Всеукраїнська громадська організація
"Українське Реєстрове Козацтво"

До міцної держави та добробуту народу України через духовність і патріотизм кожної людини

Новини козацтва

Головна
Новини УРК
Фото та відеосюжети

Документи УРК

Статут
Положення
Присяга
Гімн УРК
Однострій
Законодавство
Накази, розпорядження
Угоди

Організація УРК

Генеральна старшина
Керівництво
Умови прийому
Газета "Україна Козацька"
Козацька музика
Діаспора
Історія
Наша адреса

Посилання

ВПДП
Інститут проблем
штучного інтелекту
МОН і НАН України
Сайти організацій та
представництв УРК
Наші колеги

Печать
  
 КОЗАЦЬКИЙ КУРІНЬ – У СЕВАСТОПОЛІ
КОЗАЦЬКИЙ КУРІНЬ – 
У СЕВАСТОПОЛІ
  
    Для мільйонів українців козацтво - це не лише славна сторінка нашої історії, а й надія на гідне майбутнє, адже козацтво споконвіку уособлювало в собі лицарство, високу мораль, честь, гідність, жертовну любов до рідної землі та власного народу. Тож закономірно, що кожен, хто відчуває себе нащадком запорозьких лицарів, хоче бути й сам козаком, продовжувачем традицій своїх славних предків.
 > читати далі

Прес-служба УРК, м. Севастополь















  
 Слово Українки
Слово Українки
  
    У лютому виповнилося 140 років від дня народження видатної україн¬ської поетеси, мужньої людини, великого патріота рідної землі Лесі Українки.
 > читати далі
















  
 Нагорода - заслужена
Нагорода  - заслужена
  
    За вагомі досягнення в розбудові Української держави та формуванні громадянського суспільства, значний особистий внесок у справу розвитку державної регіональної політики, відданість принципам духовності і патріотизму перший заступник керівника Головного контрольного управління Адміністрації Президента України Павло Іванович Шевченко відзначений високою нагородою Українського Реєстрового Козацтва «Бронзовий козацький хрест» III ступеня.
 > читати далі

Прес-служба УРК, м. Київ















  
 День Естонії в українській школі
День Естонії 
в українській школі
  
    Українські недільні школи «Козак Мамай» та «Надія», що діють при Асоціації українських організацій в Естонії, проведуть спільний урок, присвячений Дню незалежності Естонії.
 > читати далі

Прес-служба УРК, Таллінн, Естонія















  
 На многії і благії літа
На многії 
і благії літа
  
    Високодостойний Гетьмане Українського Реєстрового Козацтва Анатолію Івановичу Шевченко! Прийміть від мене найщирішу подяку за Ваше тепле привітання з днем мого народження, що співпадає з Днем святого апостола Андрія Первозванного. Ваші листи до мене були і є глибокозмістовними й патріотичними за своїм змістом. Це свідчить про високий рівень Вашої вченості, вихованості й відданості нашій любій неньці Україні й Українській Православній Церкві з центром у Києві.
 > читати далі
















  
 Офіційно!
Офіційно!
  
    Наказом Гетьмана УРК на посаду представника Гетьмана ВГО УРК в Миколаївській області призначено заступника Гетьмана ВГО УРК з юридичних питань, генерала армії УРК Віктора Івановича Терентьєва. Цим же наказом В.І.Терентьєва введено до складу Генеральної старшини ВГО УРК.
 > читати далі
















  
 Наш святий обов’язок – ВИХОВУВАТИ ПАТРІОТІВ
Наш святий обов’язок – 
ВИХОВУВАТИ  ПАТРІОТІВ
  
    В основі діяльності Івано-Франківської обласної організації УРК - усвідомлення свого морального боргу перед українським народом та святого обов’язку виховувати молодь у дусі патріотизму, традицій героїв національно-визвольних змагань, українського козацтва.
 > читати далі

Марина ЧОРНА, Івано-Франківська область















  
 «СОКІЛ» набирає висоту
«СОКІЛ» набирає висоту
  
    Добрий день, “Україна козацька”! Пишуть вам курсанти дитячо-юнацької козацької морської школи “Сокіл”, що діє у місті Воскресенську Миколаївської області. Вашу газету ми передплачуємо вже шостий рік. Маємо підшивки всіх номерів. Окремі екземпляри за попередні 2004-2005 роки теж зберігаємо, адже в них багато цікавого матеріалу, який допомагає проводити заняття з історії козацтва, інші заходи.
 > читати далі

прес-центр ДЮ КМШ “Сокіл”, м. Вознесенськ, Миколаївська область















  
 ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІНФОРМАТИКИ І ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ, що діє за принципами козацької педагогіки
ДЕРЖАВНИЙ  УНІВЕРСИТЕТ   ІНФОРМАТИКИ  
І  ШТУЧНОГО  ІНТЕЛЕКТУ, що діє за принципами козацької педагогіки
  
