Всеукраїнська громадська організація
"Українське Реєстрове Козацтво"

До міцної держави та добробуту народу України через духовність і патріотизм кожної людини

Новини козацтва

Головна
Новини УРК
Фото та відеосюжети

Документи УРК

Статут
Положення
Присяга
Гімн УРК
Однострій
Законодавство
Накази, розпорядження
Угоди

Організація УРК

Генеральна старшина
Керівництво
Умови прийому
Газета "Україна Козацька"
Козацька музика
Діаспора
Історія
Наша адреса

Посилання

ВПДП
Інститут проблем
штучного інтелекту
МОН і НАН України
Сайти організацій та
представництв УРК
Наші колеги

Печать
  
 ЛИСТ НАЩАДКАМ
ЛИСТ  НАЩАДКАМ
  
    У місті Берестечку Волинської області козаки Українського Реєстрового Козацтва заклали капсулу з реєстром своєї громадської організації у фундамент місцевого монастиря як своєрідне послання наступним поколінням козаків.
 > читати далі

Михайло ДУБРОВСЬКИЙ, командувач Східноукраїнського округу УРК, генерал-полковник УРК















  
 Козацьким скарбам – дорога в Україну
Козацьким скарбам –                   дорога в Україну
  
    Ця історія давня. Після того, як за повелінням Катерини розгромили Запорозьку Січ, знаємо: Чорноморське козацтво, яке в середині XIX століття реорганізувалося в Кубанське козацьке військо, стало власником багатьох регалій часів Запорозької Січі. Нині ці реліквії перебувають у Ховеллі (США). Їх хоче забрати Росія і розмістити в соборі Олександра Невського у Краснодарі. Українська ж влада надто повільно робить кроки назустріч тим реліквіям, аби повернути їх до Києва, на батьківщину запорожців.
 > читати далі

Ольга ГРИГОРЕНКО, м.  Київ















  
 Ідея єдності – вимога часу
Ідея єдності – вимога часу
  
    Головне завдання Івано-Франківської обласної організації Українського Реєстрового Козацтва – об’єднання усіх патріотично налаштованих сил навколо ідеї єдиної, неподільної, духовної України. Духовно-світоглядний поступ суспільства можливий за умови самоідентифікації нації, її патріотичного піднесення.
 > читати далі

Микола КАРАБАНОВ, м. Івано-Франківськ















  
 Увічнять Івана Мазепу
Увічнять                  Івана Мазепу
  
    Пам’ятник гетьману України Івану Мазепі з’явиться на Харківщині у наступному році. Його планують відкрити 25 липня 2007 року, в день 320-річчя обрання Івана Мазепи гетьманом України. А поки що заклали камінь під майбутній монумент. У церемонії взяли участь голова Харківської облдержадміністрації Арсен Аваков, народний депутат України Петро Ющенко та інші представники владних структур області і громадськості.
 > читати далі

За матеріалами преси















  
 У Миргороді є власний словник
У Миргороді є власний словник
  
    У Полтавському обласному краєзнавчому музеї відбулася презентація книги мистецтвознавця, заслуженого працівника культури України Віталія Ханка „Миргородський мистецький словник”.
 > читати далі

За матеріалами преси















  
 БУЛАВА – ЦЕ СИМВОЛ ЄДНАННЯ
БУЛАВА – ЦЕ СИМВОЛ ЄДНАННЯ
  
    Козацька булава і національний український одяг відтепер зберігатиметься в Ізраїлі, у меморіальному комплексі пам’яті жертв Холокосту. Їх на довічне зберігання передав голова Українського Реєстрового Козацтва, доктор технічних і богословських наук, член-кореспондент НАН України, профессор Анатолій Шевченко, який очолював козацьку делегацію, що відвідала Ізраїль на запрошення головного Рабина України Азрієля Хайкіна
 > читати далі

Федір ФОМІН, Ізраїль, фото автора















  
 Призначення та роль штабів в УРК
Призначення та роль  штабів в УРК
  
    Не можна применшувати тієї важливої ролі, яку відіграють у діяльності УРК штаби обласних, міських та районних підрозділів.
 > читати далі

Іван КОСТІН, старійшина Донецької обласної громадської організації УРК, генерал-лейтенант УРК















  
 У ЛУБНАХ ДОНИНІ ЖИВУТЬ ТРАДИЦІЇ Наливайка й Мазепи
У ЛУБНАХ ДОНИНІ                   ЖИВУТЬ ТРАДИЦІЇ                                 Наливайка й  Мазепи
  
    Історія Лубен, одного з найдивовижніших міст України, що вже 1591 року мало Магдебурзьке право, пов’язана з іменами багатьох козацьких ватажків, гетьманів Івана Самойловича, Івана Мазепи, Богдана Хмельницького. Як свідчать літописи, місто над Сулою заснував у 988 році, коли хрестилася Русь, київський князь Володимир Святославович. З сивої давнини стояли Лубни на Посульській оборонній лінії, захищаючи Київ від набігів степовиків-чужинців.
 > читати далі

Світлана ФЕДОРЕНКО, м. Лубни, Полтавська область















  
 А МИ ТУЮ СЛАВУ ЗБЕРЕЖЕМО...
А МИ ТУЮ СЛАВУ ЗБЕРЕЖЕМО...
  
