Всеукраїнська громадська організація
"Українське Реєстрове Козацтво"

До міцної держави та добробуту народу України через духовність і патріотизм кожної людини

Новини козацтва

Головна
Новини УРК
Фото та відеосюжети

Документи УРК

Статут
Положення
Присяга
Гімн УРК
Однострій
Законодавство
Накази, розпорядження
Угоди

Організація УРК

Генеральна старшина
Керівництво
Умови прийому
Газета "Україна Козацька"
Козацька музика
Діаспора
Історія
Наша адреса

Посилання

ВПДП
Інститут проблем
штучного інтелекту
МОН і НАН України
Сайти організацій та
представництв УРК
Наші колеги

Печать
  
 І СИЛА Ж Є, І СЕРЦЕ НЕ МІЗЕРНЕ...
І СИЛА Ж Є, І СЕРЦЕ НЕ МІЗЕРНЕ...
  
    Народ мій є! В його волячих жилах козацька кров клекоче і гуде!» Ці хрестоматійні, сповнені гордості, пророчі слова у шістдесятих роках минулого століття написав Василь Симоненко, який своєю поезією употужнив «духовну ауру нації».
 > читати далі
















  
 ДЕ НЕ СТОЯТИМУ – ВИСТОЮ…
ДЕ НЕ СТОЯТИМУ – ВИСТОЮ…
  
    Стійкість і незламність духу козаків полку гайдамаків Холодного Яру, які у 1918-1922 роках боролися й поклали своє життя за волю України, покликали на славну козацькими традиціями Чигиринщину тисячі людей, щоб вшанувати пам’ять героїв, що власною кров’ю написали одну з найяскравіших сторінок Визвольної боротьби нашого народу.
 > читати далі

Прес-служба УРК, Черкаська область















  
 Лицарі, на турнір!
Лицарі, на турнір!
  
    У Центрі народознавства «Мамаєва слобода», що у Києві, у липні відбудеться лицарський кінний турнір за участі українських козаків, лицарів із Італії, Польщі, Швеції, Німеччини, Литви та інших країн. Змагання проходитимуть у рамках II Міжнародного турніру «Шабля «Козака Мамая».
 > читати далі

Прес-служба УРК















  
 І сила ж є, і серце не мізерне…
І сила ж є, і серце 
не мізерне…
  
    Життєво важливою справою для багатьох наших співвітчизників є робота з відродження козацтва, розбудови козацьких товариств, як основи самоорганізації, формування громадянського суспільства. Тисячі і тисячі імен нараховують реєстри Українського Реєстрового Козацтва. Нещодавно козацького полку прибуло - поповнення прийняла Київська обласна організація УРК. Посвята у реєстрові козаки пройшла у Переяславі-Хмельницькому, у Бородянському, Миронівському районах.
 > читати далі

Прес-служба УРК















  
 КОЗАК РЕНДЮК і його книги
КОЗАК  РЕНДЮК 
і  його  книги
  
    Коли мене запросили на презентацію книжки Теофіла Рендюка «Гетьман Мазепа – відомий і невідомий…», чомусь одразу спало на думку: цей чоловік не просто так взявся за дослідження трагічного відрізку на шляху, куди завела примхлива доля опального гетьмана, який хотів здобути волю для своєї країни.
 > читати далі

Віра КУЛЬОВА, м.Київ















  
 КОЗАЦЬКІ ПРАПОРИ НА КНЯЖОМУ ВАЛУ
КОЗАЦЬКІ  ПРАПОРИ  НА  КНЯЖОМУ  ВАЛУ
  
    Чернігів княжий, Чернігів козацький… З незапам’ятних днів до сьогодення надихає сіверська земля кожного, хто тут живе, на подвиги духовні й ратні, на служіння громаді. Мабуть, саме тому Чернігів упродовж усієї своєї історії був одним із головних осередків політико-економічного та соціально-культурного життя українців.
 > читати далі

Світлана ЧОРНА, м.Чернігів















  
 ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІНФОРМАТИКИ І ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ, що діє за принципами козацької педагогіки
ДЕРЖАВНИЙ  УНІВЕРСИТЕТ   ІНФОРМАТИКИ  
І  ШТУЧНОГО  ІНТЕЛЕКТУ, що діє за принципами козацької педагогіки
  
