Всеукраїнська громадська організація
"Українське Реєстрове Козацтво"

До міцної держави та добробуту народу України через духовність і патріотизм кожної людини

Новини козацтва

Головна
Новини УРК
Фото та відеосюжети

Документи УРК

Статут
Положення
Присяга
Гімн УРК
Однострій
Законодавство
Накази, розпорядження
Угоди

Організація УРК

Генеральна старшина
Керівництво
Умови прийому
Газета "Україна Козацька"
Козацька музика
Діаспора
Історія
Наша адреса

Посилання

ВПДП
Інститут проблем
штучного інтелекту
МОН і НАН України
Сайти організацій та
представництв УРК
Наші колеги

Печать
  
 КРАЩЕ ПРИХОДИТИ ДО БОГА, КОЛИ ВАМ ДОБРЕ
КРАЩЕ  ПРИХОДИТИ  ДО  БОГА, 
КОЛИ ВАМ ДОБРЕ
  
    Кожна людина до Бога приходить своєю дорогою. Так уже влаштована людська природа, що до Господа ми звертаємося лише в критичні моменти нашого життя, а потім часто-густо навіть не дякуємо за Його допомогу. Дякуйте Господу і жертвуйте навіть тоді, коли вам добре, – це продовжить ваші роки і зробить людиною духовною, ближчою до Бога і шанованою людьми.
 > читати далі

Антін БОБИР, власний кореспондент «УК», м.Донецьк















  
 Козацький «дуб» – з глибин Дніпра
Козацький «дуб» – 
з глибин Дніпра
  
    У Запоріжжі з дна Дніпра підняли козацьке судно періоду російсько-турецької війни 1735-1739 років. 18-метровий плавзасіб типу «дуб» - один із човнів, що їх запорожці активно й успішно використовували для битв проти Османської імперії на Чорному морі. До речі, саме їх вважають прообразами сучасних суден морської піхоти.
 > читати далі

УНІАН















  
 КРАЩЕ ПРИХОДИТИ ДО БОГА, КОЛИ ВАМ ДОБРЕ
КРАЩЕ ПРИХОДИТИ ДО БОГА, 
КОЛИ ВАМ ДОБРЕ
  
    Серед благодійників - начальник штабу Чорнобильської дивізії УРК «Україна» Василь Лабунін, командир Чорнобильського батальйону УРК зі Слов’янська Віталій Горожанов і командир батальйону козацького контролю УРК м.Слов’янська Олександр Водолазький. «На славу Господа, який врятував нашого командира від страшної хвороби», - мотивували свій учинок козаки-реєстровці.
 > читати далі

Антін БОБИР, власний кореспондент «УК», м.Донецьк















  
 Козаки-реєстровці - депутати місцевих рад
Козаки-реєстровці  -  депутати  місцевих  рад
  
    Як відомо, наприкінці минулого місяця по всій Україні відбулися вибори депутатів до місцевих рад усіх рівнів. Активну участь у цій важливій громадсько-політичній події в житті нашої держави, українського народу взяло Українське Реєстрове Козацтво. Кращі його представники, заручившись довірою і підтримкою місцевого населення, що добре знає і цінує козаків-земляків за їх конкретні діяння, отримали депутатські мандати. Це зобов’язує їх ще активніше працювати в ім’я незалежної України, її національного відродження і державницького утвердження. Ще раз щиро вітаємо новообраних депутатів із лав Українського Реєстрового Козацтва. Переконані, що свою плідну депутатську роботу вони будуть успішно поєднувати зі своїми козацькими обов’язками. Називаємо тих козаків-реєстровців, які нещодавно стали депутатами обласних, міських, селищних і сільських рад.
 > читати далі
















  
 ХАРКІВ – МІСТО КОЗАЦЬКОЇ СЛАВИ
ХАРКІВ – МІСТО КОЗАЦЬКОЇ СЛАВИ
  
    Майже за п’ятсот кілометрів на схід від Києва розташоване друге за величиною місто України - Харків - місто, яке 90 років тому було столицею України. Це було давно, але і до сьогодні визнана столиця Слобожанщини не втратила своєї величі. Харків і зараз залишається одним із найбільших промислових міст України, осередком науки і культури, містом студентів.
 > читати далі

