Новини козацтва

Головна
Новини УРК
Фото та відеосюжети

Документи УРК

Статут
Положення
Присяга
Гімн УРК
Однострій
Законодавство
Накази, розпорядження
Угоди
Реєстр УРК

Організація УРК

Генеральна старшина
Керівництво
Умови прийому
Газета "Україна Козацька"
Козацька музика
Діаспора
Історія
Наша адреса

Посилання

ВПДП
Інститут проблем
штучного інтелекту
МОН і НАН України
Сайти організацій та
представництв УРК
Наші колеги

Розробки

Програмно-педагогічні засоби

Печать
  
 Відкритий лист Президенту України В.А. Ющенку
Відкритий лист Президенту України В.А. Ющенку
  
    Вельмишановний Вікторе Андрійовичу!
 > читати далі
















  
 Не дамо розколоти суспільство і козацтво
Не дамо розколоти суспільство і козацтво
  
    Яблуком розбрату для українського козацтва стало відкриття пам’ятника Катерині II у Одесі. Подія розмежувала наше суспільство на два табори: прихильників увічнення російської цариці в українських містах та категоричних противників цього. Газети зарясніли заголовками на зразок „Антиукраїнський шабаш у Одесі”, „Цариця Катерина – символ рабства і розпусти”, „Повія над містом біля моря”, зверненнями української інтелігенції до Президента України з вимогою заборонити відкриття пам’ятника.
 > читати далі

Анатолій ШЕВЧЕНКО, Гетьман УРК, член-кореспондент НАН України, заслужений діяч науки і техніки України, доктор технічних наук, доктор богослов’я, професор















  
 Патріотизм – категорія вічна
Патріотизм – категорія вічна
  
    Життєве кредо Геннадія Конишева, голови Колегії радників Українського Реєстрового Козацтва, президента Приазовської асоціації адвокатів, заслуженого юриста України - активна позиція громадянина, фахівця, реєстровця. Висока відповідальність перед людьми і державою, уміння за малим бачити велике, ставити перед собою складні завдання і вирішувати їх, досягати мети – такі основні риси характеру людини, що знайшла свій шлях у житті і невтомно торує його до нових висот.
 > читати далі

Світлана ЧОРНА, м. Маріуполь, фото прес-служби УРК















  
 НАГОРОДЖЕННЯ
НАГОРОДЖЕННЯ
  
   
 > читати далі
















  
 Козацький заслін шахрайству
Козацький заслін шахрайству
  
    Останнім часом все частіше громадяни звертаються у Головний штаб Українського Реєстрового Козацтва, регіональні штаби та в редакцію газети „Україна козацька” з проханням захистити їх від шахраїв та допомогти повернути незаконно привласнені тими будинок, квартиру, автомобіль, гроші.
 > читати далі

Головний штаб Українського Реєстрового Козацтва, м. Київ















  
 Інститут козацької педагогіки: альтернатива для молоді
Інститут козацької педагогіки: альтернатива для молоді
  
    При Державному університеті інформатики і штучного інтелекту, який очолює Гетьман Українського Реєстрового Козацтва, член-кореспондент НАН України, доктор технічних наук, доктор богослов’я, заслужений діяч науки і техніки України Анатолій Шевченко, планується створити Інститут козацької педагогіки.
 > читати далі

Ніна ІВАНЧУК, фото Миколи Карабанова















  
 Посвята у Коломаку
Посвята у Коломаку
  
    Новий підрозділ Українського Реєстрового Козацтва з’явився у місті Коломаку, що на Харківщині.
 > читати далі

Ніна Іваненко, Харківська область















  
 Опора української державності
Опора української державності
  
    У сімферопольському соборі Петра й Павла відбулася посвята півсотні козаків та берегинь у реєстровці. У козацькі лави влилося потужне та перспективне поповнення, люди, добре знані й шановані не лише на півострові, але й в Україні.
 > читати далі