    ОГОЛОШУЄ НАБІР НА НАВЧАННЯ ДЛЯ ЗДОБУТТЯ ОСВІТНЬО-КВАЛІФІКАЦІЙНОГО РІВНЯ Б А К А Л А В Р А на 2011 - 2012 навчальний рік на ДЕННУ та ЗАОЧНУ форми навчання
 > читати далі
















  
 ВСЕУКРАЇНСЬКА СТУДЕНТСЬКА ОЛІМПІАДА З ФІЛОСОФІЇ І РЕЛІГІЄЗНАВСТВА
ВСЕУКРАЇНСЬКА  СТУДЕНТСЬКА  ОЛІМПІАДА 
З  ФІЛОСОФІЇ  І  РЕЛІГІЄЗНАВСТВА
  
    Нещодавно на базі Державного університету інформатики і штучного інтелекту відбувся II етап Всеукраїнської студентської олімпіади з філософії і релігієзнавства, у якому взяли участь студенти класичних і педагогічних університетів, а також представники інших навчальних закладів - переможці І етапу інтелектуальних змагань.
 > читати далі

Андрій ФЕСЕНКО, кандидат історичних наук, доцент кафедри українознавства та гуманітарних дисциплін ДУІШІ















  
 Козацька церква ПОТРЕБУЄ ДОПОМОГИ!
Козацька церква ПОТРЕБУЄ ДОПОМОГИ!
  
    Рівненські реєстровці закликають побратимів-козаків взяти участь у реставрації старовинної козацької церкви Івана Богослова 1595 р., що розташована у с.Синів.
 > читати далі

Ірина ПОЛЯНСЬКА, с. Синів, Рівненська область















  
 ПОГЛИБЛЮЄМО СПІВПРАЦЮ
ПОГЛИБЛЮЄМО  СПІВПРАЦЮ
  
    Нещодавно у Севастополі відбулася зустріч отамана Севастопольського міського товариства УРК, проректора Севастопольського національного університету ядерної енергії та промисловості з економіки та інноваційної діяльності, генерал-майора УРК Сергія Проходи з отаманом Українського Реєстрового Козацтва у США, генерал-лейтенантом УРК Керолом Бейлі, який прибув до України з метою поглиблення співпраці у науковій галузі та участі у наукових конференціях.

Під час зустрічі було обговорено низку питань щодо впровадження інноваційних проектів в освіті та економіці, підготовки висококваліфікованих фахівців.
 > читати далі

Прес-служба УРК, м.Севастополь















  
 РЕЄСТРОВЕЦЬ затримав крадія
РЕЄСТРОВЕЦЬ затримав крадія
  
    Добре відомий новоград - волинцям своєю активною громадською позицією лейтенант Українського Реєстрового Козацтва Іван Пилипчук, нині помічник депутата обласної ради Петра Сербіна, у ніч проти 4 квітня власноруч затримав молодика, котрий обікрав припарковану обабіч вулиці автівку.
 > читати далі

Олег БРЮХАНОВ, козак УРК м.Новоград-Волинський















  
 БУТИ ЩАСЛИВИМИ ПООДИНЦІ - НЕМОЖЛИВО
БУТИ  ЩАСЛИВИМИ  ПООДИНЦІ - 
НЕМОЖЛИВО
  
    Про донеччанина Анатолія Вислого свідчать його звання і регалії. Він - кандидат медичних наук, учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, керівник «Центру захисту прав громадян, потерпілих від аварії на Чорнобильській АЕС», отаман елітного підрозділу окремої ордена «Бронзовий козацький хрест» Чорнобильської дивізії «Україна» Українського Реєстрового Козацтва, генерал-майор УРК. Відомий практикуючий лікар-вертебролог, який має більше 20 запатентованих винаходів лікування хвороби хребта, член Нью-Йоркської академії наук, талановитий публіцист. Медицина була його справжнім покликанням життя. Здавалося б, мирна професія, але доля вирішила по-своєму…
 > читати далі