Ірина ПОЛЯНСЬКА, м. Харків















  
 У ДОБРИЙ ЧАС, В ЯСНУ ГОДИНУ…
У ДОБРИЙ ЧАС, 
В ЯСНУ ГОДИНУ…
  
    За місяць, що пройшов від дня створення у селі Торговиця Городенківського району на Прикарпатті осередку Українського Реєстрового Козацтва, місцева козацька організація значно збільшилася. Заяви про вступ до УРК продовжують поступати.
 > читати далі

Світлана Федоренко, власний кореспондент «УК», Івано-Франківська область















  
 Читаю про знайоме з дитинства
Читаю про знайоме 
з дитинства
  
    Шановна редакціє «УК»! Уже не перший рік передплачую Вашу газету. Як позитив відзначу, що останній час видання значно розширило свої географічні й тематичні обрії. На своїх сторінках газета надає слово різним регіонам України, приділяє належну увагу як історії козацтва, так і його сьогоденню.
 > читати далі

Олег ГОНЧАРЕНКО, член Національної спілки письменників України, м.Мелітополь, Запорізька область















  
 Під гетьманською булавою
Під гетьманською булавою
  
    Вельмишановний пане Гетьмане УРК Анатолію Івановичу Шевченко! Перш за все, хочу висловити Вам глибоку повагу і щиру подяку. Гордий з того, що мене прийнято до лав Українського Реєстрового Козацтва і що я надалі буду працювати, діяти під Вашою гетьманською булавою.
 > читати далі

Улісс РОМІЛ, полковник УРК, Португалія















  
 Хочу бути реєстровцем
Хочу бути реєстровцем
  
    Вельмишановне козацтво! Через засоби масової інформації ознайомився з діяльністю Українського Реєстрового Козацтва.
 > читати далі

Георгій ХРИСТОВ, полковник, м.Пловдив, Болгарія















  
 Запрошую до розмови
Запрошую до розмови
  
    За публікаціями у газеті «Україна козацька» уважно слідкую за відродженням та становленням сучасного Українського Реєстрового Козацтва. Ця організація відіграє надзвичайно важливу роль у вихованні молоді, поверненні народу до одвічних цінностей - духовності, патріотизму.
 > читати далі

Степан БУБЛІЙ, Чернігівська область















  
 КНИГА, яка ВИХОВУЄ
КНИГА, 
яка 
ВИХОВУЄ
  
    В Івано-Франківську, у Центрі патріотичного виховання учнівської молоді, відбулася презентація книги «Україна - земля козацька».
 > читати далі

Ілля ЙОЩЕНКО















  
 Козаки-реєстровці – ГОРДІСТЬ МІСТА
Козаки-реєстровці – ГОРДІСТЬ МІСТА
  
    Це підтверджує нове видання біографічного довідника «Хто є хто у Донецьку». Тут наведені біографічні дані громадян шахтарської столиці, які відомі своїми успіхами й досягненнями у різноманітних сферах життя, та тих, хто відзначений державними нагородами. Серед них - відомі вчені, державні й громадські діячі, керівники підприємств, установ,закладів.
 > читати далі

Вікторія ЗЕЛЕНСЬКА, берегиня УРК, м. Донецьк















  
 Вогонь безсмертний у віках не згас
Вогонь безсмертний у віках не згас
  
    Щороку, як зацвітають хризантеми, діти і вчителі Новогродівської ЗОШ №8 запрошують до себе реєстрових козаків. Це стало традицією. У школі вже 12 років діє Козацька республіка, якою керує вчителька української мови й літератури Наталія Білозуб. Цьогоріч велика козацька сім’я реєстровців поповнилася - під прапори УРК стали п’ятикласники, а готувала їх до цієї відповідальної події класний керівник, учитель історії Анжеліка Кирилова.
 > читати далі