    Штаб міського і районного товариств Українського Реєстрового Козацтва, що розміщується в старовинному будинку на одній з багатолюдних вулиць Лубен, у місті знає багато хто. І не лише тому, що отаман лубенського полку Олексій Лапко взяв під свій дах профспілки, раду ветеранів, спілку чорнобильців, а й тому, що сам він постать помітна й шанована. Все життя Олексій Григорович пропрацював у міліції, у званні підполковника пішов у відставку, а нині очолює приватне підприємство „Заріччя”. Він голова правління фонду „Ветеран” і міської спілки ветеранів прикордонних військ.
 > читати далі

Світлана ФЕДОРЕНКО, м. Лубни, Полтавська область















  
 НЕ РАДИ СЛАВИ, РАДИ – СПРАВИ
НЕ РАДИ СЛАВИ, РАДИ – СПРАВИ
  
    Одна з найвизначніших постатей в Українському Реєстровому Козацтві – директор ЗАТ „Фірма „Львів-Петроль”, Почесний консул Бразилії у Львові, доктор економічних наук, член президії Академії будівництва України Петро Іванович Малех.
 > читати далі

Світлана ЧОРНА, м. Львів















  
 За досвідом у Володимирівку
За досвідом у Володимирівку
  
    Один із головних напрямків діяльності Українського Реєстрового Козацтва – створення та розвиток козацьких підприємств. Економічна діяльність реєстровців важлива не лише з огляду на відродження господарських традицій, зміцнення державного суверенітету, а й дає можливість фінансово підтримувати козацькі структури, проводити різноманітні, у тому числі й благодійні, заходи.
 > читати далі

Микола ДОРОФІЄНКО, Володарський район















  
 Партнерство по-козацьки
Партнерство по-козацьки
  
    Ще у 2003 році Українське Реєстрове Козацтво та Військово-морські сили України підписали угоду про співпрацю. В рамках цієї угоди УРК і ВМС спільними зусиллями ведуть підготовку юнаків до служби на флоті, патріотично-виховну роботу серед допризовної молоді та особового складу військових кораблів. Шефи-реєстровці - часті гості на головній базі військового флоту у Севастополі. Козаки вже передали морякам чималу кількість продуктів харчування, книги, комп’ютери для головного штабу ВМС.
 > читати далі

Микола КАРАБАНОВ, м. Херсон, фото автора















  
 У козаки - за конкурсом
У козаки - за конкурсом
  
    У день святих Петра і Павла відбулося урочисте вручення козацьких службових посвідчень отаману Коломийського куреня ім. С. Височана Івано-Франківського обласного товариства УРК Володимиру Чавазі та членам куреня.
 > читати далі

Василь НЕЧЕПА, Івано-Франківська область















  
 Як студенти стали козаками
Як студенти стали козаками
  
    170 першокурсників Київського інституту туризму Федерації профспілок України одержали студентські квитки на Чернечій горі в Каневі.
 > читати далі

Владислав КИРЕЙ















  
 Є ще козаченьки!
Є ще козаченьки!
  
    Тільки щира віра і відданість своїй справі, впевненість у праведності свого шляху та переконаність у святості ідеї, якій віддано служиш, можуть запалювати інших. І те, що у ці дні лави Лівадійського полку Південнобережної дивізії УРК поповнили майже два десятки козаків, свідчить – кримські реєстрові козаки заохочують власним прикладом служити Богові і рідному народові. Перед іконами ялтинського храму Миколи Чудотворця усім козацьким товариством на козацькій шаблі присягали ті, хто має козацький дух і козацьку вдачу відстоювати споконвічні цінності українства, бути вірними синами України-неньки.
 > читати далі

