ,
вул. Мала Житомирська,
буд. 11 офiс 5а
Тел./факс:
+38 (044) 2783759
Vodafone:
+38 (050) 0710120
НАШ E-MAIL:
urk.ukraine@gmail.com
Вiдвiдувачiв сьогоднi 03.03.2021 : 270
Вiдвiдувачiв з 17.03.2003 : 2113018

Copyright © 2003-2021 Українське Реєстрове Козацтво

Усi права на матерiали, якi знаходяться на сайтi Українського Реєстрового Козацтва, захищаються у вiдповiдностi до Законодавства України. Використання матерiалiв дозволяється у випадку посилання (для iнтернет-видань - гiперпосилання) на www.kozatstvo.org.ua. <

Проблеми/коментарiї? Пишiть