Наталія Розумна, м. Сімферополь















  
 Запорожець за Дунаєм
Запорожець за Дунаєм
  
    У Донецьку, у кінотеатрі імені Тараса Шевченка, відбувся прем’єрний показ фільму «Запорожець за Дунаєм» - комедійного музичного фільму, поставленого за мотивами однойменної опери Семена Семеновича Гулака-Артемовського.
 > читати далі

Ніна Іванова















  
 Лубенський козацький полк: історія і сучасність
Лубенський козацький полк: історія і сучасність
  
    Книга під такою назвою вийшла у полтавському видавництві „АСМІ”. Її автори – кандидат історичних наук, начальник відділу місцевого самоврядування та регіонального розвитку Інституту проблем державного управління та місцевого самоврядування Національної академії державного управління при Президентові України Ігор Козюра та викладач історії України у Лубенському лісотехнічному коледжі Валерій Козюра. Автори – лауреати літературно-мистецьких премій імені Василя Симоненка і Володимира Малика. У співавторстві ними написано добрий десяток книжок, зокрема „ Лубенська старовина”, „Літопис Засулля”, „Решетилівщина: історія і сучасність”, „Од Києва до Лубен...”
 > читати далі

Прес-служба УРК, м. Лубни Полтавської області















  
 Буде козацька республіка
Буде козацька республіка
  
    Один із найголовніших напрямків діяльності Івано-Франківського обласного товариства УРК – робота з молоддю.
 > читати далі

Степан Вульчин, начальник інспекції штабу Івано-Франківського обласного товариства УРК















  
 Гуртуються бузькі лицарі
Гуртуються бузькі лицарі
  
    На Миколаївщині створено ще один осередок УРК – Бузький козацький полк. Цю ідею підтримали широка громадськість і місцева влада.
 > читати далі

Юрій Сільвестров, голова ініціативної групи зі створення Бузького козацького полку, полковник УРК















  
 КОЗАЦТВО: черкаський досвід
КОЗАЦТВО: черкаський досвід
  
    У самому центрі України, по обидва береги Дніпра, простяглися наділені щедрою природою землі Черкащини, історія яких сягає глибини віків. І якщо «серцем» нашої держави є древній Київ, то «душею» України цілком справедливо можна вважати Черкащину, адже саме тут формувався козацький дух нашого народу.
 > читати далі

Ірина ХИМЕНЮК, м. Черкаси, фото автора















  
 Аспекти козацького самоврядування
Аспекти козацького самоврядування
  
    В одному із номерів газета «Україна козацька» надрукувала міркування керівника Цивільної громадської козацької адміністрації Полтавської області Юрія Дмитренка щодо необхідності розбудови всеукраїнської системи цивільного українського козацького самоврядування. Думки автора статті «Самоврядування козацьких регіонів України» викликали відгуки серед читачів газети.
 > читати далі

Іван ЛЮТИЙ, краєзнавець, м. Дніпропетровськ















  
 Майбутні педагоги вдягають реєстровий однострій
Майбутні педагоги вдягають реєстровий однострій
  
    Двісті студентів Мелітопольського державного педагогічного університету поповнили лави Запорізької обласної організації Українського Реєстрового Козацтва.
 > читати далі

Світлана ФЕДОРЕНКО, м. Мелітополь















  
 Фотофакт
Фотофакт
  
    В основі відродження козацтва на Харківщині - тісна взаємодія осередків Українського Реєстрового Козацтва з місцевими органами влади.
 > читати далі

Прес-служба УРК, м. Харків















  
 Козацької слави відгомін лунає
Козацької слави відгомін лунає
  
    Невмируща козацька слава зачепила крилом і П’ятихатський край. Ніколи не зітреться з пам’яті народу переможна битва війська Запорозького під командуванням Богдана Хмельницького та кримсько-татарського війська, очолюваного Тугай-Беєм, з польськими конфедератами (що ввійшла в історію як битва під Жовтими Водами). З нагоди 359-ї річниці тієї легендарної лицарської звитяги у с. Жовтоолександрівка нашого району, поблизу балки Княжі Байраки (де саме й відбулася битва), біля величного монумента, пройшли урочистості.
 > читати далі

