Всеукраїнська громадська організація
"Українське Реєстрове Козацтво"

До міцної держави та добробуту народу України через духовність і патріотизм кожної людини

Новини козацтва

Головна
Новини УРК
Фото та відеосюжети

Документи УРК

Статут
Положення
Присяга
Гімн УРК
Однострій
Законодавство
Накази, розпорядження
Угоди

Організація УРК

Генеральна старшина
Керівництво
Умови прийому
Газета "Україна Козацька"
Козацька музика
Діаспора
Історія
Наша адреса

Посилання

ВПДП
Інститут проблем
штучного інтелекту
МОН і НАН України
Сайти організацій та
представництв УРК
Наші колеги

Печать
  
 Україна. Великі Cорочинці
Україна. Великі Cорочинці
  
    Щороку в середині серпня тисячі людей не тільки в Україні, а й по всьому світу збираються у Великих Сорочинцях, оспіваних геніальним українцем Миколою Гоголем, на традиційний ярмарок. Колись їхали сюди, щоб гарно поярмаркувати, а нині, щоб з вікової криниці народних традицій й українського духу зачерпнути сили й натхнення, наповнити серце нашою піснею, рідним словом, збагатитися щедрістю полтавської душі, побачити старих і зустріти нових друзів, які, як і ти, повбиралися в ярмаркові дні в найкращі вишиванки.
 > читати далі

Ганна ШЕВЧЕНКО, власкор „УК”, с.Великі Сорочинці Миргородського району, Полтавська область Фото Ірини Хименюк, Марини Чорної, Ганни Шевченко















  
 Вище Державний прапор України!
Вище Державний прапор України!
  
    23 серпня 2004 року на вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних символів України Указом Президента України було визначено відзначати щороку, 23 серпня, День Державного прапора України.
 > читати далі

Фото Євгенія Ткачука















  
 Візит реєстрових козаків Харківщини у Варну
Візит реєстрових  козаків Харківщини у Варну
  
    На запрошення мера болгарського міста Варна – побратима міста Харкова делегація Українського Реєстрового Козацтва взяла участь у святкуванні Дня Варни та 100-річчя заснування козаками-переселенцями села Козашки, яке розташоване неподалік болгарської столиці.
 > читати далі

Прес-служба УРК, м. Варна (Болгарія)















  
 Маршрут «Місцями Січей Запорозьких»
Маршрут «Місцями Січей Запорозьких»
  
    У Запоріжжі відбувся дводенний туристичний форум регіональних перспектив, організований Управлінням культури та туризму облдержадміністрації, повідомляє Укрінформ.
 > читати далі
















  
 Віктор ЮЩЕНКО: НА ПОРОЗІ СОЛОВКІВ
Віктор ЮЩЕНКО: НА ПОРОЗІ СОЛОВКІВ
  
    Соловки - це спершу страшно. Потім боляче. А потім приходить відчуття святості. Можна багато чути, читати про Соловки, розглядати фото. І лише коли ступиш на ту землю, починаєш чітко розуміти, чому ці далекі острови, де містився «мозок ГУЛАГу», для багатьох народів стали символом розкритої правди.
 > читати далі

Фото Миколи Лазаренка















  
 «Гетьман Сагайдачний» завершив миротворчу місію
«Гетьман Сагайдачний» завершив миротворчу місію
  
    Більше 15 тисяч морських миль, не одна сотня опитаних торговельних суден, кілька з яких класифіковані як підозрілі, кілька десятків польотів корабельного гелікоптера,неофіційні дружні візити до французького порту Тулона і до Алжиру — таким є підсумок тривалої середземноморської бойової служби фрегата “Гетьман Сагайдачний”, що брав участь в операції НАТО з виявлення та попередження терористичних дій “Active Endeavour”. Прина¬гідно нагадаємо, що шефами екіпажу флагмана не один рік є Українське Реєстрове Козацтво. Тому його представники на за¬прошенння командувача українських ВМС віце-адмірала Ігоря Тенюха брали участь в урочистій зустрічі екіпажу флагмана. З успішним виконанням завдань операції “Активні зусилля”моряків від імені реєстрового козацтва привітали виконуючий обов’язки командувача Чорноморського козацького округу УРК Анатолій Жерновий, його заступник Віктор Кот і отаман Севастопольського міського товариства УРК Іван Боєчко.
 > читати далі

