Всеукраїнська громадська організація
"Українське Реєстрове Козацтво"

До міцної держави та добробуту народу України через духовність і патріотизм кожної людини

Новини козацтва

Головна
Новини УРК
Фото та відеосюжети

Документи УРК

Статут
Положення
Присяга
Гімн УРК
Однострій
Законодавство
Накази, розпорядження
Угоди

Організація УРК

Генеральна старшина
Керівництво
Умови прийому
Газета "Україна Козацька"
Козацька музика
Діаспора
Історія
Наша адреса

Посилання

ВПДП
Інститут проблем
штучного інтелекту
МОН і НАН України
Сайти організацій та
представництв УРК
Наші колеги

Печать
  
 ЄДНАЄ У ПРАЦІ КОЗАЦТВО ВКРАЇНУ
ЄДНАЄ  У  ПРАЦІ
КОЗАЦТВО
ВКРАЇНУ
  
    У рамках Міжнародної науково-практичної конференції «Національна ідея. Освіта та інновації», що пройшла у Севастополі, відбулася Велика рада Українського Реєстрового Козацтва.
 > читати далі
















  
 Козацький осідок у столиці
Козацький  осідок 
у столиці
  
    Кілька років тому у Києві, на масиві Відрадному, з’явилося козацьке селище вісімнадцятого століття з усіма його атрибутами. Варто сісти в міський транспорт, і ти за якусь годину опинишся в зовсім іншому середовищі, зануришся в атмосферу чи не трьохсотрічної давнини. Поселення це має назву Мамаєва Слобода.
 > читати далі
















  
 Єднає у праці козацтво Вкраїну
Єднає у праці козацтво Вкраїну
  
    Нові козацькі товариства було створено на Київщині, Полтавщині, в Івано-Франківській, Черкаській, Закарпатській, Вінницькій, Херсонській, Донецькій областях.
 > читати далі

Прес-служба УРК, м. Севастополь















  
 ОБЛАСНА РАДА – КОЗАЦЬКА
ОБЛАСНА РАДА – КОЗАЦЬКА
  
    Вінниччина здавна відома як широкий козацький край. Тут діяли більше шести козацьких полків. Найвідоміші з них – Брацлавський, Кальницький, а пізніше – Вінницький, Могилівський та інші потужні військові територіальні формування козацької держави. Відомо, що саме в Могилеві, на Дністрі, формувався штаб спільної польсько-української армії під командуванням П.Конашевича-Сагайдачного з оборони Європи від турецько-османського іга під Хотином у 1621 році.
 > читати далі

Микола СЛІД, власний кореспондент «УК», м.Вінниця















  
 Поглиблюємо СПІВПРАЦЮ
Поглиблюємо  СПІВПРАЦЮ
  
    Одне з найактуальніших завдань, які стоять перед реєстровцями Лубенської Гетьманської дивізії УРК ім. Северина Наливайка, - поглиблення співпраці з органами місцевого самоврядування. Робота у коор¬динаційній раді при голові райдержадміністрації та обласної державної адміністрації, проведення спільних заходів із управліннями освіти й охорони здоров’я, залучення до роботи осередків УРК сільських і селищних голів, депутатів різних рівнів, працівників апарату райдержадміністрації та районної ради - такий досвід накопичено реєстровими козаками Лубенщини за останні роки. Про співпрацю та взаємодію Українського Реєстрового Козацтва з органами влади на Лубенщині говорить і той факт, що Гетьман УРК, член-кореспондент НАН України Анатолій Шевченко є почесним громадянином міста Лубни.
 > читати далі

Світлана ФЕДОРЕНКО, Полтавська область















  
 Працюй, працюй, допоки стане сили
Працюй, працюй, 
допоки стане сили
  
    Щире і правдиве слово до людей і про людей, слово любові до неньки України й усьо¬го сущого на нашій землі - що може бути ціннішим, важливішим у час, коли знецінено духовне, коли хтось на роздоріжжі, коли на терезах долі честь і безчестя, правда і кривда, любов і зло. У тяжкі часи саме слово стає дороговказом, вселяє надію, піднімає над буденністю і возвеличує дух. Возвеличує український дух, прославляє землю, що дарує нам життя, годує нас і віками радує красою многоцінне слово поета-пісняра, головного отамана Київського обласного товариства Українського Реєстрового Козацтва Олександра Карпенка.
 > читати далі

Світлана ФЕДОРЕНКО, Київська область















  
 Служили й служим Україні!
Служили й служим Україні!
  