М.Іванова, с. Жовтоолександрівка, Дніпропетровська область















  
 МЕЦЕНАТСТВО – ПРОЯВ ПАТРІОТИЗМУ
МЕЦЕНАТСТВО – ПРОЯВ ПАТРІОТИЗМУ
  
    Минуло вже два роки, як у столичному Українському домі у День музеїв було оголошено про початок акції «Подаруй Батуринському заповіднику експонат». Підсумки цієї доброчинної акції тепер щорічно підбиваються в День пам’яті Батурина.
 > читати далі

Василь БАРСЬКИЙ















  
 НЕ ЗГАСА СВІЧА ПАМ’ЯТІ
НЕ ЗГАСА СВІЧА ПАМ’ЯТІ
  
    Вже не один рік на цю святу землю, до славного Батурина, летять, їдуть, ідуть люди звідусіль, аби доторкнутися до його історії, пройтися вулицями Гетьманської столиці, яку, на превеликий жаль, за влучним висловом поетеси Наталки Поклад, «спіткала та сама доля, що Ніневію, Трою, Карфаген, Єрусалим. Тільки з однією різницею: названі міста знає весь світ, а згадка про Батурин випалювалася, викорчовувалася з українських душ упродовж кількох віків – як єресь, як злочин, а тим більше про його роль, його велич, його потаємний зміст – як символ змагань за свободу».
 > читати далі

Василь ГУМЕНЮК, смт. Батурин, Чернігівська область















  
 Збудуємо пам’ятник гетьману Мазепі в Батурині!
Збудуємо пам’ятник гетьману Мазепі в Батурині!
  
    На триста років у нас відібрали право говорити, зважувалися лише найсміливіші, та гірко від іншого. Ось уже 16 років Україна незалежна, а ми до цього часу наче залякані, говоримо про високі здобутки наших гетьманів впівголоса, впівсили, а інколи навіть сперечаємось, не вірячи у велич своїх провідників.
 > читати далі

Наталія РЕБРОВА, директор Національного заповідника „Гетьманська столиця”















  
 ГРАНІТНО-СТЕПОВЕ ПОБУЖЖЯ: ФІЛОСОФІЯ ПРИРОДИ ТА РОМАНТИКА ІСТОРІЇ
ГРАНІТНО-СТЕПОВЕ ПОБУЖЖЯ: ФІЛОСОФІЯ ПРИРОДИ ТА РОМАНТИКА  ІСТОРІЇ
  
    При впадінні в Буг допливу Сухий Ташлик (де якраз і монтуються агрегати споруджуваної ГАЕС!), на Гардовому острові, розміщувався центр Буго-Гардової паланки, де перебувала паланкова старшина та прикордонна застава.
 > читати далі

Володимир ГЕТЬМАН, головний спеціаліст Державної служби заповідної справи Мінприроди України, фото Миколи Карабанова















  
 «Софіївка». Народжена любов’ю
«Софіївка». Народжена любов’ю
  
    У старовинному українському місті Умань, що на Черкащині, є мальовничий, гідний великого подиву куточок, який цілком справедливо здобув право називатися одним із 7 чудес України. Незрівнянною перлиною Української держави є дендрологічний парк «Софіївка» Національної академії наук України - видатне творіння кінця ХVІІІ - початку ХІХ ст., яке й сьогодні вражає відвідувачів своєю неповторною красою та загадковою романтичністю.
 > читати далі

Ірина ПОЛЯНСЬКА, м. Умань















  
 Духовні проекти Реєстрового Козацтва
Духовні проекти Реєстрового Козацтва
  
    У 2008 році, згідно з планом роботи Головного штабу Українського Реєстрового Козацтва, відбудуться зустрічі з главами Церков, які представляють основні релігії світу
 > читати далі

Прес-служба УРК















  
 З когорти патріотів
З когорти патріотів
  
    Указом Президента України Віктора Ющенка №964/2007 «Про відзначення державними нагородами України» за вагомий внесок у розвиток історико-культурних традицій Українського козацтва, патріотичне виховання молоді та з нагоди Дня Українського козацтва директор Інституту радників Гетьмана Українського Реєстрового Козацтва, радник голови Харківської облдержадміністрації з питань козацтва, генерал-полковник УРК Мазепа Микола Миколайович нагороджений медаллю «За працю і звитягу».
 > читати далі

