Всеукраїнська громадська організація
"Українське Реєстрове Козацтво"

До міцної держави та добробуту народу України через духовність і патріотизм кожної людини

Новини козацтва

Головна
Новини УРК
Фото та відеосюжети

Документи УРК

Статут
Положення
Присяга
Гімн УРК
Однострій
Законодавство
Накази, розпорядження
Угоди

Організація УРК

Генеральна старшина
Керівництво
Умови прийому
Газета "Україна Козацька"
Козацька музика
Діаспора
Історія
Наша адреса

Посилання

ВПДП
Інститут проблем
штучного інтелекту
МОН і НАН України
Сайти організацій та
представництв УРК
Наші колеги

Печать
  
 Ми – українська козацька нація
Ми – українська козацька нація
  
    17 березня у Києві відбулася Друга Велика всеукраїнська козацька рада за участі Президента України - Гетьмана України Віктора Ющенка. Зала Центрального будинку офіцерів Збройних Сил України була переповнена. На сцені прапори козацьких організацій, ікона покровительки козаків - Покрови, Державний прапор, поруч з ним - президентський штандарт, на столі президії перед Президентом символ гетьманської влади - булава.
 > читати далі

Василь Гуменюк, генерал-майор УРК, м. Київ, фото Федора Фоміна















  
 Проект «Поле Полтавської битви»
Проект «Поле Полтавської битви»
  
    Саме так названо масштабний міжнародний науково-дослідний проект археологічних досліджень Поля Полтавської битви. Вперше цей проект обговорювався 1 листопада 2005 року в приміщенні Посольства України у Королівстві Швеція на зустрічі з представниками Ради національної спадщини Швеції та Шведського телебачення. Йшлося про те, щоб у рамках цього проекту провести дослідження відповідних архівних матеріалів в Україні та Швеції, здійснити археологічні розкопки на місці Полтавської битви.
 > читати далі

Людмила ШЕНДРИК, заступник директора з наукової роботи Державного історико-культурного заповідника «Поле Полтавської битви»















  
 УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ
УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ
  
   
 > читати далі
















  
 Мер гарантує підтримку
Мер гарантує підтримку
  
    У дружній і діловій обстановці пройшла зустріч Голови Українського Реєстрового Козацтва Анатолія Шевченка та Генеральної старшини УРК із мером міста Одеси Едуардом Гурвіцем.
 > читати далі

Прес-служба УРК, м. Одеса















  
 Нагорода патріоту-меценату
Нагорода патріоту-меценату
  
    Найвищою нагородою Українського Реєстрового Козацтва – «Срібним козацьким хрестом» II ступеня - відзначено вагомий внесок у відродження духовних і патріотичних традицій українського народу, розбудову незалежної держави голови Ради директорів корпорації «Індустріальний союз Донбасу» Сергія Олексійовича Тарути і генерального директора проектно-будівельного підприємства «Азовінтекс» Олександра Олексійовича Тарути.
 > читати далі

Марина ДМИТРЕНКО, фото прес-служби УРК















  
 Кооперація – запорука успіху
Кооперація – запорука успіху
  
    У Маріуполі, на базі Маріупольського міського товариства УРК, розпорядженням Голови УРК Анатолія Шевченка нещодавно створено Приазовську інформаційно-комерційну компанію УРК та Інформаційно-координаційний центр сприяння розвитку суб’єктів господарчої діяльності Українського Реєстрового Козацтва.
 > читати далі

Володимир КНИШЕНКО, отаман Маріупольського міського товариства УРК, полковник УРК















  
 Розвиваємо козацьку економіку
Розвиваємо козацьку економіку
  
    У Маріуполі відбулася розширена рада козаків Окремого Південного Приазовського округу УРК та Маріупольського міського товариства УРК. На порядку денному - питання діяльності козацьких підприємств і фермерських господарств, що працюють у Маріуполі, Володарському, Новоазовському, Старобешівському та інших районах, і їхнього подальшого розвитку.
 > читати далі