    У кожному українцеві живуть козацькі гени, що повертають нас до джерел духовності і патріотизму. У пошуках національної ідентичності посилюється інтерес суспільства до козацького минулого, власного історичного коріння. Тому не випадково, що з моменту створення у грудні 2005 року Лисянського районного товариства УРК козаки активно включилися у процес розбудови України як суверенної, незалежної держави.
 > читати далі

Олександр ГАВРИЛЮК, полковник УРК, смт Лисянка, Черкаська область















  
 У БУДНІ Й СВЯТА – РАЗОМ
У БУДНІ Й СВЯТА – РАЗОМ
  
    Рік, що минув для Ужгородського міського осередку ВГО УРК позначений збільшенням кількості організацій, з якими реєстровці налагодили по-справжньому партнерські взаємини.
 > читати далі

Прес-служба УРК, Закарпатська область















  
 Від планів – до роботи
Від планів – до роботи
  
    Наприкінці минулого року в Рівному відбулися підсумкові збори козацької старшини за участі Валерія Цимбалюка - голови Північно-Західної адміністрації Гетьмана УРК - та голів міських і районних осередків козаків-реєстровців регіону.
 > читати далі

Прес-служба “УК”, м.Рівне















  
 І підсумки підбили, і поезію слухали
І підсумки підбили, і поезію слухали
  
    У славному місті Новограді-Волинському, в приміщенні музею Косачів, про минулорічні здобутки і прорахунки звітували на обласній козацькій раді реєстровці Житомирщини. Всього рік існує їх організація. Та за цей порівняно невеликий часовий термін обласний осередок УРК згуртував ідеєю духовності і патріотизму понад сотню земляків. У цьому чимала заслуга отамана обласного товариства УРК, генерал-майора УРК Олександра Дроздюка.
 > читати далі

Прес-служба УРК, Житомирщина















  
 Ровесники і свідки відродження козацтва
Ровесники і свідки 
відродження козацтва
  
    Рік тому перед новобудовою храму парафії Святих Апостолів Петра й Павла, що в місті Димитровому на Донеччині, козаками Новогродівського полку УРК, який очолює полковник УРК Володимир Єрьоменко, парафіянами та учнями місцевої школи було закладено алею Слави.
 > читати далі

Прес-служба УРК, м.Димитрове, Донецька область















  
 Традиційно, по-козацьки
Традиційно, по-козацьки
  
    Голосно і барвисто відлунали Різдвяно-новорічні свята у приазовському Маріуполі. Мешканцям цього індустріального міста є про що тепло, з приємністю згадати. Та перше, особливе місце у їх приємних спогадах посяде захід із виразним козацьким акцентом, що відбувся уже традиційно у Будинку дитячої творчості Іллічівського району.
 > читати далі

Прес-служба УРК, м.Маріуполь















  
 ІНСТИТУТ КОЗАЦТВА - на міжнародному рівні
ІНСТИТУТ КОЗАЦТВА - 
на міжнародному рівні
  
    У ректораті Харківського науково-дослідного інституту козацтва відбулося підбиття підсумків діяльності закладу за друге півріччя минулого року та визначені завдання на нинішній.
 > читати далі

Микола ГОРОВИХ, заступник директора Харківського науково-дослідного інституту козацтва, професор















  
 Донеччина – край козацький
Донеччина – край козацький
  
    Як стало відомо з інформації Державної служби туризму і курортів Міністерства культури України, до переліку 18-ти туристичних маршрутів Донеччини до Євро-2012 включено і три суто козацьких.
 > читати далі

Ірина ПОЛЯНСЬКА, м.Донецьк















  
 «Козаччина» чекає свого часу
«Козаччина» чекає свого часу
  
    У райцентрі Межева, що на Дніпропетровщині, відбулася регіональна науково-практична конференція, приурочена 110-ій річниці з дня народження відомого українського письменника Сави Божка. Він з’явився на світ Божий саме у цьому козацькому краї, на хуторі Крутоярівка, тут і похований на високій кручі.
 > читати далі

Яна ПОТОЦЬКА, смт Межева, Дніпропетровська область















  
 У СЛОВІ РІДНОМУ ВІДШУКАЙ СЕБЕ
У СЛОВІ РІДНОМУ ВІДШУКАЙ СЕБЕ
  
    Будь-яке резюмування, а тим паче розмірковування про долю української мови сьогодні є досить проблемним і проблематичним. Проблемним тому, що його витоки можна шукати в минулому - далекому і недалекому, давньому і недавньому, а можна виявляти його - в нас сучасних. Перший шлях є привабливим, тому що багато винних, крім нас самих: так історично невигідно складалося, що українство постійно перебувало у складі різних імперій, які різними шляхами і способами нівелювали, рекрутували, а то й нещадно знищували українство, розбудовуючи власні держави, в яких місця такій реалії, а тим паче повному розквіту української мови, не могло бути.
 > читати далі