Прес-служба УРК, Харківська область















  
 Сплав досвіду й енергії
Сплав досвіду й енергії
  
    У Ясинуватій відбулася зустріч Гетьмана УРК Анатолія Шевченка, генеральної старшини УРК і членів Студентської дивізії УРК з багатотисячним колективом Ясинуватського машинобудівного заводу, який очолює академік Української технологічної академії, доктор технічних наук, заслужений машинобудівник України Віктор Трубчанін.
 > читати далі

Прес-служба УРК, м. Ясинувата















  
 Примножуємо традиції
Примножуємо традиції
  
    Волноваська районна організація УРК – один із найдієвіших козацьких підрозділів на Донеччині. І не лише тому, що очолює козацьке товариство голова Волноваської районної ради, генерал-майор УРК Іван Овчинников, а й тому, що серед отаманів сотень та куренів, які діють у багатьох населених пунктах району, керівники відділів та служб райдержадміністрації, директори загальноосвітніх шкіл, підприємці.
 > читати далі

Ніна Іванчук, Волноваський район















  
 Щасти вам у морі, брати-моряки
Щасти вам у морі, брати-моряки
  
    З кожним роком поглиблюється співпраця Українського Реєстрового Козацтва та Військово-Морських сил України.
 > читати далі

Прес-служба УРК, м. Севастополь, фото Катерини Дорофєєвої















  
 За походженням – американець, за вдачею та духом – козак
За походженням – американець, за вдачею та духом – козак
  
    Керол Бейлі - вік 75 років. Народився у сім’ї незаможного малоосвіченого фермера, на півночі штату Міссурі. Після закінчення школи пішов працювати. У 20 років одружився з Дорою. За 55 років подружнього життя виростили та виховали трьох дітей, сімох онуків, двох правнуків.
 > читати далі

Василь ГУМЕНЮК















  
 Символ духовного єднання України
Символ духовного єднання України
  
    Більшість імен майстрів, які творили в перші віки існування монастиря, залишилася для нас невідомою. Але історія зберегла імена майстрів пізніших часів. Відомо, що на величезних монастирських будівлях другої половини ХVІІІ століття працювали видатні майстри, зокрема, українські архітектори: киянин І. Григорович-Барський і С. Ковнір з Васильківщини, чужоземні майстри Й.С. Шедель, Де-Боскед, росіяни Д. Аксамитов, І. Каландін, Й. Старцев. Такий різний склад архітекторів у цілому не відбивався на характері архітектури лаври, яка залишилася українською.
 > читати далі

За матеріалами, наданими Ігорем Гіричем, керівником сектора Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. Грушевського, підготувала Людмила ЧИЧКАНЬОВА















  
 Цариця Поділля і Волині
Цариця Поділля і Волині
  
    Цілих 400 років дарує образ Летичівської Богородиці милість тисячам прихожан
 > читати далі

Ірина КОЗАК, Хмельницька область















  
 Чи буде в Севастополі пам’ятник гетьману Сагайдачному
Чи буде в Севастополі пам’ятник гетьману Сагайдачному
  
   
 > читати далі
















  
 Ви взяли на себе грандіозну відповідальність
Ви взяли на себе грандіозну відповідальність
  
   
 > читати далі
















  
 Пишаюся званням берегині
Пишаюся званням берегині
  
   
 > читати далі
















  
 Будемо вдячні за допомогу
Будемо вдячні за допомогу
  
    З 2004 року ЗОШ №41 І-ІІІ ступенів м. Горлівки працює над відродженням козацької історії, культури, побуту. В школі працює сотня УРК імені Байди (Вишневецького), отаман якої - учитель, капітан УРК Ольга Коруц.
 > читати далі

Ніна Бабаєва, берегиня УРК, директор школи, м. Горлівка, фото Миколи Карабанова















  
 Хай Господь благословить вашу титанічну працю
Хай Господь благословить вашу титанічну працю
  
