Всеукраїнська громадська організація
"Українське Реєстрове Козацтво"

До міцної держави та добробуту народу України через духовність і патріотизм кожної людини

Новини козацтва

Головна
Новини УРК
Фото та відеосюжети

Документи УРК

Статут
Положення
Присяга
Гімн УРК
Однострій
Законодавство
Накази, розпорядження
Угоди

Організація УРК

Генеральна старшина
Керівництво
Умови прийому
Газета "Україна Козацька"
Козацька музика
Діаспора
Історія
Наша адреса

Посилання

ВПДП
Інститут проблем
штучного інтелекту
МОН і НАН України
Сайти організацій та
представництв УРК
Наші колеги

Печать
  
 НАГОРОДА – ЗА ЗНАННЯ
НАГОРОДА – ЗА ЗНАННЯ
  
    Одна з ефективних форм роботи з молоддю Українського Реєстрового Козацтва та газети „Україна козацька” - організація та проведення інтелектуальних конкурсів для учнів та студентів.
 > читати далі

Микола Карабанов















  
 Ще як були ми козаками
Ще як були ми козаками
  
    У першій половині березня в столичному історико-меморіальному музеї імені Михайла Грушевського проходила надзвичайно цікава виставка під назвою «Ще як були ми козаками…», на якій було представлено живописні твори Олеся Доріченка та килимарські роботи Степана Ганжі.
 > читати далі

Людмила ЧИЧКАНЬОВА, м.Київ















  
 Козацтво – одна із форм національного відродження
Козацтво – одна із форм національного відродження
  
    Головним завданням, над яким працювала наша організація і продовжує працювати, – реалізація Національної програми відродження та розвитку Українського козацтва на 2002 – 2005 роки, затвердженої Президентом України, а також Програми розвитку Українського Реєстрового Козацтва на 2006 - 2010, прийнятої Радою Генеральної старшини УРК 4 листопада 2005 року.
 > читати далі

Володимир ЗДЕНЯНЧИН, отаман Львівської обласної організації УРК, генерал-лейтенант УРК















  
 Працюймо на Україну разом
Працюймо                                                         на Україну разом
  
    У Донецьку відкрито комерційний банк „Хрещатик”. Це вісімнадцяте відділення відомого та на-дійного фінансового закладу в Україні.
 > читати далі

Микола ДОРОФІЄНКО















  
 Слово Гетьманської столиці
Слово Гетьманської столиці
  
    У Батуринського державного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця» (Бахмацький район Чернігівської обл.) з’явилася своя газета - «Слово Гетьманської столиці».
 > читати далі
















  
 «До нас звертається Богун…»
«До нас звертається Богун…»
  
    Співпраця Українського Реєстрового Козацтва з Київським військовим ліцеєм імені Івана Богуна діє, шириться, міцніє.
 > читати далі

Андрій ЧЕРЧЕНКО, фото автора















  
 Батьківщина Сковороди має стати національною святинею
Батьківщина Сковороди має стати національною святинею
  
    285-та річниця від дня народження видатного українського філософа має сприяти відродженню соціально-культурної сфери батьківщини Григорія Сковороди. На цьому наголосив заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко під час візиту на Полтавщину.
 > читати далі

Віталій СКОБЕЛЬСЬКИЙ, Полтавська область















  
 Музей «Духовні скарби України» отримав землю
Музей «Духовні скарби України»   отримав землю
  
    Музей «Духовні скарби України» отримає земельну ділянку по вулиці Десятинній, 12. Київрада ухвалила рішення про продаж музею земельної ділянки площею 0,1474 га.
 > читати далі
















  
 ПРИЧЕТНІСТЬ ДО ВІЧНОГО
ПРИЧЕТНІСТЬ ДО ВІЧНОГО
  
    Пам’ятаєте красивий і зворушливий фільм «Дитинство Бембі» і його чарівних головних героїв - оленят? Ця стрічка знімалася на території Кримського природного заповідника. Житлову площу тварин на час роботи в кіно обмежувала лише символічна огорожа. Не звиклі боятися людей оленята загинули в першу ніч після закінчення зйомок. Кінозірок, цих тендітних створінь із очима східних красунь, які беззастережно довіряли людям, позбавили життя заради шматка м’яса п’яні місцеві жителі. Про це дотепер з неприхованим болем згадує майор УРК Федір Пакет, заступник директора Кримського природного заповідника.
 > читати далі

Наталія РОЗУМНА















  
 Козачата підкоряють гори Криму
Козачата підкоряють гори 
Криму
  
    Гори у всі часи були справжнім випробуванням на міцність, мужність, силу, уміння відчувати себе людиною команди. Саме в горах перевіряються на готовність до посвяти у козачата учні загальноосвітньої школи №2 м. Алушта.
 > читати далі