Наталка РОЗУМНА, Крим















  
 ЗА ІСТОРІЄЮ ПО ДНІСТРУ
ЗА ІСТОРІЄЮ                 ПО ДНІСТРУ
  
    Дністер – прикордонна ріка. Дністровські води - це рубіж, перейти котрий було багато охочих у всі часи. Звідси починалась Київська Русь. Тут, на її кордонах, завжди стояли наші пращури, оберігаючи рідну землю. Ще цар Дарій із багатотисячним військом, ступаючи на берег Дністра, мріяв покорити скіфсько-українські племена, та повернувся назад через Дністер ні з чим. Візантійські купці, проходячи через козацькі кордони, навозили на Україну і далі в Європу різного краму, адже Дністер був не лише границею українських земель, а й великим і довгим судноплавним торговельним шляхом.
 > читати далі

Микола КРИЖАНІВСЬКИЙ, генерал-майор УРК, Вінницька область, фото автора















  
 У Мазепинцях провалився грунт… над скарбом?
У  Мазепинцях провалився  грунт…                         над  скарбом?
  
    У селі Мазепинцях Білоцерківського району щойно засновано благодійний фонд «Маєток Мазеп», метою якого є відновлення невеличкого укріплення-форпосту, що нагадувало б про витоки гетьманського роду.
 > читати далі

Сергій ПАВЛЕНКО, с. Мазепинці Київської області















  
 Лицар української церкви
Лицар 
української 
церкви
  
    В Українській державі, певно, є лише один священик-козацький генерал. Це – отець Димитрій Садов’як. Його, доктора богослов’я, проректора Київської духовної академії і семінарії, голову Синодального управління духовно-патріотичного виховання у зв’язках із Збройними силами та іншими військовими формуваннями України, призначено на посаду радника Гетьмана Українського Реєстрового Козацтва і присвоєно високе звання генерал-майора УРК.
 > читати далі

Ліна МАЙБА, заслужений журналіст України, Берегиня УРК, м. Київ















  
 Та гора під Дубовицею
Та гора під Дубовицею
  
    З самого серця Середнянської гори, що поблизу села Дубовиця у Прикарпатті, б’є чисте і прохолодне джерело. Вода у ньому смачна, аж солодка. Скільки пам’ятають старожили, до джерела приходили та приїжджали люди не лише з навколишніх сіл, усієї Івано-Франківщини, а й здалеку, бо вода у ньому цілюща.
 > читати далі

Марина ЧОРНА, Івано-Франківська область, фото автора















  
 ЧИ БУДЕ УКРАЇНА, ЯКЩО ЗНИКНЕ ГАРД?
ЧИ  БУДЕ  УКРАЇНА, ЯКЩО  ЗНИКНЕ  ГАРД?
  
    Болем переповнюється серце, коли згадуєш, як на виконання сталінських планів індустріалізації було бездумно знищено овіяні козацькою славою пороги на Дніпрі. Детально описані справжнім патріотом нашого краю Дмитром Яворницьким козацькі пороги навіки зникли під водами штучного моря. Комуністична влада подбала про те, щоб знищити і місця майже усіх козацьких січей. Томаківка, Базавлук та інші поховані на дні водосховищ… Заради чого це все? Заради 4 відсотків електроенергії, яку дають ГЕС для енергосистеми України?
 > читати далі

Іван ПАРНІКОЗА, заступник голови дружини охорони природи Київського національного університету імені Т.Г. Шевченка, фото Миколи Карабанова















  
 Не журися, Україно, маєш добрий рід
Не журися, Україно,                   маєш добрий рід
  
    У Запоріжжі, на Хортиці, пройшов заключний етап I Всеукраїнського фестивалю учнівської молоді „Нащадки козацької слави”. Відкриваючи спортивно-патріотичне свято, міністр освіти і науки Станіслав Ніколаєнко зазначив, що у фестивалі, який стартував наприкінці минулого року, взяло участь понад 2 мільйони школярів. У фінал вийшло близько п’ятисот учасників з усіх областей України, Києва та Севастополя.
 > читати далі

Прес-служба УРК, фото Миколи Карабанова і Марини Чорної















  
 «МОВА – дуже багата скарбівниця цивілізації»
«МОВА – дуже багата скарбівниця цивілізації»
  
    Ювілей Великого Каменяра, який святкували 27 серпня, примусив ще раз із захопленням і вдячністю згадати його титанічну діяльність, ще раз оцінити зроблене ним, усвідомити його внесок в українську духовну культуру. Унікальні своїм обширом знання, різносторонній талант, незвичайна енергія і головне – бажання працювати, робити справу, потрібну народові, країні, – ось що поставило І. Франка в ряд найбільших геніїв світового масштабу.
 > читати далі

Підготувала Марина Фірсукова















  
 ДРЕВНІСТЬ українських говорів
ДРЕВНІСТЬ 
українських говорів
  
    Знаний у науковому світі філолог Михайло Красуський дійшов висновку, “...что малороссийский язык не только старше всех славянских, не исключая так называемого старословянского, но и санскритского, греческого, латинского и прочих арийских”.
 > читати далі
















  
 ЗВІДКИ РОДОМ БОГДАН ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ?
ЗВІДКИ  РОДОМ  БОГДАН  ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ?
  