Анатолій ЗАГНІТКО, член Національної спілки журналістів України















  
 І в наші дні можливе диво
І в наші дні можливе диво
  
    Весною 1917 року у португальському поселенні в місцевості Кова да Ірія Пресвята Богородиця явилася трьом простим благочестивим пастушкам - Франсишку, Жасинті та Лусії. Серед інших пророкувань та прохань Пречиста Діва звернулася до церкви та народу тодішньої Російської імперії. Зокрема, вона просила присвятити Росію своєму Непорочному Серцю і звершити всеохоплююче покаяння в пер¬ші місяці після війни. Якщо ж люди послухають Її настанови, то Росія врятується і в державі запанує згода. В іншому випадку беззаконня заполонить світ, будуть нові війни та гоніння на церкву. Добро буде попрано, ім’я Боже стане презирливим, і багато люду буде знищено. Однак, врешті-решт, Її Непорочне Серце восторжествує. Святий отець присвятить Росію Богородиці, вона повернеться, і на деякий час на землі запанує мир. А оскільки територія Східної України в той час входила до складу Російської імперії, то пророцтва Матері Божої повною мірою стосуються і сучасної України, її народу та церкви.
 > читати далі

Антін БОБИР, власний кореспондент «УК», м.Донецьк















  
 ГЕНЕРАЛЬНА СТАРШИНА Всеукраїнської громадської організації «УКРАЇНСЬКЕ РЕЄСТРОВЕ КОЗАЦТВО»
ГЕНЕРАЛЬНА  СТАРШИНА 
Всеукраїнської  громадської організації
«УКРАЇНСЬКЕ РЕЄСТРОВЕ   КОЗАЦТВО»
  
   
 > читати далі
















  
 Розумовські: ІЗ СЕЛА - ПО БУЛАВУ
Розумовські:  ІЗ СЕЛА - ПО БУЛАВУ
  
    Про родину Розумовських я дізнався від батьків, які розповідали про останнього гетьмана України Кирила і його брата Олексія – селянського сина із Чернігівщини, котрий одружився з царицею - донькою царя Петра I. А потім і показали церкву в Лемешах, споруджену за кошти Олексія. Її видно здалеку, коли під’їжджаєш до села з боку Чернігова - вивищується на пагорбі над безкраїми луками. Щовесни їх заливає повеневими водами, і церква, ніби корабель, пливе у світи серед квітучих садів, зливаючись із весняними хмарами. У мене ж храм Божий асоціюється з сінокосом, коли наприкінці літа луки «прикрашають» численні стіжки й копички сіна…
 > читати далі

Кость КУЗЬКО, м.Київ















  
 ТАЄМНИЦЯ гетьмана ПАВЛА СКОРОПАДСЬКОГО
ТАЄМНИЦЯ 
гетьмана ПАВЛА 
СКОРОПАДСЬКОГО
  
    Харківське видавництво «Фоліо» випустило в серії «Знамениті українці» книжку Віктора Савченка «Павло Скоропадський». Автор зазначає: «Троцький називав Скоропадського українським Бонапартом, Денікін - другим Мазепою. Оцінювати Скоропадського можна і як «лиходія», і як «праведника», але саме своєю не¬однозначністю він і цікавий».
 > читати далі

Анатолій ЗБОРОВСЬКИЙ, м.Ірпінь, Київщина















  
 Історія України, написана Геродотом у V столітті до нашої ери
Історія України, написана Геродотом у V столітті до нашої ери
  
    Скитія була великою і могутньою країною, більша її частина була в Європі, а дещо менша в Азії. Тоді кордоном між Європою і Азією була ріка Аракс (Волга), а перед тим таким кордоном була ріка Танаїс (Дон).
 > читати далі

Кость КУЗЬКО (Віршовані рядки - з поеми-балади Ліни Костенко «СКІФСЬКА ОДІССЕЯ»)















  
 ГОНТА ХХ-го століття
ГОНТА 
ХХ-го століття
  
    Про Тараса Трясила (Федоровича), гетьмана нереєстрового козацтва, який у далекому XVII столітті не лише успішно громив коронне військо, але й брав участь у війні проти Московської держави (щоправда, на боці Речі Посполитої), либонь, знають усі. Але наразі мова не про нього, а про отого отамана Трясила, який «тряс» Катеринославську губернію, та і все Придніпров’я, вже у 1923 році, коли, за заявами більшовицьких верховодів, з Махном та іншими «бандами» (усіх, хто чинив опір радянській владі, вони називали бандитами, злочинцями, «уголовниками» і т.д.) було навіки покінчено.
 > читати далі