   
 > читати далі
















  
 Редакційна толока
Редакційна толока
  
   
 > читати далі

Світлана Чорна, головний редактор газети „Україна козацька”, та весь творчий колектив редакції















  
 Хто вмів надбати – той мав голодувати
Хто вмів надбати – той мав голодувати
  
    Штучний голод – найстрахітливіший злочин проти людства у світовій історії – був апофеозом масового фізичного винищення українства.
 > читати далі

Наталія РОЗУМНА, Луганська область















  
 Козацький хрест в урочищі Сандармох
Козацький хрест в урочищі Сандармох
  
    27 жовтня, 1, 2, 3 і 4 листопада 1937 року в урочищі Сандармох, на півдні Карелії, капітан Матвєєв розстріляв Соловецький етап – 1111 в’язнів Соловецької тюрми особливого призначення, і в його складі – 290 українців. 134 особи із списку „українських буржуазних націоналістів” були розстріляні 3 листопада.
 > читати далі

За матеріалами преси















  
 Характерник Іван Богун
Характерник Іван Богун
  
    Одним з найвидатніших військових діячів українського народу періоду боротьби проти шляхетської Польщі був козацький лицар, кальницький полковник Іван Богун - безмежної відваги воїн, талановитий полководець, блискучий майстер польових боїв і захисту міст, які він перетворював на неприступні фортеці.
 > читати далі

Володимир КРАВЦОВ, полковник УРК, м. Ужгород, фото Дмитра Сердюка















  
 Кримські стежки Лесі Українки
Кримські стежки Лесі Українки
  
    Цієї осені виповнилося 100 років „балаклавській осені” великої української поетеси Лесі Українки.
 > читати далі

Людмила ЧИЧКАНЬОВА, м. Севастополь, фото автора















  
 Чиста, свіжа, музична…
Чиста, свіжа, музична…
  
    Ми продовжуємо публікацію матеріалів про видатного українця - вченого, державного і церковного діяча Івана Огієнка, якому у 2007 році виповнилося б 125 років. Ось роздуми про українську мову.
 > читати далі
















  
 Загальні матеріали з історії козаччини
Загальні матеріали з історії козаччини
  
   
 > читати далі
















  
 Військове мистецтво і тактика гетьмана Петра Сагайдачного
Військове мистецтво і тактика гетьмана Петра Сагайдачного
  
    Петро Сагайдачний - одна з унікальних постатей на небосхилі України початку ХVII ст. Поруч з цим неперевершеним політиком і козацьким полководцем може стояти тільки Богдан Хмельницький. Обидва гетьмани варті один одного як політики і полководці.
 > читати далі

Володимир КОШЛАТИЙ, письменник, для «України козацької», м. Запоріжжя















  
 Музею у Кульчицях - уже 15
Музею у Кульчицях - уже 15
  
    Здається, це було тільки недавно. У селі Кульчиці, що на Самбірщині, відбулася чи не центральна подія у культурному житті всієї України: відкривали пам’ятник Петрові Сагайдачному. Не надто велике село гуло, як вулик, людей було стільки, що друзям важко було знайти одне одного, припаркувати авто (тим паче, автобус) - просто неможливо. Промовляли до того «вулика» державні мужі, дзвеніли струни бандур, чарували своїми голосами учасники квартету «Явір»… Усе це ще таке живе у пам’яті. А минуло вже п’ятнадцять років.
 > читати далі

Богдан СИДОР, директор музею Петра Сагайдачного, Львівська область















  
 БЕРЕСТЕЧКО
БЕРЕСТЕЧКО
  
   
 > читати далі

Ліна Костенко















  
 Відродження заповітного кургану
Відродження заповітного кургану
  
    Могилу козацької доби ще в 40-х роках 19 століття знайшли неподалік нинішнього селища Хмелевик, між Березанню та Яготином, археологи-аматори та розкопали її так, що й до сьогодні, а точніше до травня, на її місці була велика і широка яма,на схилах якої час від часу знаходили людські останки. Про те, що котлован обабіч залізничної колії і є тією розритою могилою, про яку писав Тарас Шевченко, давно вже знають місцеві люди. Вони приходять до цього священного місця так само, як приходили їхні прадіди за часів царату і радянської влади.
 > читати далі