Наталія РОЗУМНА















  
 Козацький рекорд школяра
Козацький рекорд школяра
  
    Сила, витривалість, спритність. У всі часи ці характеристики були престижними для чоловічої половини людства. І саме такими побачили вболівальники учнів Алуштинської школи №2, учасників змагань, що пройшли в рамках фестивалю Козацької слави. Ініціаторами й організаторами козацьких ігор є міська організація Українського Реєстрового Козацтва й управління освіти міськради. Так, за словами Алуштинського отамана УРК, полковника Юрія Марка, виховують реєстровики майбутніх захисників Вітчизни, піклуються про відродження славних традицій, перевіряють готовність допризовників до військової служби.
 > читати далі

Наталія РОЗУМНА















  
 Студенти харківського технікуму – реєстрові козаки
Студенти харківського технікуму – реєстрові козаки
  
    -Українських реєстровців ми шануємо, у першу чергу, за людяність, чуйність, що, безумовно, притаманне вихованим, інтелігентним людям. Вони – козацька еліта! - Так говорить мама одного із нових козаків-студентів Харківського кредитно-економічного технікуму імені Ананченка, який вступив до лав Українського Реєстрового Козацтва.
 > читати далі
















  
 У козацькому Єнакієвому
У козацькому  Єнакієвому
  
    Як дорогих та довгожданих гостей зустрічали у Єнакієвому проректора ДонДІШІ з соціальних питань берегиню УРК Валентину Семенову, берегиню УРК, генерал-майора УРК Валентину Фурманюк, Донецького обласного отамана УРК, генерал-майора УРК Віктора Столяра, керівника Театру духовно-патріотичної пісні УРК, полковника УРК Геннадія Шевченка та інших козаків.
 > читати далі

Прес-служба УРК















  
 Перш за все - дисципліна і порядок
Перш за все - дисципліна і порядок
  
    ВАТ «Слов’янський механічний завод» вирізняється серед інших підприємств Донецької області, а може, і всієї України саме тим, що все керівництво і значна частина робітників складають Слов’янський козацький полк ім. Богдана Хмельницького, що входить до лав Українського Реєстрового Козацтва.
 > читати далі

Ірина Хименюк, м. Слов’янськ, фото Миколи Карабанова















  
 Згадуючи полковника Нечая
Згадуючи полковника Нечая
  
    Біля села Черемошне Тиврівського району Вінницької області, на козацькій могилі, представники козацьких товариств Вінниччини і Хмельниччини, влади, політичних партій, об’єднань громадян урочисто вшанували пам’ять видатного полковника Данила Нечая з нагоди 366-ї річниці його загибелі.
 > читати далі

Олег Чебан















  
 Ганноверські зустрічі
Ганноверські зустрічі
  
    Новизна та високий технічний рівень відзначають розробки, представлені Україною на цьогорічній Міжнародній виставці інформаційних, комп’ютерних та телекомунікаційних технологій, що проходила у Ганновері (Німеччина).
 > читати далі
















  
 Нова експозиція у Волноваському музеї
Нова експозиція                         у Волноваському музеї
  
    У Волноваському районному краєзнавчому музеї за підтримки отамана Волноваської дивізії ім. Петра Калнишевського генерал-майора УРК Валерія Яковлєва започатковано експозицію, присвячену історії виникнення і розвитку місцевого осередку Українського Реєстрового Козацтва «Нащадки козацької слави».
 > читати далі

Ірина Полянська, м. Волноваха, фото Миколи Карабанова















  
 ВІЧНО ЖИВЕ МУДРОСЛІВ’Я
ВІЧНО  ЖИВЕ  МУДРОСЛІВ’Я
  
    У золотій скарбниці української мови чи не найголовніше місце займають мудрослів’я – прислів’я та приказки. Хто ними володіє, ніколи не біжить від них, а свої емоції, почуття з їх допомогою передає співбесідникам.
 > читати далі

Григорій РІПКА, смт Велика Новосілка















  
 ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ… СУМНИЙ
ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ… СУМНИЙ
  
    По всьому світу відбувся Міжнародний день рідної мови. Уявляю, як він проходив у Франції, Німеччині, Китаї чи Японії… Як світле й радісне торжество, бо там зберегли й розвинули свою мову як державну, міцно тримаються за неї і відчувають себе повноцінними націями. Та й процвітають!
 > читати далі