Ніна ІВАНЕНКО, м. Маріуполь















  
 НАГОРОДЖЕННЯ
НАГОРОДЖЕННЯ
  
   
 > читати далі
















  
 Два крила козацького щастя
Два крила козацького щастя
  
    Іти попереду часу, жити своїм часом, завжди залишатися на часі – таке кредо завідувача кафедри «Менеджмент у невиробничій сфері» Донецького державного університету управління, доктора економічних наук, академіка Академії економічних наук України, радника з економічних питань отамана Донецького міського товариства УРК Вячеслава Дорофієнка.
 > читати далі

Світлана ФЕДОРЕНКО, фото Марини Чорної















  
 Гідний нащадок козацького роду
Гідний нащадок козацького роду
  
    Перед початком засідання чергової колегії Донецької обласної державної адміністрації її голова Володимир Логвиненко вручив голові правління Донецького обласного осередку Асоціації соціальної підтримки і захисту співробітників спецслужб України «Співдружність», генерал-полковнику УРК Анатолію Власенку орден Богдана Хмельницького III ступеня.
 > читати далі

Василь ОЛЕКСІЄНКО, майор УРК















  
 До нових висот
До нових висот
  
    Ще два десятки років тому полковникові Юрію Міхєєву були підвладні супутники Землі. Сьогодні він - начальник штабу Кримського республіканського товариства УРК.
 > читати далі

Наталія РОЗУМНА, м. Сімферополь















  
 На основі довіри і партнерства
На основі довіри і партнерства
  
    Нові горизонти міжнародного співробітництва відкриває для Державного університету інформатики і штучного інтелекту, відомого не лише в Україні, а й за її межами розробкою робототехніки, новітніх інформаційних технологій, у тому числі великої серії електронних підручників і енциклопедій, сучасних охоронних систем і систем безпеки, співпраця з низкою наукових та освітніх закладів Королівства Йорданії, де нещодавно побувала делегація науковців університету на чолі з керівником УРК, ректором ДУІШІ, членом-кореспондентом НАН України, доктором технічних наук, доктором богослов’я Анатолієм Шевченком.
 > читати далі

Прес-служба УРК, фото Миколи Карабанова















  
 Третейські судді – козаки
Третейські судді – козаки
  
    Важливими передумовами становлення в Україні демократичної, соціальної, правової держави є забезпечення ефективного захисту прав людини і громадянина, реалізації права на правосуддя, утвердження об’єктивності, законності та справедливості як принципів формування громадянського суспільства. Саме тому в у мовах реформування основних сфер нашого життя, окремих соціальних інститутів чільне місце належить інституту третейського суддівства – недержавному незалежному органу цивільної юрисдикції.
 > читати далі

Володимир ПОПОВ, головний отаман УРК, адвокат















  
 Соколята готуються до польоту
Соколята готуються до польоту
  
    Славиться Слобожанський край своїми віковими традиціями. На цій благословенній землі більше чверті століття працює Харківська спеціалізована школа № 17. І хоча є школи з більш солідною історією, ця школа відрізняється від інших. У її стінах зусиллями директора Ірини Ігорівни Касеко та педагогічного колективу створена справжня кузня творчості. Відвідайте уроки провідних вчителів. Загляньте в музеї українського хліба, Великої Вітчизняної війни, побувайте на прем’єрі англійського театру-студії «The Globe». Скрізь ви відчуєте творчу атмосферу, в якій роблять перші кроки майбутні громадяни нашої країни...
 > читати далі

В’ячеслав СИДОРЕНКО, м. Харків















  
 Студенти та реєстровці пліч-о-пліч
Студенти та реєстровці пліч-о-пліч
  
    У Донецьку відбулося підписання меморандуму про співпрацю між Студентською радою Державного університету інформатики і штучного інтелекту та студентським козацьким полком УРК.
 > читати далі

Ганна ШЕВЧЕНКО, власний кореспондент «УК»