Прес-служби ВМС України та УРК Фото Олександра Шталтовного















  
 У кожному українцеві є козак
У кожному українцеві є козак
  
    Радник Глави держави, секретар Ради Українського козацтва при Президентові України, народний депутат України Станіслав Аржевітін про сучасне козацтво.
 > читати далі

Бесіду вела Віра КУЛЬОВА, член Національної спілки журналістів України, м. Київ















  
 Подорож у часі – через віки до козацької доби
Подорож у часі – через віки до козацької доби
  
    Нещодавно завершилася мандрівка „Пізнай свою країну” Форуму молодих лідерів України. „Таємниці Холодного Яру” – таку назву отримав цей етап дослідницьких подорожей, який проходив Черкащиною і був присвячений часам козацької доби та таємницям Холодного Яру, куди кличуть визначна історична спадщина і нерозгадані таємниці нашої історії.
 > читати далі

Прес-служба УРК, Черкаська область















  
 НАГОРОДЖЕННЯ
НАГОРОДЖЕННЯ
  
   
 > читати далі
















  
 Н А К А З № 283 від 23.07.2008 р.
Н А К А З № 283  від  23.07.2008 р.
  
    Про підготовку до святкування Дня Українського козацтва
 > читати далі

Гетьман, член-кореспондент НАН України, заслужений діяч науки і техніки України, доктор технічних наук, доктор богослов’я, професор А.І. ШЕВЧЕНКО















  
 На козацькій раді про актуальне
На козацькій раді про актуальне
  
    На порядку денному наради – декілька важливих питань.
 > читати далі

Прес-служба УРК Фото Тетяни Єрошенко















  
 Створено осередок козацької партії
Створено осередок козацької партії
  
    На Львівщині офіційно зареєстрували Львівську обласну організацію Всеукраїнської козацької партії. Очолив її командувач Галицького округу Українського Реєстрового Козацтва, генерал-полковник УРК Василь Павлечко.
 > читати далі

Марія Антонюк, м.Львів















  
 Володимир Кожан: «Хочу бачити Україну квітучою і європейською»
Володимир Кожан:
«Хочу бачити Україну квітучою і європейською»
  
    У сучасному бізнесі, аби бути успішним, керівник має володіти найрізноманітнішими навичками: вмінням добиватися максимальної віддачі від себе й інших, мистецтвом мотивувати і надихати, здатністю ефективно спілкуватися і дипломатично вести переговори, щоденно опрацьовувати мегабайти різноманітної інформації, відділяючи корисну від зайвої, вчасно і безпомилково делегувати свої повноваження, аби максимально продуктивно використовувати чи не всі 24 години на добу.
 > читати далі

Ігор САМОЙЛЕНКО, м. Львів















  
 У праці – радість і життя
У праці – радість і життя
  
    Таке кредо отамана Волноваської дивізії імені Петра Калнишевського, генерал-майора УРК, кавалера трьох козацьких хрестів – бронзового, срібного та золотого - Сергія Іващенка, яке допомагає йому не лише бути успішним підприємцем, а й гуртувати навколо себе однодумців, козаків району.
 > читати далі

Ніна ГОЛОВКО, Волноваський район















  
 Із когорти науковців
Із  когорти  науковців
  
    Вже понад п’ять років на всій території України діють структурні підрозділи Всеукраїнської громадської організації «Українське Реєстрове Козацтво», основними завданнями якої є відродження духовності й національного патріотизму. Нині УРК нараховує у своїх лавах понад 80 тисяч патріотів, серед яких чимало науковців, істориків, мовознавців, письменників, лікарів, вчителів, юристів, високопосадовців тощо.
 > читати далі

Ірина ХИМЕНЮК, м.Севастополь















  
 Ми служимо Україні
Ми служимо Україні
  
    Навіть не знаючи цієї людини, мусиш звернути на нього увагу. Мабуть, жвавість у розмові, в поведінці, майже в окремих рухах є тим струмом, що приваблює до нього. Раніше я знав багатьох греків - стриманих, розсудливих, цілеспрямованих. Що і Микола Гаврилович Шарамбай – грек, я не мав ніяких сумнівів. І що він у козацьких лавах – теж не здивувало мене. Адже сьогодні, як і декілька століть тому, в козацьких загонах можна зустріти людей різних національностей.
 > читати далі

Микола КАРАБАНОВ Фото автора















  
 Пам’ятник Івану Мазепі – на Соборний майдан Полтави
Пам’ятник Івану Мазепі – на Соборний майдан Полтави
  