    При в’їзді до м. Хмільника, що на Вінниччині, стоїть пам’ятник Богдану Хмельницькому. Екскурсовод, розповідаючи про походження назви цього міста, підтримує думку деяких істориків про те, що походження “Хмільника” пов’язане з родовим корінням Богдана Хмельницького. Втім, переважно у довідковій літературі, енциклопедіях, біографічних словниках інформується, що Богдан-Зиновій Хмельницький народився близько 1595 року в Чигирині (Суботові), тепер Черкаської області.
 > читати далі

Іван КОЗЕЛЬСЬКИЙ, член Національної спілки журналістів України, смт. Стара Синява, Хмельницька область















  
 Загадки козацьких характерників
Загадки  козацьких характерників
  
    Характерники формували стратегію розвитку козацтва, українства взагалі. Місією характерників було зберегти душу українського народу. Вони бачили загрозу, котру несла московська імперія на українські землі. Імперія, котра, в першу чергу, знищила душу московського народу і перетворила його на засіб загарбання чужих земель.
 > читати далі

Тарас Каляндрук















 1901-01-01 
 РЕЄСТР - перший паспорт козацтва
РЕЄСТР - перший паспорт козацтва
  
   

Реєстр Рівненської обласної організації Українського Реєстрового Козацтва


 > читати далі
















  
 Ч И Т А Ч - Г А З Е Т А
Ч И Т А Ч - Г А З Е Т А
  
   
 > читати далі
















  
 «Ой на горі та й женці жнуть…»
«Ой на горі та й женці жнуть…»
  
    Це одна з тих історичних пісень, що має дуже глибоке коріння у фольклорній традиції нашого народу і протягом кількох сторіч користується незмінною популярністю. Вона завоювала щиру симпатію найширших кіл шанувальників української пісні не лише в нашій країні, а й за її межами.
 > читати далі
















  
 На Запорозьку Січ… до школи
На Запорозьку Січ… до школи
  
    Січ Війська Запорозького – козацька християнська республіка на пониззі Дніпра. Січ – уособлення військової могутності України, найславетніша сторінка в її історії…
 > читати далі

Павло МАЗУР, учитель, м. Маріуполь















  
 СІВЕРСЬКІ БОГАТИРІ
СІВЕРСЬКІ   БОГАТИРІ
  
    У Сіверському професійному ліцеї готують не лише кваліфікованих фахівців - тут вчаться, гартують силу й волю молоді козаки. Чимало хлопців і дівчат стали членами національно-патріотичного клубу «Слава і Честь» («СІЧ»).
 > читати далі

Сергій БАКАНОВ, викладач допризовної підготовки ліцею, м. Сіверськ, Луганська область















  
 Ми всі – українські
Ми всі – українські
  
    У місті Приморську на Запоріжжі пройшов V Всеукраїнський фестиваль національних культур „Ми – українські”.
 > читати далі

Ольга ПАСЬКО, Запорізька область















  
 Фестиваль на Козацькій пристані
Фестиваль на Козацькій пристані
  
    III Всеукраїнський фестиваль „Козацькому роду нема переводу” завершився на Донеччині. Традиційно свято проходить на Козацькій пристані поблизу села Райгородок, що у Слов’янському районі. Колись тут запорозькі козаки збудували фортецю, що захищала східні землі від набігів степовиків.
 > читати далі

Марина ДМИТРЕНКО, Донецька область















Контакти

НАША АДРЕСА:
01001, Україна, Київ,
вул. Мала Житомирська,
буд. 11 офiс 5а
Тел./факс:
+38 (044) 2783759
Vodafone:
+38 (050) 0710120
НАШ E-MAIL:
urk.ukraine@gmail.com
Вiдвiдувачiв сьогоднi 27.06.2022 : 60
Вiдвiдувачiв з 17.03.2003 : 2245810

Copyright © 2003-2022 Українське Реєстрове Козацтво

Усi права на матерiали, якi знаходяться на сайтi Українського Реєстрового Козацтва, захищаються у вiдповiдностi до Законодавства України. Використання матерiалiв дозволяється у випадку посилання (для iнтернет-видань - гiперпосилання) на www.kozatstvo.org.ua. <

Проблеми/коментарiї? Пишiть