  
 Гартуємо козаків
Гартуємо козаків
  
    Нещодавно в актовому залі львівського готельного комплексу «Гетьман» відбулася нарада представників галузевих профспілок, спортивних товариств і спеціалізованих спортивних шкіл Львівської області, на якій було підбито підсумки діяльності цих інституцій за минулий рік.
 > читати далі

Марія АНТОНЮК, власний кореспондент «УК», м. Львів, фото прес-служби УРК















  
 За кордон по історію Вітчизни
За кордон по історію Вітчизни
  
    Триває організація третього етапу експедиції «Гетьмани України за кордоном».
 > читати далі

Орися Мартинович, м. Вінниця















  
 За порадою – до штабу УРК
За порадою – до штабу УРК
  
    У штабі Івано-Франківського обласного товариства УРК завжди багатолюдно. Приходять сюди не лише реєстрові козаки, а й побратими з інших козацьких формувань, члени „Просвіти”, учителі, мешканці міста, які зацікавилися роботою реєстрового козацтва і готові приєднатися до козацького руху.
 > читати далі

Прес-служба УРК, м. Івано-Франківськ, фото Миколи Карабанова















  
 Хоч малий, та вже козак
Хоч малий, та вже козак
  
    У Горлівській ЗОШ № 23 відбувся семінар заступників директорів загальноосвітніх шкіл міста на тему „Національно-патріотичне виховання учнів”. Його учасники ознайомилися з патріотичними традиціями школи, де у 1962-1963 роках учителював відомий поет-правозахисник Василь Стус, побували у кімнаті-музеї „Світлиця”, обговорили питання виховання молоді та залучення учнів до роботи громадських організацій, зокрема, Українського Реєстрового Козацтва.
 > читати далі

Віктор Сіробаба, отаман Горлівсько-Торського полку УРК, м. Горлівка















  
 В Одесі відкрито Музей козацтва
В Одесі відкрито Музей козацтва
  
    Нещодавно в Одесі за сприяння Одеського морського порту та козацьких організацій, у тому числі Українського Реєстрового Козацтва, відкрито Музей українського козацтва. В урочистій церемонії взяли участь голова Одеської облдержадміністрації Микола Сердюк, народний депутат України Юрій Кармазін та інші офіційні особи.
 > читати далі

Сергій Єлістратов, отаман Одеської обласної організації УРК















  
 Виховуємо патріотів
Виховуємо патріотів
  
    Українське Реєстрове Козацтво поглиблює співпрацю з загальноосвітніми та вищими навчальними закладами Запорізької області.
 > читати далі

Ніна Іванчук, м. Запоріжжя















  
 У Жмеринці реєстровці встановлять пам’ятник Тарасу Шевченку
У Жмеринці реєстровці встановлять пам’ятник Тарасу Шевченку
  
    У місті Жмеринці, що на Вінниччині, наступного місяця планується відкрити пам’ятник Тарасу Григоровичу Шевченку. Автор скульптури, витесаної з каменю, - Микола Крижанівський, отаман Вінницького товариства УРК.
 > читати далі

Матвій Величко, м. Жмеринка















  
 Ціна хліба – людське життя
Ціна хліба – людське життя
  
    Нещодавно у загальноосвітній школі № 7 міста Луганська, де впродовж кількох років діє осередок Українського Реєстрового Козацтва, проведено низку патріотичних заходів, спрямованих на виховання у молоді поваги до рідної історії, традицій українського народу. Одна із них - „Хліб війни”.
 > читати далі

Дмитро Землянський, отаман Луганської міської організації УРК, м. Луганськ















  
 Цим Шевченко великий
Цим Шевченко великий
  
    …Отже, Шевченко замість пензля взявся за слово. Але й слово може виливатися в різні форми. Насамперед мова. Правда, се питання відпадає для багатьох великих: француз не рішає, на якій мові йому писати, і німець ні, і багато інших народів, але ми поставлені в такі умовини, що для нас питання стоїть в усій своїй грізній величині.
 > читати далі