    Напередодні річниці подій, пов’язаних з воєнно-політичним виступом гетьмана України Івана Мазепи та укладенням українсько-шведського союзу, враховуючи значення цих подій у багатовіковій історії українського державотворення, з ініціативи національно-демократичних громадських організацій, політичних партій Полтави стартувала акція зі збору підписів за встановлення пам’ятника Івану Мазепі на Соборному майдані в обласному центрі.
 > читати далі

ПООТ „Просвіта” імені Т.Г.Шевченка, ПМО Народний Союз „Наша Україна”, ПОО Народний рух України, ПОО Українська народна партія, ВМГО „Національний альянс”, ПГО „Українська справа”, Полтавська міська організація українських націоналістів, ПОВМО „Ж















  
 Молитва за Гетьмана
Молитва за Гетьмана
  
    У липні боголюбивий і Богом бережений полтавський люд на чолі з пастирями добрими Української православної церкви Київського патріархату пройшов хресним ходом від Свято-Успенського кафедрального собору до пам’ятника козакам, щоб помолитися за Гетьмана Мазепу та всіх тих, хто став разом з ним до бою за волю України і поклав своє життя за права й незалежність українського народу.
 > читати далі

Ганна ДЕНИСКО, м. Полтава















  
 Молодь на розкопках Чигирина
Молодь на розкопках Чигирина
  
    У рамках Всеукраїнської акції „Молодіжні трудові загони” двадцять представників Київського трудового загону прибули до Національного заповідника „Чигирин”. Хлопці та дівчата допомагатимуть археологам у розкопках села Стечівка, що поблизу гетьманської столиці, на території якого збереглися не лише сліди козацької епохи, а й давньоруські вали та скіфські кургани.
 > читати далі

Людмила БОРИСЕНКО















  
 Для вандалів святого нічого немає
Для вандалів святого нічого немає
  
    Львів’яни жартома називають парк культури і відпочинку імені Богдана Хмельницького „Парком відпочинку Богдана Хмельницького”. Мовляв, український гетьман там колись відпочивав. Жарти – жартами, але наразі у цій зеленій зоні „відпочиває” лише безпорадність і занедбаність.
 > читати далі

Антоніна Загорулько, м. Львів















  
 Вискочив, як козак з маку
Вискочив,  як козак  з  маку
  
    У минулому номері газети «Україна козацька» був надрукований лист генерал-майора УРК Ю.В.Гілевського, отамана 1-го Землянківського козацького кінного полку ім. І.Сірка м.Макіївки, у якому козаки одного із найбільших індустріальних міст Донбасу висловлювали своє обурення з приводу участі козаків Галичини у святкуванні Дня Героїв. «УК» отримала чимало листів з відповідями пану Гілевському. Один із них пропонуємо вашій увазі.
 > читати далі

Богдан Прокопишак, генерал-лейтенант УРК, заступник головного отамана Львівського обласного козацького товариства, отаман Прикарпатського крайового об’єднання УРК В’ячеслав Цвєтков, головний писар Прикарпатського крайового об’єднання УРК, автор















  
 Як серце бентежить рідне слово
Як серце бентежить рідне слово
  
   
 > читати далі

З повагою Лідія Григорівна Білоус, активіст Центру української культури „Сірий клин”, м. Омськ, Росія















  
 Пропоную встановити кіоски „Україна козацька”
Пропоную встановити кіоски „Україна козацька”
  
   
 > читати далі
















  
 Допоможіть віднайти родовід
Допоможіть віднайти родовід
  
   
 > читати далі
















  
 Чи захистимо легендарний дуб Хортиці?
Чи захистимо легендарний  дуб Хортиці?
  
   
 > читати далі
















  
 Гетьману Скоропадському присвячено
Гетьману Скоропадському присвячено
  
    У Національному музеї історії України завершилася виставка „Останній гетьман України”, присвячена 135-річчю від дня народження гетьмана Павла Скоропадського та 90-річчю створеної ним Української держави.
 > читати далі

Людмила Сергієнко, м .Київ















  
 Меле борошно столітній вітряк
Меле борошно столітній вітряк
  
    На мальовничому пагорбі у селі Івківці, поблизу козацького Чигирина, запрацював столітній вітряк. Подія стала святом для усіх селян, особливо для Марії Андріївни Одинець, предок якої Авксентій Одинець, майстер на всі руки, і збудував вітряк на початку минулого століття. Тоді в Івківцях діяло 26 вітряків. Пізніше, під час колективізації та у Другу світову, їх усі розібрали або ж спалили.
 > читати далі