Петро РЕБРО, письменник, почесний доктор Запорізького національного університету (спеціально для «УК»)















  
 Стояти гетьману на Хортиці
Стояти гетьману 
на Хортиці
  
    Саме на легендарній Хортиці має височити пам’ятник гетьману Петру Конашевичу-Сагайдачному. Так вирішили учасники Всеукраїнської наукової конференції, присвяченої 440-річчю з дня народження цього великого українця.
 > читати далі

Наталія МИКИТЕНКО, м.Запоріжжя















  
 У «Пирогове» – за козацькими шапками
У «Пирогове» – 
за козацькими шапками
  
    Знаменитий музей під відкритим небом «Пирогове», що під Києвом, чекає на капітальний “євроремонт”. План його реконструкції розробили і будуть здійснювати іноземні спеціалісти.
 > читати далі

Прес-служба УРК, Київщина















  
 Від Дніпрових берегів - до Кубані
Від Дніпрових берегів - до Кубані
  
    У козацькому українському історичному календарі маємо дві дати, що у часовому вимірі ніби і далекі одна від одної, але в історичному плані в козацькому літописі тісно пов’язані між собою, коли перша є закономірним наслідком останньої.
 > читати далі

Юрій ДОЦЕНКО, власкор «УК», член Національної спілки письменників України















  
 Феномен Азовського козацтва
Феномен Азовського козацтва
  
    Нещодавно у Запоріжжі вийшов друком збірник «Йосип Гладкий та Окреме Запорозьке (Азовське) козацьке військо в матеріалах і документах». Книжка репрезентує частину мемуарної спадщини з історії задунайської та азовської козаччини.
 > читати далі

Анатолій ЗБОРОВСЬКИЙ, м.Ірпінь Київської області















  
 КОЗАЦЬКИЙ осідок у столиці
КОЗАЦЬКИЙ  
осідок у столиці
  
    Державним актом на право постійного користування Київрада ще 1993 року закріпила землю за Центром народознавства. Втілювати Господній задум взялися козаки. І 1994 року на честь Покрови Пресвятої Богородиці спорудили там невеличку капличку.
 > читати далі

Віра КУЛЬОВА, власний кореспондент «УК», м. Київ















  
 ЄДНАННЯ НЕБА І ЗЕМЛІ
ЄДНАННЯ НЕБА І ЗЕМЛІ
  
    Наша оповідь - про життєвий і творчий шлях відомого українського художника, колишнього політв’язня, лауреата Шевченківської премії із суто козацьким прізвищем - про Опанаса Заливаху.
 > читати далі

Юрій ДОЦЕНКО, власний кореспондент «УК»















  
 КОЖЕН ШТРИХ ІСТОРІЄЮ ДИХАЄ
КОЖЕН ШТРИХ ІСТОРІЄЮ ДИХАЄ
  
    Перше, на чому зупиняється погляд, - це яскраво-синє нічне зоряне небо, вкрите міріадами золотих іскринок, а десь вдалині виглядає молодий місяць, освітлюючи дорогу мандрівникам. Та особливо вражає Чумацький шлях, бо зорі розсипалися по небу, наче хто білою сіллю притрусив, і освітлюють його молочним сяйвом через увесь небозвід. А якщо уважно придивитися, то на темній нічній дорозі можна побачити невтомних трудівників – чумаків, які везуть на скрипучих возах свої багатства. І вже здається, наче чути гучну розмову і веселий сміх, а десь завели козацьку пісню.
 > читати далі

Ірина ПОЛЯНСЬКА, м.Донецьк















Контакти

НАША АДРЕСА:
01001, Україна, Київ,
вул. Мала Житомирська,
буд. 11 офiс 5а
Тел./факс:
+38 (044) 2783759
Vodafone:
+38 (050) 0710120
НАШ E-MAIL:
urk.ukraine@gmail.com
Вiдвiдувачiв сьогоднi 14.04.2021 : 113
Вiдвiдувачiв з 17.03.2003 : 2127342

Copyright © 2003-2021 Українське Реєстрове Козацтво

Усi права на матерiали, якi знаходяться на сайтi Українського Реєстрового Козацтва, захищаються у вiдповiдностi до Законодавства України. Використання матерiалiв дозволяється у випадку посилання (для iнтернет-видань - гiперпосилання) на www.kozatstvo.org.ua. <

Проблеми/коментарiї? Пишiть