    ОГОЛОШУЄ НАБІР НА НАВЧАННЯ ДЛЯ ЗДОБУТТЯ ОСВІТНЬО-КВАЛІФІКАЦІЙНОГО РІВНЯ БАКАЛАВРА на 2011 - 2012 навчальний рік на ДЕННУ та ЗАОЧНУ форми навчання
 > читати далі
















  
 ПОСВЯТА У БОРОДЯНЦІ
ПОСВЯТА У БОРОДЯНЦІ
  
    Надворі зима, але серця козацькі зігріваються теплом любові, духовності й патріотизму. Саме для реєстровців ці слова-терміни стали визначати зміст їх життя й діяльності. Козаки сьогодні - в епіцентрі духовного виховання молоді, вони залучають молоде покоління до розбудови незалежної держави.
 > читати далі

Прес-служба УРК, Київська область















  
 Щоб надійною була козацька зміна
Щоб надійною була козацька зміна
  
    У поточному році одним із головних пріоритетів роботи Закарпатського обласного осередку ВГО УРК визначено вдосконалення системи підготовки молоді до свідомого вступу до лав реєстрового козацтва та залучення нового поповнення до конкретних справ. З цією метою активізовано практику проведення зустрічей козацької старшини з педагогічними колектива-ми, школярами та студентською молоддю. Зокрема, лише упродовж січня-лютого такі зустрічі відбулися в колективах Перечинської школи-інтернату, гуманітарно-природничого коледжу Закарпат- ського державного університету, ректораті Ужгородського національного університету. Їх мета - надання прак- тичної допомоги у підготовці школярів та студентської молоді, яка має намір вступити до лав реєстрового козацтва, до прийому присяги, формування на їх основі нового покоління козацьких загонів, сприяння міліції в охороні правопорядку.
 > читати далі

Прес-служба УРК, Закарпатська область















  
 Козак – ДУША ЩИРА І БАГАТА
Козак – ДУША ЩИРА І БАГАТА
  
    Кожне місце на Землі зобов’язане своєю неповторністю людям, що там мешкають, їхнім справам. Справедливо це і до Слобожанщини, яка дала Батьківщині багатьох видатних людей - справжніх патріотів України.
 > читати далі

Ірина ПОЛЯНСЬКА, м.Харків















  
 Старійшина закарпатських реєстровців
Старійшина закарпатських реєстровців
  
    Генерал-майора УРК Миколу Романа добре знають не лише в обласному центрі, але й у багатьох населених пунктах регіону. Його трудовий стаж - понад шістдесят років. Дитинство пройшло в мальовничому селі Великий Раковець на Іршавщині, що здавна славилося своїми садами й виноградниками.
 > читати далі

Елеонора СЛЕСАРЄВА, берегиня УРК, м.Ужгород















  
 Вшанували пам'ять отамана
Вшанували пам'ять отамана
  
    У серпні минулого року в селі Капулівка Нікопольського району, що на Дніпропетровщині, відзначалося 400-річчя з дня народження знаменитого кошового Війська Запорозького Івана Сірка. Вшанувати пам’ять отамана прибули 35 козацьких товариств з різних куточків України
 > читати далі

Прес-служба УРК, с.Капулівка, Дніпропетровська область















  
 КОЗАК-ПРОВІДНИК у сніжних Карпатах
КОЗАК-ПРОВІДНИК 
у сніжних Карпатах
  
    Зимова пора чарує своєю красою та унікальністю. Особливо гарні Карпати, які приваблюють нас своїми неповторними пейзажами. Там відчуваєш подих величних старих гір, що оповиті дивовижними народними легендами й переказами.
 > читати далі

Ольга ПОПРУЖЕНКО, берегиня УРК, м.Жовква, Львівська область















  
 НАРАДА у Василькові
НАРАДА у Василькові
  
    Напередодні Дня захисника Вітчизни у Василькові пройшла нарада Київського обласного козацького товариства УРК, яку провів її головний отаман, генерал-полковник УРК Олександр Карпенко
 > читати далі

Прес-служба УРК, Київська область















  
 СИМФОНІЯ його ДОЛІ
СИМФОНІЯ його ДОЛІ
  
    Вражає його глибинне розуміння приналежності до козацького роду. Його діди і прадіди були справжніми козаками-отаманами, які не лише захищали від зазіхань ворогів оспівану в піснях козацьку Богуславщину, а й вели людей за собою. Це від них у героя нашої оповіді лідерські якості та вроджений патріотизм.
 > читати далі