Людмила Борисенко, Черкаська область















  
 До річниці Батуринської трагедії
До річниці Батуринської трагедії
  
    До 300-річчя Батуринської трагедії у Національному історико-культурному заповіднику „Гетьманська столиця” буде відкрито парк скульптур, що нагадуватиме про події 1708 року.
 > читати далі

Богдан Лепкий, Чернігівська область















  
 Слава наша не вмре, не загине
Слава наша не вмре,  не загине
  
    На берегах ріки Ікви, поблизу с. Пилява, у вересні 1648 року славний лицар Богдан Хмельницький разом з козацько-селянським військом здобув блискучу перемогу над польсько-шляхетською армією, відкривши шлях до визволення українського народу.
 > читати далі

Вікторія КУХАР, берегиня Хмельницької обласної організації УРК















  
 Вшанували Івана Сірка
Вшанували Івана Сірка
  
    У степовому Придніпров’ї, де гуляє вільний вітер, на берегах Каховського водосховища, насипана висока могила, в якій знайшов свій останній земний прихисток легендарний кошовий Запорозької Січі Іван Сірко.
 > читати далі

Микола КРАМАРЕНКО, підполковник УРК, заступник отамана Криворізького міського товариства УРК, Дніпропетровська область Фото прес-служби УРК















  
 Велич національної звитяги
Велич національної звитяги
  
    Конотопщина для українців уже 349 років - символ визначної перемоги, яку здобули українські війська над московитами.
 > читати далі

Оксана Сяба, „Слово Просвіти”















  
 Уклін козацькій славі
Уклін козацькій славі
  
    Традиційно участь у фестивалі «Козацький родослав» бере Українське Реєстрове Козацтво.
 > читати далі

Богдан Бутко, Сумська область















  
 Забайкальськими шляхами гетьмана Дем’яна Многогрішного
Забайкальськими  шляхами гетьмана Дем’яна Многогрішного
  
    З маловідомими фактами про життя на засланні українського гетьмана Дем’яна Многогрішного, яскравими враженнями про Забайкалля повернулася науково-історична експедиція Вінницького обласного товариства Українського Реєстрового Козацтва «Українські гетьмани за кордоном»
 > читати далі

Микола КРИЖАНІВСЬКИЙ, отаман Вінницького обласного товариства УРК















  
 У Музеї запорозького козацтва – виставка ікон
У Музеї запорозького козацтва – виставка ікон
  
    Унікальними символами духовності можна захоплюватися упродовж трьох місяців у Музеї запорозького козацтва, що на острові Хортиця. Незвичайний проект „Українська ікона – духовна спадщина віків” з посвятою 1020-річчю хрещення Русі зініціювали Музей історії запорозького козацтва і місцевий салон „Антика”.
 > читати далі

Андрій Багнюк















  
 Кальміуська паланка: не легенда, а дійсність
Кальміуська паланка: не легенда, а дійсність
  
    Під такою назвою в одному з маріупольських видавництв ви¬йшла друком книга відомого краєзнавця, активного просвітянина, полковника Українського Реєстрового Козацтва Павла Мазура.
 > читати далі

Олена Швець, м. Маріуполь















  
 Добре слово побратиму
Добре слово побратиму
  
    Більше року в лавах Українського Реєстрового Козацтва наш побратим, відомий на Вінниччині та Черкащині підприємець Олександр Величко.
 > читати далі

Старшина Вінницького обласного товариства УРК















  
 Археологи досліджують Батуринську цитадель
Археологи досліджують Батуринську цитадель
  
    Під час розкопок оборонного рову Батуринської цитаделі археологи виявили найдавніше з відомих в Україні яйце-писанку XVII століття.
 > читати далі
















  
 Образ життя
Образ  життя
  
    Так називається виставка гобеленів та ікон на склі вінницького художника, члена Національної спілки художників України Олександра Ковальчука, яка нещодавно відкрилася у столиці шахтарського краю м. Донецьку.
 > читати далі

Микола Карабанов Фото автора















  
 Мова про мову
Мова про мову
  
    Якщо не вдаватись у розлогі теорії, то головне покликання мови - творити із біологічної людини розумну, себто громадянина, який не плаває у вакуумі, а ходить по землі певної держави.
 > читати далі

Борис ОЛІЙНИК















  
 У дзеркалі слова
У дзеркалі слова
  
   
 > читати далі

Борис Олійник















  
 Сіяй у віках, Mихайлівський Золотоверхий!
Сіяй у віках, 
Mихайлівський
Золотоверхий!
  