Прес-служба УРК, Донецька область















  
 І покажем, що ми, браття, козацького роду…
І покажем, що ми, браття, козацького роду…
  
    У Державному Гімні України співається про те, що ми, браття - українці, козацького роду. Відчуття цього роду, генетична пам’ять кличе все нових і нових патріотів до козацьких лав, адже наші сучасники саме з козацтвом, яке відіграло визначальну роль у становленні української державності, пов’язують свої надії на духовне відродження народу, його щасливе майбуття.
 > читати далі

Анатолій ПУЧКА, отаман Кечигівського районного товариства УРК, полковник УРК, смт. Кечигівка Харківської області















  
 З активною життєвою позицією
З активною 
життєвою позицією
  
    Чималий досвід просвітницької та громадської роботи накопичено у Калуському полку УРК, який очолює генерал-майор УРК Ігор Цяпура.
 > читати далі

Прес-служба УРК, Івано-Франківська область















  
 РАДА СТАРІЙШИН підсумовує і планує
РАДА СТАРІЙШИН 
підсумовує і планує
  
    Нещодавно у містечку Донському, що поблизу Сімферополя, відбулася Рада старійшин Кримського товариства УРК, в якій узяли участь заступники головного отамана в Автономній Республіці Крим, очільники міських і районних організацій УРК.
 > читати далі

Прес-служба УРК, Крим















  
 МИРНЕ СВЯТО У БОЙОВОМУ
МИРНЕ СВЯТО У БОЙОВОМУ
  
    Село Бойове, що у Володарському районі на Донеччині, часто-густо наповнюється гомоном - козацьким. Особливо урочисто тут на свята. Так сталося, що село стало маленькою столицею реєстрових козаків Кальміуського полку Маріупольського міського товариства УРК. Тому невипадково на День села, який традиційно святкують тут золотої осінньої пори, реєстровці взяли на себе організацію й проведення заходу.
 > читати далі

Прес-служба УРК, Донецька область















  
 Під знаком «ПІВНІЧНОЇ ЗІРКИ»
Під знаком «ПІВНІЧНОЇ ЗІРКИ»
  
    У столиці Естонії Таллінні завершився V Міжнародний фестиваль українського мистецтва «Північна зірка». Один раз на два роки під путівною для братніх українського й естонського народів «Північною зіркою» фестиваль збирає з багатьох країн світу творчі колективи, закохані в українське слово, нашу пісню й наш танок. На сценічних майданчиках фестивалю свого часу виступали артисти з Латвії, Литви, Казахстану, Фінляндії, Польщі, Швеції. На п’ятий, ювілейний, фестиваль приїхали співаки й танцюристи з Нарви, Сілламяе, Тапи, Тарту, Пярну, що в Естонії, а також з України - Києва, Харкова, Балаклії та інших міст.
 > читати далі

Марина ЧОРНА, спеціальний кореспондент «УК», м. Таллінн, Естонія















  
 Про козаків знімають КІНОСТРІЧКИ
Про козаків знімають КІНОСТРІЧКИ
  
    Нещодавно на Донеччині з робочим візитом побував творчий дует із об’єднання документальних фільмів та програм Українського національного телебачення у складі відомого кінорежисера, лауреата Всеукраїнської премії імені Василя Стуса, автора популярної історико-патріотичного телесе¬ріалу «Невідома Україна» Олександра Рябокриса та його колеги, головного редактора Андрія Данильченка.
 > читати далі

Юрій ДОЦЕНКО, власний кореспондент «УК», член Національної спілки письменників України















  
 Козацька нагорода – митцю-реєстровцю
Козацька нагорода – митцю-реєстровцю
  
    “Поезія живопису” – під такою назвою у Донецькому обласному художньому музеї відкрилася персональна виставка заслуженого художника України, члена Національної спілки художників України, радника отамана Донецького обласного товариства УРК, полковника УРК Григорія Тишкевича.
 > читати далі