Гнат ХОТКЕВИЧ, автор побутових оповідань, історичних творів, співець легендарного гуцульського краю та його людей. Гнат Хоткевич (1877–1938) - один із тих, хто став жертвами сталінського режиму, засланий в табори каторжної праці















  
 Дух і слово
Дух і слово
  
    Нещодавно у приміщенні Національної парламентської бібліотеки України відбулася книжкова виставка «Книги – мовні скарби», приурочена до Міжнародного дня рідної мови.
 > читати далі

Людмила ЧИЧКАНЬОВА, м. Київ















  
 Мова материнська
Мова материнська
  
    З життєвим досвідом починаєш розуміти, наскільки важлива рідна мова у житті людини, адже вона формує особистість, її менталітет, світогляд, впливає на історію народу, робить людину частиною свого народу.
 > читати далі

Людмила НАДІЄВА, м. Одеса















  
 Козацькі реліквії у Швеції. Повернення із небуття
Козацькі реліквії у Швеції. Повернення із небуття
  
    У цьому році виповнюється 300 років українсько-шведського військово-політичного союзу, який уклали гетьман Іван Мазепа та король Карл XII. І досить символічно, що завдяки новим історичним дослідженням українського вченого Юрія Савчука, який вже не один рік працює в архівах і запасниках Швеції, нещодавно віднайдено чимало рідкісних реліквій козацької доби. Про деякі з них «Україна козацька» розповіла у минулому номері, а у сьогоднішньому числі нашого видання завершуємо версію про долю історичних скарбів України, віднайдених і збережених у дружній Швеції.
 > читати далі

Василь ГУМЕНЮК, Леся САКАДА-ОСТРОВСЬКА, Київ - Стокгольм – Київ















  
 Діалог, який не закінчується
Діалог, який не закінчується
  
    Діяльність Українського Реєстрового Козацтва, відродження духовності і патріотизму – тема, яка ніколи не вичерпується і залишається актуальною під час зустрічей керівника УРК Анатолія Шевченка, генеральної старшини УРК з представниками центральної та місцевої влади.
 > читати далі

Фото Олександра Ромазана, головного писаря Івано-Франківського товариства УРК















  
 Толерантність – ознака цивілізованості
Толерантність – ознака цивілізованості
  
    Українське Реєстрове Козацтво, співпрацюючи впродовж тривалого часу з багатьма релігійними конфесіями, демонструє світу свою толерантність, повагу до людей різних віросповідань, уміння вести міжконфесійний та міжетнічний діалог.
 > читати далі

Фото Олександра Ромазана, головного писаря Івано-Франківського товариства УРК















  
 Зростають лави реєстровців
Зростають лави реєстровців
  
    У селі Дзвиняч Заліщицького району Тернопільської області відбулася презентація шкільного козацького осередку.
 > читати далі

Фото Олександра Ромазана, головного писаря Івано-Франківського товариства УРК















  
 ЗАКОН УКРАЇНИ
ЗАКОН УКРАЇНИ
  
   
 > читати далі
















  
 МАРІУПОЛЬСЬКА ПАЛАНКА: не легенда, а дійсність
МАРІУПОЛЬСЬКА ПАЛАНКА: не легенда, а дійсність
  
    Ця дата - 1754 рік - могла би, крім усього, служити вихідною точкою в історії церкви міста Маріуполя. Отже, в 2004 році минуло ніким не помічене 250-річчя церковного будівництва в нашому краї.
 > читати далі

Павло МАЗУР, краєзнавець, полковник УРК, м. Маріуполь, фото Миколи Карабанова















  
 Роде мій красний
Роде мій красний
  
    Добрими справами, натхненною працею щодня завойовують свій авторитет серед мешканців області реєстровики Чернігівського обласного товариства УРК, яке впродовж кількох років очолює Петро Лобас. Щирий і доброзичливий, відданий справі відродження українського козацтва, Петро Павлович зібрав навколо себе таких же патріотів, як і сам.
 > читати далі

Богдан Стеценко, Чернігівська область















  
 Козацька охорона
Козацька охорона
  
    Нещодавно отаман Рівненського обласного козацького товариства УРК Мирослав Чопик посвятив у козаки співробітників охорони кафедри військової підготовки Рівненського державного університету водного господарства та природокористування.
 > читати далі

Прес-служба УРК, м. Рівне















  
 Були, є, будемо!
Були, є, будемо!
  