    На честь архистратига Михаїла, Духу Божого, Небесної краси і величі сповнений Свято-Михайлівський Золотоверхий собор, один з найдавніших духовних центрів українського православ’я, закладений у монастирі святого великомученика Дмитрія Солунського, який у середині XI століття заснував син Ярослава Мудрого, великий київський князь Ізяслав Ярославович.
 > читати далі

Підготувала Людмила БОРИСЕНКО, м. Київ















  
 Указ Президента України № 668/2008
Указ Президента України № 668/2008
  
   
 > читати далі
















  
 Терпіння і віра винагороджуються
Терпіння і віра винагороджуються
  
    Нещодавно Україна відсвяткувала 1020-річчя Хрещення Київської Русі. Напередодні святкових подій у Софію Київську повернулися святині – дзвони й царські врата, що у 30-х роках минулого сторіччя було вилучено з храму задля потреб індустріалізації. Дзвони втрачено, їх виготовляли наново; а пластини, що складали царські врата і символізували вхід до царства небесного, вціліли. Точніше, деякі фрагменти. До святкування Хрещення Київської Русі їх реставрували.
 > читати далі

Ганна ШЕВЧЕНКО Фото із сайта Президента та Ірини Хименюк















  
 Вселенські патріархи, які відвідували Україну
Вселенські патріархи, 
які відвідували Україну
  
    1587 – 1589 рр. Патріарх Константинопольський Єремія II двічі відвідував Україну. На українських землях він провів низку реформ – надав широкі права братствам, а Львівському Успенському братству надав право ставропігії, зобов’язав митрополитів щорічно скликати церковні собори, позбавив сану багатоженців (з-поміж них і Київського митрополита Дівочку), призначив патріаршим екзархом луцького єпископа Терелецького.
 > читати далі
















  
 Козаки - перші підводники
Козаки - перші підводники
  
    Не випадково цю статтю ми розпочали, навівши думку про козаків-запорожців французького посла в 10-20 роках XVII ст. в Константинополі, яку він виклав у брошурі «Лист для друга». Не випадково і тому, що й авторство легенди про козацький підводний флот належить саме французам.
 > читати далі

Катерина ТИСМЕНИЦЬКА, учениця Любимівської ЗОШ №2 Каховського району Херсонської області, козачка Каховської паланки „Січ”















  
 БЕРЕСТЕЧКО
БЕРЕСТЕЧКО
  
   
 > читати далі

Ліна Костенко















  
 Календар козацьких дат
Календар козацьких дат
  
   
 > читати далі
















  
 Не Сусанін – Галаган
Не Сусанін – Галаган
  
    У Корсунській битві козаки перемогли завдяки подвигу селянина Микити Галагана
 > читати далі

Борис КИРИЧЕНКО















  
 Університет розвиває міжнародні зв’язки
Університет розвиває міжнародні зв’язки
  
    Державний університет інформатики і штучного інтелекту разом з Міжнародним університетом Святого Климента відповідно до взаємної угоди оголошують початок реалізації спільної Програми відкритого навчання в Україні, Росії та інших країнах Східної Європи.
 > читати далі
















  
 Козаки - маршрутом повені
Козаки - маршрутом   повені
  
    У ході експедиції по Дністру реєстровці зібрали інформацію з метою надання адресної допомоги постраждалим під час великої повені.
 > читати далі

Микола Карабанов, Марія Антонюк, «Україна козацька», Львів–Галич–Монастириська– Івано-Франківськ Фото авторів















Контакти

НАША АДРЕСА:
01001, Україна, Київ,
вул. Мала Житомирська,
буд. 11 офiс 5а
Тел./факс:
+38 (044) 2783759
Vodafone:
+38 (050) 0710120
НАШ E-MAIL:
urk.ukraine@gmail.com
Вiдвiдувачiв сьогоднi 27.06.2022 : 37
Вiдвiдувачiв з 17.03.2003 : 2245787

Copyright © 2003-2022 Українське Реєстрове Козацтво

Усi права на матерiали, якi знаходяться на сайтi Українського Реєстрового Козацтва, захищаються у вiдповiдностi до Законодавства України. Використання матерiалiв дозволяється у випадку посилання (для iнтернет-видань - гiперпосилання) на www.kozatstvo.org.ua. <

Проблеми/коментарiї? Пишiть