Анна ОВЧАРЕНКО















  
 РАДА отаманів у Донецьку
РАДА отаманів у Донецьку
  
    Напередодні Великодніх свят у Донецьку відбулася обласна рада отаманів і начальників штабів міських та районних осередків УРК. Отаман Донецького обласного товариства УРК, генерал-лейтенант УРК Віктор Столяр підвів підсумки діяльності реєстровиків області за перший квартал 2011 року та накреслив завдання на майбутнє. Зокрема, очільник реєстровців Донбасу прозвітував перед товариством про зроблену роботу, зупинився на питаннях внутрішньої дисципліни, розповів про правильне ведення реєстрової документації, порядок присвоєння чергових звань, нагородження тощо.
 > читати далі

Прес-служба УРК, Донецька область















  
 О рідне слово, хто без тебе я?
О рідне слово, хто без тебе я?
  
    Свято рідної мови, яке відбулося в усіх загальноосвітніх школах Дрогобича, зібрало у коло друзів українського слова не лише школярів, педагогів, а й реєстрових козаків. Заступник отамана Львівського обласного товариства УРК Богдан Прокопишак, відкриваючи свято мови у ЗОШ № 8, підкреслив, що мова - основа нації. Український народ віками творив свою мову, традиції, звичаї, які для сьогоднішніх поколінь - невичерпне джерело невмирущого козацького духу, народної сили.
 > читати далі

В’ячеслав ЦВЄТКОВ, головний писар Прикарпатського міжрайонного об’єднання УРК















  
 РОСТИ, КОЗАЦЬКИЙ ДУБЕ
РОСТИ, КОЗАЦЬКИЙ ДУБЕ
  
    Дубовий гайок у селі Солонці на честь 300-ліття Олешківської Січі посадили козаки Цюрупинського районного товариства УРК, що на Херсонщині.
 > читати далі

Олег БОЙКО, начальник штабу Херсонського обласного товариства УРК















  
 Об’єднує ідея козацька
Об’єднує ідея козацька
  
    Восени цього року козацька спільнота відзначатиме 300-річчя Олешківської Січі, одного з військово-адміністративних центрів Війська Запорозького.
 > читати далі

Євген КАПЛЕНКО, отаман Херсонського обласного товариства УРК















  
 Кличе козака в дорогу мрія
Кличе козака в дорогу мрія
  
    Для 60-ти річного Олександра Мазуренка - це не перше випробування тисячами кілометрів, пронизливими вітрами, палючим сонцем та колючими дощами.
 > читати далі

Антін БОБИР, власний кореспондент «УК»















  
 Церковний лад У ЗАПОРОЗЬКИХ КОЗАКІВ
Церковний лад У ЗАПОРОЗЬКИХ КОЗАКІВ
  
    Згадаймо, нарешті, і той воєнний клич, з котрим запорозькі козаки зверталися до своїх братів по вірі й походженню, мешканців українських міст, перед початком різних походів, щоб виразніше побачити, яке значення мала віра у всьому житті цих високих поборників предківської віри й істинних лицарів православної церкви: “Хто хоче за віру християнську бути посадженим на кіл, хто хоче бути четвертованим, колесованим, хто готовий витерпіти всілякі муки за святий хрест, хто не боїться смерті - приставай до нас. Не треба боятися смерті: від неї не вбережешся. Таке козацьке життя”.
 > читати далі

Дмитро ЯВОРНИЦЬКИЙ















  
 ЧАС ЄДНАЄ У РАДОСТІ Й ГОРІ
ЧАС  ЄДНАЄ  У  РАДОСТІ  Й  ГОРІ
  
    Ось уже вдруге на базі Державного університету інформатики і штучного інтелекту, що у Донецьку, пройшли Дні японської культури “Японська весна – 2011”.
 > читати далі

Максим ТОРСЬКИЙ















  
 Правда у нас одна – КОЗАЦЬКА
Правда у нас одна – 
КОЗАЦЬКА
  
    Невелике містечко Софіївка на Дніпропетровщині здавна славне козацькими традиціями. Примножують традиції своїх пращурів українські реєстрові козаки, осередок яких діє у райцентрі понад два роки.
 > читати далі

Кость КУЗЬКО, смт Софіївка Дніпропетровської області















  
 Козаки допомагають морякам
Козаки  допомагають морякам
  
    Нещодавно у Севастополі відбулися урочистості з нагоди

15-ї річниці передачі розвідувального корабля управління “Сімферополь” до складу Військово-Морських сил України.
 > читати далі