    Українське Реєстрове Козацтво, як найчисельніша і найбільш структурована козацька організація, завжди знаходиться у центрі уваги засобів масової інформації. Проте останнім часом поряд з інформаційними, аналітичними матеріалами з’явилася ціла низка публікацій, автори яких, перекручуючи факти і маніпулюючи ними, намагаються принизити козацтво, звести його роль до фольклорно-опереткового, такого, що турбується лише про зірки на погонах та вишуканість сукна одностроїв.
 > читати далі

Світлана ЧОРНА, головний редактор газети „Україна козацька”















  
 Казаки или ряженые?
Казаки или ряженые?
  
    Українські реєстрові козаки виконують і будуть виконувати заповіт Ісуса Христа, що вже давно став законом побудови сучасної людської цивілізації: «Заповідь нову даю вам: щоб ви любили один одного; як Я полюбив вас, так і ви любіть один одного. З того знатимуть усі, що ви Мої ученики, якщо будете мати любов між собою» (Ін. 13, 34 - 35), – хто цей заповіт не виконує, не може вважатися християнином.
 > читати далі

Андрей ШИРОКОВ, Всеукраинское объединение «Православный выбор» Газета «Коммунист», № 15 (1054), 2008 г.















  
 ХОРТИЦЯ – колиска запорозького козацтва
ХОРТИЦЯ – колиска запорозького козацтва
  
    Хортиця - надзвичайно гарний, мальовничий острів. З обох боків оповитий широким і могутнім Дніпром, обгорнутий високими кам’яними скелями, піщаними берегами, вкритий зеленим лісом та квітучими луками. Дивовижний краєвид і славна минувшина привертають увагу до Хортиці мешканців міста Запоріжжя, мандрівників з різних куточків України та світу. Острів завжди вражав своєю величністю, розкішністю природи, якоюсь особливою казковістю, тож не дивно, що у 2007 році Хортицю було обрано одним із 7 чудес України.
 > читати далі

Ірина ПОЛЯНСЬКА, м. Запоріжжя















  
 У плавнях Хортиці – бурові установки
У плавнях Хортиці – бурові установки
  
    Нонсенс, однак така картина може стати черговою реалією національного заповідника. «Дякуючи» рішенню, ухваленому 16 січня 2008 року на сесії Запорізької облради: надати дочірньому підприємству «Імідж Холдинг» дозвіл на користування надрами загальнодержавного значення - «з метою геологічного вивчення запасів підземних питних вод на території острова Хортиці, біля поселення Протовче».
 > читати далі

Андрій БАГНЮК, Запорізька область















  
 Нащадки українських козаків у Грузії
Нащадки українських козаків у Грузії
  
    У свідомості багатьох громадян України поняття „українська діаспора” найчастіше пов’язане з далекими заокеанськими країнами: США, Канадою, Австралією... Втім, багато наших співвітчизників у різні часи змушені були оселитися набагато ближче. Наприклад, у Грузії. Причому багато з них мають козацьке коріння.
 > читати далі

Підготувала Людмила ЧИЧКАНЬОВА















  
 Жовква – місто з козацькою історією
Жовква – місто з козацькою історією
  
    Жовква – незвичайне, можна навіть сказати, унікальне місто. Причому не тільки України, а й усієї Центрально-Східної Європи. Із цим містом пов’язані події української та європейської історії, а його архітектурні та культурні пам’ятки (щільність яких просто дивовижна – сто об’єктів на один квадратний кілометр, і більшість - світового та національного значення) є вагомим надбанням українського та польського народів, загалом європейської цивілізації.
 > читати далі