Ірина ПОЛЯНСЬКА, м.Донецьк















  
 ДЕ ЖИВЕ КОЗАЦЬКА СЛАВА…
ДЕ ЖИВЕ КОЗАЦЬКА СЛАВА…
  
    Нещодавно на Львівщині, у селі Фійна, відбулося Свято козацької звитяги. На нього зібралися не лише жителі села, а й представники шкільних козацьких республік, почесні гості та реєстрові козаки Жовківщини.
 > читати далі

Ольга ПОПРУЖЕНКО, Львівська область















  
 CВЯТИНЯ українського народу
CВЯТИНЯ українського народу
  
    У травні цього року Верховна Рада України ухвалила рішення щодо відзначення на державному рівні в серпні 2011 року 450-річчя з часу створення Пересопницького Євангелія та проголошення 2011 -Роком Української Першокниги
 > читати далі

Василь БАРСЬКИЙ, Рівненська область















  
 «Ваша газета – посол мирної дипломатії»
«Ваша газета – посол мирної дипломатії»
  
    Щодня поповнюються не тільки лави реєстрових козаків, а й шанувальників нашої газети. Одним із них став нещодавно і головний диригент Донецького національного академічного театру опери та балету імені Анатолія Солов’яненка, народний артист України Василь Василенко, який щиро зізнався: «Цього року по-справжньому відкрив для себе таке змістовно-цікаве, патріотичне вітчизняне видання, як «Україна козацька».
 > читати далі

Яна ПОТОЦЬКА, м. Донецьк















  
 Українська мова буде надійно захищеною
Українська мова буде 
надійно захищеною
  
    Президент Віктор Янукович переконаний, що українська мова є консолідуючою силою суспільства. Про це йшлося у його привітанні з нагоди Дня української писемності та мови.
 > читати далі
















  
 Як нищили народ, його історію і мову
Як нищили народ, його історію і мову
  
    15 травня 1945 р. Виступаючи у Львові перед чекістами, М. Хрущов пояснив, як боротися з українцями: «Якщо в селі був бандитський прояв, необхідно поїхати туди та до-слідити цей факт. Треба довідатись про найбільш неблагонадійних елементів, які проживають у цьому селі, викликати, арештувати та вислати їх із сім’ями, а селянам оголосити, що це підсобники, які допомагають банді».
 > читати далі

Василь ЛИЗАНЧУК, доктор філологічних наук, професор, м.Львів















  
 «Родинний маєток Хмельницьких - МОНАСТИРОК»
«Родинний маєток Хмельницьких - МОНАСТИРОК»
  
    Майже чотири століття, що віддаляють нас від активних політичних діянь Богдана Хмельницького, не применшили, а навпаки, піднесли актуальність його зусиль та прагнень у розбудові суспільства початку третього тисячоліття.
 > читати далі

Олександр ГАВРИЛЮК, полковник УРК, смт Лисянка Черкаської області















  
 ДОСТОЙНИКИ КОРОЛІВСЬКОГО БРАТСТВА
ДОСТОЙНИКИ   КОРОЛІВСЬКОГО   БРАТСТВА
  
    За захист християнських цінностей, розвиток духовності у світі Голова Українського Реєстрового Козацтва, член-кореспондент НАН України Анатолій Шевченко та його заступник з питань релігії генерал-полковник УРК Ігор Козловський нагороджені високими відзнаками Королівського братства святого Феотонія.
 > читати далі

Прес-служба УРК















  
 РЕЄСТРОВЦЯМ – від митрополита
РЕЄСТРОВЦЯМ – від митрополита
  
    У храмі Покрови Пресвятої Богородиці у Кривому Розі, з благословення Архієпископа Криворізького та Нікопольського Єфрема, духівники криворізьких осередків Українського Реєстрового Козацтва протоієреї Анатолій Риженко та Віталій Коваленко вручили реєстровцям церковні нагороди УПЦ МП.
 > читати далі

Марина ШАДРІНА, берегиня УРК















  
 ОБІЙМИСЬ, УКРАЇНО!
ОБІЙМИСЬ, УКРАЇНО!
  