Ліна МАЙБА, заслужений журналіст України, Берегиня УРК















  
 Козацька святиня, оспівана Тарасом Шевченком
Козацька святиня,   оспівана Тарасом Шевченком
  
    На часовій відстані понад 2000 років від Різдва Христового усвідомлення того, скільки лиха завдано духовності народній за останнє XX століття, боляче бентежить думку й серце: зруйновано скрижалі моральності й етики, відкинуто одвічні традиції, які живили буття нації, стерто з лиця землі споконвічні святині, храми, пам’ятки козаччини, спалено дорогоцінні реліквії минувшини. Винищуючи, гадали, що цього буде достатньо - і матеріальні скарби національної історії забудуться безслідно в нових поколіннях. А з ними забудеться і духовна символіка тих скарбів. Ніде правди подіти - в дечому вдалося. Та не всі стали манкуртами: генетична пам’ять, прихована в людській підсвідомості, повертає нас до одвічних джерел християнської духовності.
 > читати далі

Валентина КУЗИК















  
 СТРАСТІ ХРИСТОВІ
СТРАСТІ  ХРИСТОВІ
  
    Ікона є молитовне правило. Її природу, як діамант при світлі, може сприйняти лише зрячий.
 > читати далі

Прес-служба УРК, фото Миколи Карабанова















  
 «А ми крикнем, ще не вмерла, ще не вмерла і не вмре!»
«А ми крикнем, ще не вмерла, ще не вмерла і не вмре!»
  
    На початку березня, у 192 річницю від дня народження Михайла Вербицького, чисельна делегація Львівщини, яку очолив голова Львівської обласної державної адміністрації Петро Олійник, взяла участь у молебні-реквіємі на могилі славного сина українського народу, що відбувся у селі Млини на теренах Польщі. До складу делегації Львівщини увійшла група козаків Українського Реєстрового Козацтва на чолі з отаманом Володимиром Зденянчиним, а також представники культурних товариств „Надсяння”, „Любачівщина”, „Лемківщина”.
 > читати далі

Йосип ЛУЧИТ, мотрофорний протоієрей, капелан Львівського обласного товариства Українського Реєстрового Козацтва, полковник УРК















  
 ПАМ’ЯТКИ КОЗАЦЬКОЇ ДОБИ
ПАМ’ЯТКИ КОЗАЦЬКОЇ ДОБИ
  
    Львівський історичний музей – один із найстаріших і найбагатших музеїв України. За час існування (заснований у 1893 р.) він сформував понад 330-тисячну збірку історико-мистецьких пам’яток національного та світового значення.
 > читати далі

Я.Станчак, завідувач відділу давньої історії України Львівського історичного музею















  
 У Ярославець, до гетьмана
У Ярославець, до гетьмана
  
    Дивлячись на цей хоч і напівзруйнований, але ще міцний будиночок, можна лише уявити, яким бурхливим життям жили його мешканці в добу української козаччини. Навколишній парк ще відлунює козацьким маршем, пам’ятає дивовижну музику клавесинів і яскраву оздобу прадавніх хоругов.
 > читати далі

Віталій КОВАЛЕНКО















  
 ЯК КОЗАКИ СІЛЬ ДОБУВАЛИ
ЯК КОЗАКИ СІЛЬ ДОБУВАЛИ
  
    Зародилася, змогутніла й зазнала тяжких поневірянь українська козаччина в особливих умовах державно-політичного лихоліття, на спустошених татарами «диких полях», у безпосередньому сусідстві й у безупинній боротьбі з кримськими хижаками. Тривалий час саме козаки відігравали роль добичника й оборонця степових окраїн. І чи не символічно, що найцікавіші і найтрагічніші сторінки історії України та українського козацтва тісно пов’язані з соляними промислами, які до сьогодні збереглися у сучасному Донбасі?
 > читати далі

Людмила ЧИЧКАНЬОВА, м.Артемівськ















  
 З редакційної пошти
З редакційної пошти
  
   
 > читати далі
















  
 РЕЄСТР - перший паспорт козацтва
РЕЄСТР - перший паспорт козацтва
  
    Реєстр козаків Донецького обласного товариства «Українське Реєстрове Козацтво»
 > читати далі
















  
 ОПИС УКРАЇНИ
ОПИС  УКРАЇНИ
  
    Оповівши про доблесть козаків, доречно буде сказати про їхні звичаї і заняття. Майте на увазі, що серед цих козаків трапляються знавці усіх ремесел, необхідних людині: теслі для будівництва жител і човнів, стельмахи, ковалі, зброярі, кожум’яки, римарі, шевці, бондарі, кравці та інші.
 > читати далі

За книгою Гійома Левассера де Боплана «Опис України» (1650)