Марія АНТОНЮК, власний кореспондент «УК», Львівська область, фото автора















  
 БЕРЕСТЕЧКО
БЕРЕСТЕЧКО
  
   
 > читати далі

Ліна Костенко















  
 Календар козацьких дат
Календар козацьких дат
  
   
 > читати далі
















  
 Невичерпне джерело благодаті
Невичерпне джерело благодаті
  
    У храмі Святителя Миколая і Артемія Веркольського містечка Красний Лиман, що на Донеччині, сталося диво - коли сюди перенесли велику ікону Різдва Христового, то побачили, що на кіоті, на обрамленні, відколовся шматочок гіпсу.
 > читати далі

Василь БАРСЬКИЙ, м. Красний Лиман, Донецька область, фото прес-служби УРК















  
 Загадки та легенди печерного монастиря у Чернігові
Загадки та легенди печерного монастиря у Чернігові
  
    >“Монастир Троїцький Іллінський – місце перебування чернігівських архієпископів – розташований на Болдиній горі, з першого погляду нагадує Києво-Печерську обитель”, – писав понад сто років тому про один із найдавніших монастирів руської землі церковний діяч та історик, чернігівський архієпископ Філарет (Гумілевський).
 > читати далі

Любов ПОТАПОВА, м. Чернігів















  
 Знавець науки та душі людської
Знавець науки та душі людської
  
    Доктор медичних наук, професор, член Академії наук України, керівник медико-біологічного відділення Кримської Академії наук, завідувач кафедри стоматології Кримського медичного університету ім. С.І. Георгієвського у місті Сімферополі, кавалер Ордена Святого Іоанна, володар Гран-прі Міністерства освіти і науки України „За розробку і впровадження лікувально-профілактичних засобів на основі компонентів ефірно-олійних рослин у медичній практиці”.
 > читати далі

Орися МАРТИНОВИЧ, м. Сімферополь, фото Марини Чорної















  
 Медицина без білих халатів
Медицина без білих халатів
  
    Полюбляли козаки також серед ясного дня полежати у траві. Спочинок у такий спосіб, з’ясувалось, мав сенс як процедура, що тонізує організм, та ні в якому разі не призводить до застуди. Від авітамінозу не страждали представники Війська Запорізького, незважаючи на те, що раціон їх не був різноманітним.
 > читати далі

Ганна ШЕВЧЕНКО, власкор „УК”















  
 Берегти славу і пам’ятати біль
Берегти славу і пам’ятати біль
  
    У Донецькому обласному художньому музеї з 29 лютого до 30 березня триває III Всеукраїнська виставка „Україна від Трипілля до сьогодення в образах сучасних художників”. Перед тим, як потрапити до Донецька, виставка, яку проектував художник-монументаліст Олександр Мельник, була представлена киянам та львівській публіці. І маршрут виставки не дарма такий непростий: цей шлях, яким подорожують художні твори на історичну тематику, ніби символізує єдність усіх регіонів нашої держави.
 > читати далі

Ганна ЗУЄВА, фото Миколи Карабанова і Марини Чорної















  
 А на вербі срібляться котики
А на вербі срібляться котики
  
    Крокує весна по землі, радує людей теплом і красою. Саме ця краса і зумовила назви весняних місяців.
 > читати далі
















Контакти

НАША АДРЕСА:
01001, Україна, Київ,
вул. Мала Житомирська,
буд. 11 офiс 5а
Тел./факс:
+38 (044) 2783759
Vodafone:
+38 (050) 0710120
НАШ E-MAIL:
urk.ukraine@gmail.com
Вiдвiдувачiв сьогоднi 27.06.2022 : 63
Вiдвiдувачiв з 17.03.2003 : 2245813

Copyright © 2003-2022 Українське Реєстрове Козацтво

Усi права на матерiали, якi знаходяться на сайтi Українського Реєстрового Козацтва, захищаються у вiдповiдностi до Законодавства України. Використання матерiалiв дозволяється у випадку посилання (для iнтернет-видань - гiперпосилання) на www.kozatstvo.org.ua. <

Проблеми/коментарiї? Пишiть