    Фестиваль мистецтв “Обіймись, Україно!”, що відбувся у Києві, зібрав на сцені Палацу культури “Україна” творчі колективи та виконавців з різних куточків нашої країни, які своєю творчістю утверджують силу національного духу, пропагують українське мистецтво, єднають у пісенному колі усіх, хто живе на українській землі, у єдину родину.
 > читати далі

Кость КУЗЬКО, журналіст, м. Київ















  
 УКРАЇНСЬКА ГОЛГОФА
УКРАЇНСЬКА  ГОЛГОФА
  
    Голод 1932-33 років, який охопив центральні регіони України, Поволжя Росії, Кубань, частину Білорусі, досі є предметом серйозних наукових досліджень. В Україні уже видано Національну книгу пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років, що складається із загальнонаціонального та 18 регіональних томів.
 > читати далі

Людмила СУЛИМА, власний кореспондент «УК»















  
 Козацькі вуса. І не тільки…
Козацькі вуса. 
І не тільки…
  
    Нещодавно за підтримки Донецького обласного товариства імені Олекси Тихого побачило світ історичне видання «Не можу більше мовчати». До цієї скромної за художнім оформленням, але глибокої за змістом книги увійшли усі маловідомі до цього часу статті, розвідки, епістолярна спадщина талановитого педагога і публіциста, філософа, патріота, члена-засновника Української Гельсінкської групи Олекси Тихого, написані на волі і в ув’язненні у 70-80 роках минулого століття.
 > читати далі

Юрій ДОЦЕНКО, власний кореспондент «УК», член Національної спілки письменників України















  
 ЛЕБЕДІЯ Як і коли виникла Україна
ЛЕБЕДІЯ Як і коли виникла Україна
  
    Венедія «…Будемо боронити землю нашу ліпше від ВЕНЕДІВ, які пішли (на) западь Сонця, і там для ворогів землю орють, і хибну віру мають». «Велесова книга»
 > читати далі

Сергій ПЛАЧИНДА, Письменник















  
 МОВЧАЗНА СИЛА Кам’яної Могили
МОВЧАЗНА СИЛА 
Кам’яної Могили
  
    До царя і семи племен Тисячоліттями ті, що приходили до Кам’яної Могили, залишали на її каменях свої «автографи». У цих малюнках застигли часи і світи тих далеких епох. А деякі вчені-науковці навіть вважають, що на території України, на Кам’яній, знаходиться колиска протошумерської цивілізації. До такого висновку, зокрема, прийшов відомий російський шумеролог Анатолій Кифішин, що розшифрував петрогліфи з цього унікального пам’ятника людської цивілізації. Він знайшов докази того, що в цих місцях у VIII - III тисячоліттях до нашої ери існувала протошумерська культура.
 > читати далі

Наталя ШУТЬКО, головний редактор газети «Козацька вежа», м.Орджонікідзе, Дніпропетровська область















  
 «І повіє огонь новий з Холодного Яру»Біографії отаманів Холодного Яру і Чорного лісу
«І повіє огонь новий 
з Холодного Яру»Біографії отаманів Холодного Яру і Чорного лісу
  
    До редакції газети «Україна козацька» надходять листи, в яких містяться схвальні відгуки щодо серії матеріалів, поданих під назвою «І повіє огонь новий з Холодного Яру». У кількох останніх числах часопису ми друкували уривки з книги відомого в Україні історика Романа Коваля «Коли кулі співали. Біографії отаманів Холодного Яру та Чорного лісу» - видання історичного клубу «Холодний Яр». У біографічному нарисі про першого кошового відродженого у 1917 році українського козацтва Семена Гризла автор пропонує читачам деякі матеріали та факти, що публікуються вперше саме в нашій газеті.
 > читати далі

Роман КОВАЛЬ, письменник, спеціально для «УК», м.Київ















  
 НА МИКИТИНОМУ РОЗІ Січ постала
НА МИКИТИНОМУ РОЗІ
Січ постала
  
    “Ось звідки розливається воля й козацтво на всю Україну”. Ці відомі слова Миколи Гоголя були присвячені одній із найвідоміших в історії України Запорозьких Січей - Микитинській, з якою пов’язано початок Визвольної війни українського народу середини XVII століття під проводом Богдана Хмельницького.
 > читати далі