Василь ГУМЕНЮК















  
 Флібустьєри із Запоріжжя
Флібустьєри із Запоріжжя
  
    „Україна козацька” нарисом кандидата історичних наук Віктора Губарева „Флібустьєри із Запоріжжя” розпочинає цикл статей „Морська козацька слава”.
 > читати далі

Віктор ГУБАРЕВ, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії і права ДонНТУ, для „України козацької”















  
 Реєстрові «Козаки поділля»
Реєстрові «Козаки поділля»
  
    Пісня із промовистою назвою «Козацькому роду нема переводу!» уже з моменту її створення у 1989 році композитором, художнім керівником ансаблю «Козаки Поділля» Миколою Балемою і поетами Мирославом Воньо та Петром Карасем стала справжньою візитівкою державного ансамблю пісні і танцю. Їй аплодували глядачі Франції та Великобританії, Польщі та Німеччини, Бельгії, Греції, Швейцарії...
 > читати далі

Вікторія КУХАР, Берегиня УРК, Хмельницька область















  
 Український слід у житті Михайла Ломоносова
Український слід у житті Михайла Ломоносова
  
    Немає потреби переповідати про життєвий шлях фундатора російської науки, зачинателя новітньої російської літератури Михайла Ломоносова. Він по праву займає чільне місце у пантеоні світової слави. Все це добре всім відомо. Але так склалося, що не скрізь і не завжди, розповідаючи про Ломоносова, згадують про «український слід» у долі цього інтелектуального велета. Ось під цим кутом зору уважно придивимось до біографічної канви Ломоносова, зокрема до того, як «починався Ломоносов», хто суттєво впливав на його розвиток у дитячих і юнацьких роках.
 > читати далі

Павло МАЗУР, м. Маріуполь















  
 Козацький кубок поїхав у Донецьк
Козацький кубок поїхав у Донецьк
  
    Справжнім святом спорту, краси і грації стали змагання на Кубок Першого Землянківського козацького кінного полку ім. І. Сірка, що відбулися у м. Макіївці.
 > читати далі

Ірина ХИМЕНЮК, м. Макіївка, фото Миколи Карабанова















  
 Дівчата гадають
Дівчата гадають
  
    Грудень багатий на свята. Православна церква відзначає дні своїх святих - великомучениці Катерини (7 грудня), Андрія Первозванного (13 грудня), великомучениці Варвари (17 грудня), Святого Миколая Чудотворця (19 грудня).
 > читати далі
















  
 Петро Ребро
Петро Ребро
  
    Петро Ребро - автор дванадцяти збірок гумору і сатири. Його вірші, фейлетони, гуморески присвячені землякам поета - козакам-запорожцям, чиєю мудрістю, оптимізмом, душевним здоров’ям поет не перестає захоплюватися. Петро Ребро не тільки смішить читача - він у своїх творах відображає найтиповіші риси рідної нації, влучно й дотепно вимальовує її колективний портрет.
 > читати далі
















НАША АДРЕСА:
01001, Україна, Київ,
вул. Мала Житомирська,
буд. 11 офiс 5а
Тел./факс:
+38 (044) 2783759
MTC:
+38 (050) 0710120
НАШ E-MAIL:
urk.ukraine@gmail.com,
Вiдвiдувачiв сьогоднi 21.02.2019 : 221
Вiдвiдувачiв з 17.03.2003 : 1865812


Copyright © 2003-2019 Українське Реєстрове Козацтво

Усi права на матерiали, якi знаходяться на сайтi Українського Реєстрового Козацтва, захищаються у вiдповiдностi до Законодавства України. Використання матерiалiв дозволяється у випадку посилання (для iнтернет-видань - гiперпосилання) на www.kozatstvo.org.ua. <

Проблеми/коментарiї? Пишiть