Антін БОБИР, власний кореспондент «УК», м.Донецьк















  
 ТОТОХА
ТОТОХА
  
    Над річкою Хороброю святою Споконвіків здіймається курган, Де видно Медвин рідний, а весною - Цвітуть сади, ліси, безмежний лан.
 > читати далі

Василь ВАСИЛЕНКО















  
 ЛЮДИНУ ВИВИЩУЄ знання рідної мови
ЛЮДИНУ ВИВИЩУЄ
знання
рідної мови
  
    Водинадцяте 2010 року учнівська і студентська молодь зорганізовано випробувала себе на міцність і ґрунтовність, глибинність та викінченість знань із української мови під крилами Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Це справді вражає: одинадцять років тому його було започатковано успішним канадським бізнесменом Петром Яциком (помер ще 2001 року) за підтримки Ліги українських меценатів. У цьому творчому змаганні уже традиційно беруть участь представники різних країн світу.
 > читати далі

Анатолій ЗАГНІТКО, професор, член журі конкурсу імені Петра Яцика, член Національної спілки письменників України















  
 Тарас про мову
Тарас 
про мову
  
    Саме під такою назвою в одному з видавництв Донецька вийшла невеличка книжка, приурочена до 150-ї річниці від дня смерті великого Кобзаря. Її свого часу упорядкував талановитий педагог і публіцист Олекса Тихий, який за свою незрадну любов до України, рідного народу, материнської мови поплатився власним життям в одному із концтаборів радянського режиму. До цього унікального видання увійшли вислови про українську мову з поетичних та прозових творів, епістолярної спадщини Тараса Григоровича, які свого часу зібрав О.Тихий. Але тоді побачити світ цій збірці так і не судилося
 > читати далі

Юрій ДОЦЕНКО, власний кореспондент «УК», м.Донецьк















  
 Церковний лад У ЗАПОРОЗЬКИХ КОЗАКІВ
Церковний  лад  У  ЗАПОРОЗЬКИХ  КОЗАКІВ
  
    При всій простоті життя запорозькі козаки завжди відзначалися глибокою релігійністю і щирою побожністю. Захист віри предків і православної церкви становив основу всього їхнього життя.
 > читати далі

Дмитро ЯВОРНИЦЬКИЙ















  
 «Україні козацькій» – 7 років
«Україні козацькій»  – 7 років
  
    У лютому 2004 року в Донецьку, на землі, овіяній віковою козацькою славою запорозького форпосту Домаха, величної Савур-Могили, Кальміусу й Осикової, якими легендарні чайки з Хортиці виходили у відкрите море, побачив світ перший номер «України козацької», газети, що від початків, як ми того й прагнули, стала невід’ємною часткою національного відродження та сучасного козацького руху.
 > читати далі

Світлана ЧОРНА, головний редактор газети «Україна козацька»















  
 Розумовські: ІЗ СЕЛА - ПО БУЛАВУ
Розумовські:  ІЗ СЕЛА - ПО БУЛАВУ
  
    Кирило Григорович Розумовський, граф і останній гетьман Лівобережної України, народився 1728 року в Лемешах у сільській хаті. Ріс і здобував освіту під протекцією старшого брата, який забрав його в Санкт-Петербург і знайшов для молодшого на дев’ятнадцять років родича опікуна в особі Теплова. У супроводі останнього, після від- повідної підготовки в Петербурзі, вирушив п’ятнадцятирічним за кордон «для дальнейшего совершеннейшаго обученья». У Берліні навчався у знаменитого математика Леонарда Ейлера, а також в університетах Кенігсберга, Геттінгена, Страсбурга, слухав лекції у Гданську, Данцігу, побував у Франції, Італії, вивчав німецьку, французьку й латинську мови, географію, універсальну історію тощо.
 > читати далі

Кость КУЗЬКО, м.Київ















  
 ОСТРОЗЬКІЙ БІБЛІЇ – 430 років
ОСТРОЗЬКІЙ  БІБЛІЇ – 430 років
  
    Влітку минулого року українці мали повне право на відзначення 430-річчя своєї реліквії – Острозької Біблії, котра стала канонічною для православних слов’ян. Святиня затребувана і досі – її визнають і шанують Православна, Греко- і Римо-католицька церкви.
 > читати далі

Валентина ОДАРЧЕНКО















  
 Історія України, написана Геродотом у V столітті до нашої ери
Історія України, написана Геродотом у V столітті до нашої ери
  
    Тисагети - чисельне скитське плем’я, що займає простір від будинів та живе виключно з полювання різної звірини. Північніше тисагетів і айрків живуть скити, які не погодилися підлягати Царським скитам та відокремилися від них. Увесь терен заселений ними - це рівнина з добрими і родючими грунтами, за якою лежить гористий та кам’янистий край (вочевидь, автор має на увазі Уральські гори). У горах уже живуть не скити, а лисі (голомозі) люди, які такими є від народження.
 > читати далі