Ірина ПОЛЯНСЬКА, власний кореспондент “УК”, Дніпропетровська область















  
 ВОЛИНСЬКА СІЧ на березі... ставка
ВОЛИНСЬКА СІЧ на березі... ставка
  
    З метою популяризації героїчного минулого українського козацтва, відродження та впровадження в навчально-виховний процес традицій козацького способу життя, козацького бойового мистецтва Бойового Гопака, увічнення козацької звитяги в експозиції просто неба Музею історії с/г Волині-скансен розпочалися роботи з підготовки та спорудження Волинської Січі.
 > читати далі

Олександр СЕРЕДЮК, директор музею історії с/г Волині-скансен















  
 Слово о полку Ігоревім
Слово о полку Ігоревім
  
    Потолочена трава, Де бились з ордою, Списи, стріли, сагайдаки Розкидані долі... Невеселий час настав На Каялі, друзі: Сю ніч степ загибель слав Даждьбожим онукам,
 > читати далі

(Уривок з авторського поетичного перекладу з давньоруської Владлена Маркіна)















  
 ЗАХИСТИМО ЗАМКИ – покращимо імідж України
ЗАХИСТИМО ЗАМКИ – покращимо імідж України
  
    Олеський замок: колиска польського короля Найвідоміший замок Львівщини - Олеський. Це своєрідна візитівка краю. Найстаріша фортеця в Україні часів Київської Русі. Він був відроджений з цілковитої руїни стараннями Бориса Возницького. І зараз це філіал Львівської галереї мистецтв, де експонуються зразки декоративного та ужиткового середньовічного мистецтва.
 > читати далі

Ганна ЯЩЕНКО, журналіст, Львів-Тернопіль















  
 ГОСПОДНІ ЗНАКИ його українства
ГОСПОДНІ ЗНАКИ 
його українства
  
    У народі кажуть, що коли Бог хоче наділити когось талантом, цілує в чоло. Його Всевишній, либонь, поцілував не лише в голову - в серце. Справді, коли заходить мова про Олеся Доріченка, то часом не знаєш, як його називати. Артист? Поет? Чи живописець? Член Національної спілки письменників України та Національної спілки майстрів народного мистецтва. Лауреат премії імені Володимира Сосюри. Володар золотих медалей Всесвітніх фестивалів молоді та студентства у Відні та Гельсінкі.
 > читати далі
















  
 ГОСПОДНІ ЗНАКИ його українства
ГОСПОДНІ  ЗНАКИ 
його  українства
  
    Василь Лопата назвав його українським Ботічеллі Такі враження від малярської спадщини Доріченка висловили його товариші по перу. А ось що сказали друзі-художники. Знаменитий живописець, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка, один із художників, що працювали над дизайном української гривні, Василь Лопата, приміром, був ошелешений на його ювілейній виставці.
 > читати далі

Віра КУЛЬОВА, спеціальний кореспондент «УК», м. Київ















Контакти

НАША АДРЕСА:
01001, Україна, Київ,
вул. Мала Житомирська,
буд. 11 офiс 5а
Тел./факс:
+38 (044) 2783759
Vodafone:
+38 (050) 0710120
НАШ E-MAIL:
urk.ukraine@gmail.com
Вiдвiдувачiв сьогоднi 26.02.2021 : 64
Вiдвiдувачiв з 17.03.2003 : 2111276

Copyright © 2003-2021 Українське Реєстрове Козацтво

Усi права на матерiали, якi знаходяться на сайтi Українського Реєстрового Козацтва, захищаються у вiдповiдностi до Законодавства України. Використання матерiалiв дозволяється у випадку посилання (для iнтернет-видань - гiперпосилання) на www.kozatstvo.org.ua. <

Проблеми/коментарiї? Пишiть