  
 УКРАЇНСЬКІ ПИСАНКИ
УКРАЇНСЬКІ   ПИСАНКИ
  
    Дивні, чудові, прекрасні, чарівні, надзвичайні. Саме так висловлюються люди, коли бачать наші весняно-великодні писанки. Тому не дивно, що вони сприймаються як символ України.
 > читати далі

За Ерастом Біняшевським, фото Миколи Карабанова















  
 Полтава готується до 300-річчя знаменитої битви
Полтава  готується                              до 300-річчя знаменитої битви
  
    Історія Полтави – яскрава сторінка не лише вітчизняного літопису. Місту судилося відіграти значну роль у боротьбі за незалежність Вітчизни і в зміні кордонів сусідніх та віддалених держав. Науковці всіх країн визнають, що жодна з відомих битв не змінила долю багатьох країн і народів так, як це зробила Полтавська битва. Відбулася вона у червні 1709 року і відтоді обросла легендами і переказами, приказками і прислів’ями («погорів, як швед під Полтавою»), поемами і піснями, академічними монографіями і художніми сюжетами.
 > читати далі

Лесь КОСИЧЕНКО, Полтавська область















  
 КОЗАЦЬКИЙ ДОРОБОК
КОЗАЦЬКИЙ ДОРОБОК
  
    У кінці минулого року вийшла в світ праця академіка Станіслава Рудика «Тваринництво, лікувальна справа та освіта держави Запорозька Січ».
 > читати далі

М.Дубина, В.Литвин, академіки АН ВШ України















  
 КОНКУРС «ХРИСТИЯНСЬКА ЕТИКА»
КОНКУРС  «ХРИСТИЯНСЬКА  ЕТИКА»
  
    Запитання 3 туру
 > читати далі
















  
 Леся Курбаса увічнено в монеті
Леся Курбаса увічнено                     в монеті
  
    Національный банк України (НБУ), продовжуючи серію «Видатні особистості України», запустив до обігу ювілейну монету номіналом 2 гривні, присвячену режисеру, актору, педагогу, драматургу та перекладачу Лесю Курбасу (1887-1937).
 > читати далі
















  
 Козацька слава - маленьким читачам
Козацька слава -                     маленьким читачам
  
    Дружина Президента України Катерина Ющенко відвідала Полтаву з метою презентації нового проекту очолюваного нею Міжнародного благодійного фонду «Україна - 3000». Проект під назвою «Козацька слава - маленьким читачам» передбачає передання бібліотекам та школам Полтавської, Черкаської, Чернігівської, Сумської і Харківської областей п’яти тисяч примірників книги «Гетьмани України».
 > читати далі
















  
 На ці ікони хочеться молитися
На ці ікони хочеться молитися
  
    Українська вишивка - чарівне народне мистецтво, що сягає глибини століть. Колись у кожній родині дівчинка від матері й бабусі переймала вміння священнодійствувати ниткою-голкою, відтворювати на тканині мереживні візерунки, у яких і мудрість століть, і краса навколишньої природи, й уявлення про світ добра та світла.
 > читати далі

Микола КАРАБАНОВ, м.Донецьк, фото автора















  
 ОМРІЯНЕ ПРОРОЦТВО
ОМРІЯНЕ  ПРОРОЦТВО
  
   
 > читати далі

Анатолій Бортняк















  
 Сумуючи за справжніми почуттями
Сумуючи                   за справжніми почуттями
  
    На сцені Донецького академічного державного театру опери і балету ім. А.Б. Солов’яненка - лірична опера класика української музики М. Лисенка «Наталка Полтавка» за п’єсою І. Котляревського.
 > читати далі

Марина ФІРСУКОВА















  
 Готуємося до Великодня
Готуємося до Великодня
  
   
 > читати далі
















Контакти

НАША АДРЕСА:
01001, Україна, Київ,
вул. Мала Житомирська,
буд. 11 офiс 5а
Тел./факс:
+38 (044) 2783759
Vodafone:
+38 (050) 0710120
НАШ E-MAIL:
urk.ukraine@gmail.com
Вiдвiдувачiв сьогоднi 27.06.2022 : 64
Вiдвiдувачiв з 17.03.2003 : 2245814

Copyright © 2003-2022 Українське Реєстрове Козацтво

Усi права на матерiали, якi знаходяться на сайтi Українського Реєстрового Козацтва, захищаються у вiдповiдностi до Законодавства України. Використання матерiалiв дозволяється у випадку посилання (для iнтернет-видань - гiперпосилання) на www.kozatstvo.org.ua. <

Проблеми/коментарiї? Пишiть