Прес-служба УРК, м.Севастополь















  
 УРОКИ ПРАВДИ Агатангела Кримського
УРОКИ  ПРАВДИ 
Агатангела  Кримського
  
    Агатангел Юхимович Кримський вважається одним із найвидатніших орієнталістів в історії світової філологічної науки, однією з найосвіченіших постатей свого часу. Все своє життя він з любов’ю будував «міст» між двома світами - українською культурою та культурою народів Сходу. Його ім’я було затверджене XVI сесією Генеральної Асамблеї ЮНЕСКО в перелікові видатних діячів світу. Проте унікальним є той факт, що не маючи й краплини української крові, вчений беззастережно віддав своє життя за Українську національну ідею, за відродження вітчизняної науки та культури.
 > читати далі

Тетяна ЄЩЕНКО, кандидат філологічних наук, доцент Державного університету інформатики і штучного інтелекту















  
 На ярмарці сміху Степана Олійника
На ярмарці сміху Степана Олійника
  
    сь уже двадцять дев’ять літ поспіль у Одесі та на Одещині 3 квітня, на день народження Степана Олійника, влаштовують ярмарок сміху «Здоровіше з гумором живеться». Зазвичай воно збігається в часі із «Гумориною», яку начебто приурочують до дня народження Миколи Гоголя. А втім, одесити сумно жартують, що цього дня «водять хороводи довкола Дюка і Катерини Другої», а про щось українське там не йдеться.
 > читати далі

Віра КУЛЬОВА, лауреат премії імені Степана Олійника в галузі журналістики















  
 ТРИПІЛЬСЬКА ЦИВІЛІЗАЦІЯ
ТРИПІЛЬСЬКА  ЦИВІЛІЗАЦІЯ
  
    Звернення українців до глибин своєї історії та пошуки коріння нації все частіше приводить нас до Трипілля. Трипілля - один з найбільш ранніх центрів розвитку планети, найдавніша хліборобська цивілізація, що існувала на території України понад сім - шість тисяч років тому і зараз є всесвітньовідомою. Про першоджерельність нашої святої землі, про те, що Україна територіально є колискою світової цивілізації свідчить величезна кількість археологічних знахідок тієї пори, зокрема, унікальної кераміки, що дійшла до нас через тисячоліття.
 > читати далі

Кость КУЗЬКО, м. Київ















  
 Батурин: У ПРАВДІ СИЛА
Батурин:  У  ПРАВДІ  СИЛА
  
    На сто двадцять шостому кілометрі шляху Кіпті-Глухів - Бачевськ знаходиться важливий туристичний об’єкт - Національний історико-культурний заповідник «Гетьманська столиця».
 > читати далі

Наталія СЕРДЮК, завідуюча відділом Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця», м.Батурин, Чернігівська область















  
 У музиці – історія
У  музиці  –  історія
  
    У минулому році Національним заповідником «Гетьманська столиця» було започатковано добру традицію відзначати чергові річниці з Дня народження останнього гетьмана України К.Г.Розумовського публічними заходами на його честь. Цьогоріч традицію було продовжено низкою цікавих заходів, на які були запрошені Батуринський міський голова Анатолій Бороденко, начальник відділу культури, туризму і охорони культурної спадщини Бахмацької райдержадміністрації Олексій Ситайло, начальник відділу внутрішньої політики Лариса Журба, директор Бахмацького районного історичного музею Тетяна Стрикун, директор Батуринської спеціалізованої школи-інтернату Світлана Савченко
 > читати далі

Наталія СЕРДЮК, м.Батурин















  
 ЗАПОРОЖЦІ за Дунаєм
ЗАПОРОЖЦІ 
за  Дунаєм
  
    5 червня 1774 року підступно, коли більшість запорожців перебувала на промислах, війська генерала Текелія та князя Прохоровського у складі 10 піхотних полків, 8 кавалерійських, 13 донських, 20 гусарських та 17 пікінерських ескадронів зайняли запорозькі паланки й оточили Січ. Кошовий Калнишевський зі старшиною Головатим та Глобою зібрав Раду. Рада закликала до боротьби, але січовий священик Володимир став прохати козаків, щоб не йшли брат на брата. Трохи повагавшись, Січ підкорилась і… була зруйнована. Текелій заарештував козацьку старшину та забрав клейноди. А через два місяці імператорським маніфестом від З серпня 1775 року було оголошено про ліквідацію Січі «съ уничтоженіемъ самого имени запорожских казаковъ».
 > читати далі