Кость КУЗЬКО (Віршовані рядки - з поеми-балади Ліни Костенко «СКІФСЬКА ОДІССЕЯ»)















  
 Розстріляний З’ЇЗД КОБЗАРІВ
Розстріляний З’ЇЗД КОБЗАРІВ
  
    Шукати про нього бодай побіжної згадки в радянській пресі - марна справа. Навіть в архівах колишнього НКВС-КДБ дослідники кобзарського мистецтва не можуть знайти документального підтвердження цієї жахливої трагедії.
 > читати далі

Микола ЛИТВИН















  
 Український бандурист із Австралії дає уроки в Канаді
Український бандурист 
із Австралії дає уроки в Канаді
  
    Нещодавно Центр українського й канадського фольклору ім.Петра і Дорис Кулів та Канадський інститут українських студій Альбертського університету приймали відомого музиканта й етномузикознавця Віктора Мішалова.
 > читати далі

Канадський інститут українських студій, Центр українського й канадського фольклору ім.Петра і Дорис Кулів. Бандурист Віктор Мішалов дарує людям музику і народні думи















  
 КОЗАК У РЯСІ… на Алясці
КОЗАК У РЯСІ… на Алясці
  
    «Я – козак у рясі», - так із гордістю казав про себе нащадок славних запорозьких козаків із роду Богунів, перший український емігрант у Сполучених Штатах Америки, колишній чернець Києво-Печерської Лаври Андрій (Агапій) Гончаренко. І мав для цього вагомі підстави.
 > читати далі

Юрій ДОЦЕНКО, власкор. «УК»















  
 БЕРЕСТЕЙСЬКЕ, ПРАВОСЛАВНЕ, КОЗАЦЬКЕ
БЕРЕСТЕЙСЬКЕ, ПРАВОСЛАВНЕ, КОЗАЦЬКЕ
  
    Недавня поїздка на Берестейщину принесла багато вражень. Знаючи, що весь південь цієї області Білорусі - зона українських говірок, я запасся вітчизняною пресою, зокрема, прихопив п’ять примірників «України козацької». Таким чином хотів провести тест «на українськість». Мовляв, якщо все, що говорять філологи та етнографи - правда, то преса зацікавить бодай когось із місцевої інтелігенції. І хоча північні сусіди волинян давно є «паспортними» білорусами, все ж сентимент до українського не зник.
 > читати далі

Сергій ЛАЩЕНКО, спеціальний кореспондент «УК», Білорусь















  
  КАЛИНА - СЕРЦЕ УКРАЇНИ

КАЛИНА - 
СЕРЦЕ  УКРАЇНИ
  
    Калина – етнонаціональний символ України, що уособлює красу, кохання, материнство, кров, безсмертність роду, вогонь, національне відродження, жіночість, життя, любов до Батьківщини. Це механізм кодування етнічної культури українського народу, цвіт його душі, осердя козацького духу, символ-знак національного єднання.
 > читати далі

Тетяна ЄЩЕНКО, кандидат філологічних наук, доцент Державного університету інформатики і штучного інтелекту















  
 ОЙ, ТАМ ГУЛЯВ КОЗАК ГОЛОТА
ОЙ, ТАМ ГУЛЯВ 
КОЗАК ГОЛОТА
  
    Україна - земля козацька. Українці - нація козаків. Відчуття рідної землі, свого роду - в мільйонах душ і сердець. Рід козацький збагатив Україну, та й увесь світ, талантами державних діячів, відомих учених, будівничих, митців, поетів. Із роду козацького, з козацької Березоточі Лубенського району на Полтавщині й художник Іван Якович Новобранець, неперевершений майстер пензля, що увічнив на полотні Тарасу Бульбу, Івана Мазепу, Мамая, козака Голоту, для яких дорожча за срібло-злато - рідна земля, вольная воля.
 > читати далі

Кость КУЗЬКО, м. Полтава















Контакти

НАША АДРЕСА:
01001, Україна, Київ,
вул. Мала Житомирська,
буд. 11 офiс 5а
Тел./факс:
+38 (044) 2783759
Vodafone:
+38 (050) 0710120
НАШ E-MAIL:
urk.ukraine@gmail.com
Вiдвiдувачiв сьогоднi 27.06.2022 : 60
Вiдвiдувачiв з 17.03.2003 : 2245810

Copyright © 2003-2022 Українське Реєстрове Козацтво

Усi права на матерiали, якi знаходяться на сайтi Українського Реєстрового Козацтва, захищаються у вiдповiдностi до Законодавства України. Використання матерiалiв дозволяється у випадку посилання (для iнтернет-видань - гiперпосилання) на www.kozatstvo.org.ua. <

Проблеми/коментарiї? Пишiть