Ярослав ГОМЗА, м.Ясинувата, Донецька область















  
 Про автора
Про автора
  
    Корінний галичанин Ярослав Гомза більшу частину свого довгого і змістовного життя пов’язав із Донеччиною, з маленьким містечком Очеретиним. Окремо в його біографії записані роки важкого остарбайтерства у фашистській Німеччині та десятиліття концтаборів ГУЛАГу, куди потрапив за “антисавєтскую дєятельность”.
 > читати далі

Юрій ДОЦЕНКО, Письменник















  
 МІЖНАРОДНИЙ СИМПОЗІУМ у Опішному
МІЖНАРОДНИЙ  СИМПОЗІУМ у  Опішному
  
    Кожен народ світу має власні досягнення в різних галузях народного мистецтва, яке стало невичерпним джерелом натхнення для сучасних майстрів. Головну роль у формуванні його етнічних рис відіграє особистість творця. До того ж, народна творчість розвивається не ізольовано, а під впливом конкретних історичних подій, які можуть бути як поштовхом до стрімкого розвитку, так і перешкодою на його шляху.
 > читати далі

Оксана ЛИКОВА, керамолог, співробітник Інституту керамології - відділення Інституту народознавства НАН України с. Опішне Полтавської області















  
 А ПИСАНКА ВЕСЬ СВІТ ЗІГРІЄ
А ПИСАНКА ВЕСЬ СВІТ ЗІГРІЄ
  
    Кожен народ прагне увійти до світової цивілізації своїми неповторними мистецькими витворами. Українська писанка – це чарівний дивосвіт, що символізує радість і віру у Воскресіння Ісуса Христа, це етнічний знак утвердження Світла, Любові, Життя, Добра, Щастя, Надії, весняного відродження і гармонійної єдності людини та природи. Це молитва-звернення до Бога крізь вічність...
 > читати далі

Тетяна ЄЩЕНКО, кандидат філологічних наук, доцент Державного університету інформатики і штучного інтелекту















  
 Книжковий Арсенал
Книжковий Арсенал
  
    Перший Міжнародний фестиваль
 > читати далі
















  
 ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ
ДЕНЬ  ВІДКРИТИХ  ДВЕРЕЙ
  
    Отримати освіту та професійну підготовку, стати культурною, духовно багатою людиною, набратися досвіду й майстерності Вам допоможуть у Професійному ліцеї Державного університету інформатики і штучного інтелекту.
 > читати далі
















  
 МОЛЮСЯ ЗА ТЕБЕ, СВЯТА ЛЮДИНО
МОЛЮСЯ  ЗА  ТЕБЕ,  СВЯТА  ЛЮДИНО
  
    Сповнена святості й мудрості, осяяна світлом вселенської любові до Всевишнього й Людини, найвищого творіння Божого, до усього сущого на нашій прекрасній землі, пребагата радістю життя - такою побачили миряни ікону, представлену у Києві, в Музеї Івана Гончара, іконописцями Сергієм і Марією Павелко з Миколаєва.
 > читати далі

Кость КУЗЬКО, м.Київ















Контакти

НАША АДРЕСА:
01001, Україна, Київ,
вул. Мала Житомирська,
буд. 11 офiс 5а
Тел./факс:
+38 (044) 2783759
Vodafone:
+38 (050) 0710120
НАШ E-MAIL:
urk.ukraine@gmail.com
Вiдвiдувачiв сьогоднi 03.03.2021 : 37
Вiдвiдувачiв з 17.03.2003 : 2112785

Copyright © 2003-2021 Українське Реєстрове Козацтво

Усi права на матерiали, якi знаходяться на сайтi Українського Реєстрового Козацтва, захищаються у вiдповiдностi до Законодавства України. Використання матерiалiв дозволяється у випадку посилання (для iнтернет-видань - гiперпосилання) на www.kozatstvo.org.ua. <

Проблеми/коментарiї? Пишiть